Vítkovice vstupují do sezony 2023/2024: Cílem top 4 a bojovat o nejvyšší příčky

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA na tradiční sezonní tiskové konferenci představil plány a cíle pro extraligový ročník 2023/2024. Semifinalista předcházející sezony i letos míří na příčky v top 4.

Žádná extrémně optimistická prohlášení, ale ani zříkání se zodpovědnosti. HC VÍTKOVICE RIDERA stojí na prahu nové sezony Tipsport Extraligy s pokorou, ale také se sebevědomím. Semifinalista uplynulého ročníku se chce i letos prát o nejvyšší příčky.

Také v sezoně 2023/2024 je generálním partnerem vítkovického hokeje skupina RIDERA. „S vítkovickým hokejem jsme spojení více než dvacet let a jdeme do osmé sezony, kdy jsme generálním partnerem. Co čekáme od nové sezony? Po té loňské celkem jednoduchá odpověď, když klub v ní skončil na druhém místě s nejvyšším počtem bodů v historii a pak se sehrálo dramatické a až infarktové play off. Samozřejmě pak věřím, že jsme zdravě sebevědomí a chceme být úspěšní a děláme sport pro to, abychom vítězili. Naše očekávání jsou zdravě optimistická. Věříme, že ta nová sezona bude minimálně tak úspěšná, jako ta loňská. Věřím, že mohu nejen za generálního partnera, ale i za ostatní partnery slíbit, že se budeme snažit vytvořit klubu maximálně vhodné podmínky proto, aby úspěch byl dosažen. Já myslím, že naše snaha je vidět. Hlavně jsme už natěšení, a to nejen my, ale i fanoušci a široká veřejnost. Je to sport, který je o vítězstvích a je to také zábava a my věříme, že budeme úspěšní a k tomu si všichni budeme držet palce,“ řekl na úvod tiskové konference člen představenstva skupiny RIDERA Ing. Roman Vank.

Portfolio partnerů klubu se pro novou sezonu rozrostlo o novou kategorii Hlavního partnera. Tím se stává sázková kancelář Fortuna. „Vítkovice v uplynulém ročníku extraligy potvrdily, že patří do nejužší špičky domácí hokejové scény. Fortuna tradičně podporuje týmy, které mají širokou fanouškovskou základnu a zároveň vysokou sportovní kvalitu a ambice. Věříme, že v pozici hlavního partnera pomůžeme klubu v dalším rozvoji a že první tým bude opět bojovat o nejvyšší umístění. Vloni byli svěřenci trenéra Holaně štikou a příjemným překvapením soutěže, v nadcházející sezoně tak rozhodně mají i s ohledem na naše aktuální kurzy na co navazovat,“ uvedl Marek Janoušek, manažer sponzoringu sázkové kanceláře Fortuna.

Vítkovický klub si přízně partnerů i sponzorů velice váží, což hned v úvodu svého vyjádření shrnul sportovní ředitel klubu Roman Šimíček: „Já znovu opakuji, že děkujeme všem sponzorům, partnerům a fanouškům, kteří nás podporují a fandí nám.“

A s jakými ambicemi Vítkovice do sezony 2023/2024 Tipsport Extraligy vstupují? „Loňská sezona pro nás byla maximálně úspěšná a my jsme se po ní snažili všichni v klubu o to, aby i ta nadcházející byla taková, aby tým byl konkurenceschopný, abychom zase hráli nahoře. A abychom se minimálně dostali tam, kam jsme došli minulou sezonu. Abychom byli v top 4. Abychom mohli bojovat o ty nejvyšší příčky. Myslím, že pro to udělali všichni maximum,“ zdůraznil Roman Šimíček.

Ani ve Vítkovicích se ale mezisezonní období neobešlo beze změn. Odešli především brankář Aleš Stezka a obránce Patrik Koch. Oba zamířili do NHL. Náhradou však přišli Matěj Machovský z Hradce či Kanaďan Stuart Percy z Českých Budějovic. „Obměna kádru proběhla, odcházející hráče jsme se snažili kvalitně nahradit a myslím, že se to i povedlo a pomalu to zapadá do sebe, aby to bylo na start extraligy všechno nachystané. Turnaj ve Švýcarsku, zápasy Ligy mistrů, trip ve Finsku. To vše nám hodně ukázalo i hodně pomohlo. Tým je nachystaný, je správně nažhavený a věřím, že vstup do sezony, i když s těžkým soupeřem, se nám podaří a že hlavně uděláme vše pro to, aby úspěšný byl. Že do toho dáme srdce, budeme bojovat, budeme makat a budeme se snažit podat co nejlepší výkon,“ slibuje Šimíček.

U kormidla A-týmu stojí nadále Miloš Holaň. Ten nejprve shrnul předzávodní období a plynule pak přešel do toho, co jeho tým čeká v extraligových bitvách. „Přípravu jsme měli hodně kvalitní, co se týká kvalitních zápasů se špičkovými soupeři. V tomto směru nám určitě pomohlo i to, že jsme se kvalifikovali do Champions Hockey League a mohli jsme tyto zápasy absolvovat. Jednak to byl skvělý zážitek a jednak si myslím, že pro hráče to bylo nastavení zrcadla. Loni jsme si nastavili vysokou laťku, ale určitě nejsme alibisti, kteří se vzdávali zodpovědnosti a nechtěli pokračovat v této rozdělané práci. Já si jenom přeju, abychom byli všichni zdraví. Aby naše forma byla gradující. Abychom znovu do hlediště přilákali fanoušky, tak, jako tomu bylo loni, kdy se lidé v Ostravě znovu naučili chodit na hokej. Je to klišé, ale půjde se krok po kroku, zápas od zápasu. A věříme, že ten cíl, který máme, se nám podaří naplnit.“

Už pro závěr sezony 2022/2023 byl kapitánem mužstva jmenován Dominik Lakatoš. Šestadvacetiletý forvard „céčko“ ponese na dresu i v ročníku 2023/2024. „Ty zápasy, které jsme absolvovali před extraligou byly hodně náročné a hodně nám taky ukázaly. Na začátek ligy se strašně těšíme. Jak já, tak zbytek kabiny jsme hodně natěšení. Myslím, že víme, co máme dělat a za čím chceme jít. Cíle jsou vysoké a půjdeme si za nimi,“ hlásí Lakatoš.

Vítkovice vstoupí do Tipsport Extraligy 2023/2024 v pátek 15. září domácím zápasem s Karlovými Vary (17:30). Vstupenky na utkání jsou již v prodeji na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz

SOUPISKA A-MUŽSTVA 2023/2024

Brankář

Obránce