HC Energie Karlovy Vary0033Výhra
HC VÍTKOVICE RIDERA0101Prohra

27.10.2023 17:30 A tým 2023-2024 Tipsport Extraliga 14

KVA – VIT 3:1: Bojovný výkon oslabených Vítkovic na body nestačil

I přesto, že na západ Čech zamířil tým hned bez několika zraněných hráčů a doplněný o juniory, ostudu určitě neudělal. Po bezgólové první třetině to byli právě modro-bílí, kteří šli zásluhou debutanta Vehovského do vedení. Jenže Energie se díky přesilovkám dokázala dostat do zápasu a nakonec skóre otočila ve svůj prospěch.

Vítkovice i do Karlových Varů dorazily vinou virózy v nekompletní sestavě. Odložení utkání, jako ve středu v Pardubicích sice nebylo na pořadu dne, ale i tak modro-bílí šli do boje s Energií bez nemocného Lakatoše a Kotaly a také bez zraněných Deje, Claireauxe, Stehlíka a Auvitua. Do sestavy se tak dostali po čase Půček a Zeleňák. Extraligovou premiéru si připsali útočníci Jakub Ślusarczyk a Maxim Vehovský. Poprvé šly Vítkovice do zápasu s novým trenérským štábem Pavel Trnka – Roman Šimíček a Jíří Veber.

V úvodu se v dobré pozici na levém kruhu objevil Gríger, ale jeho střela mířila mimo tři tyče, takže nemohla Machovského vylekat. Na druhé straně měl úvodní branku na holi Grman. Mueller na levém křídle dobře zbrzdil vítkovický útok, počkal si na Grmana, který vítkovické útočníky doplnil z druhé vlny, jenže jeho střelu Frodl vyrazil. Drzý průnik kolem pravého mantinelu ukázal Lednický, ale Frodl si poradil jak s jeho střelou, tak s následnou dorážkou. Při pobytu první karlovarské formace v útočném pásmu byl v permanenci Machovský, který čelil dvěma střelám Rachůnka. Pohlednou akci druhé vítkovické formace zakončoval Půček a po jeho střele puk zůstal hratelný v brankovišti, jenže Bukarts s Kriegerem se k dorážce neprobojovali. O něco později to zkusil individuálně Raskob, který se prokličkoval až před Frodla, ale jeho střela z úhlu karlovarského brankáře nezaskočila. V poslední minutě první třetiny mohli jít domácí do vedení, ale Machovský byl proti a pravým betonem vychytal Beránka.

Hned v první minutě druhé třetiny se do přečíslení vydal Zdráhal s Muellerem, který na modré čáře vypíchl soupeři kotouč. Mueller to vzal na sebe, stahovačkou se zbavil obránce, ale následně jen trefil Frodla někam pod masku. Po Kriegerově přihrávce pálil Půček, ale ani jemu se nepodařilo Frodla prostřelit. Ve střehu ale musel být i Machovský, kterého prověřil od modré čáry Huttula. Na prvního vyloučeného se čekalo do dvaatřicáté minuty, kdy se držením hole provinil Přikryl. Vítkovičtí se usídlili v útočném pásmu, ale střely Muellera a Percyho od modré čáry domácí zlikvidovali. Přesilová hra zůstala nevyužita, ale vítkovické to nemuselo mrzet příliš dlouho. Raskob dostal kotouč do útočné třetiny, přihrál jej Maximu Vehovskému, který kolem bránícího Plutnara poslal kotouč pod horní tyč a při svém debutu tak oslavil premiérovou branku – 0:1. Po zákroku Petra Gewieseho dostali k dispozici přesilovou hru také domácí.

Domácí si do třetí třetiny přenesli přesilovou hru, ve které se dlouho nemohli dostat do útočné třetiny, jenže nakonec se jim to povedlo. Stříteský nabil Rachůnkovi na levý kruh na střelu z první a puk se po jeho dělovce zastavil až v síti – 1:1. Na modré čáře se vyskytl v problémech Mikuš, který si musel pomoci faulem. Tentokrát domácím stačilo k využití pouhých dvacet vteřin, než se prosadil Hladoník, který zůstal na pravém kruhu zcela osamocený – 2:1. Zareagovat mohli vítkovičtí díky přesilové hře, kterou svým průnikem vybojoval Zdráhal, ale kýžená branka v ní nepřišla. Modro-bílí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, v něm Krieger poslal žabičku na Bukartse, který vypálil z první, jenže Frodl se stihl přesunout a zasáhnout. Vyrovnání měl na holi Chlán, který dorážel vyraženou střelu Gewieseho od modré čáry, jenže bekhendem nedostal puk přes Frodlův beton. Vítkovičtí se potřebovali dostat před Frodla a přerušit tam hru, jenže místo toho přišlo zakázané uvolnění a buly před Machovským. Rachůnkovu střelu Machovský dokázal zastavit, jenže na jeho dorážku už byl krátký – 3:1.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to bylo velice složité a náročné utkání. Potřebovali jsme po dlouhé době zabodovat doma. První dvě třetiny mi přišlo utkání opatrné a velice defenzivní, s minimem šancí. Vítkovice šly do vedení, takže po dvou třetinách jsme prohrávali a nevytvořili jsme si žádnou brankovou šanci, nebylo tam nic. Soupeř k tomu měl ještě jednu dvě výborné šance, které naštěstí Frodl zlikvidoval a udržel nás v zápase. Do třetí třetiny jsme nastoupili s trochu pozměněnou sestavou a herní filozofií s cílem více otevřít hru a hrát více nátlakový hokej. Samozřejmě klíčem k vítěznému utkání byly přesilové hry a Frodl.

Jiří Veber (HC VÍTKOVICE RIDERA): Pro nás je to těžký. Když ale budu hodnotit naši hru, tak si myslím, že kluci to odbojovali. Chtěli jsme více zapracovat na defenzivní činnosti v obranném pásmu a myslím, že tam některé ty věci byly vidět. I když v prvních dvou třetinách měl soupeř nějaké šance, tak jsme to tam odbojovali velice dobře a dostali se i do vedení. Soupeře jsme dostali do zápasu našimi vyloučeními, po nichž jsme inkasovali dva góly. I když jsme tam pak nějaké šance na srovnání měli, již jsme nebyli schopni na nepříznivý vývoj utkání zareagovat, což nás mrzí. Teď nás samozřejmě nečeká nic lehkého, dnes máme přesun a pozítří další těžký venkovní zápas.

3:1
(0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 41. Rachůnek (Stříteský, Hladoník), 46. Hladoník (Černoch, Rachůnek), 60. Rachůnek (Gríger) – 34. Vehovský (Raskob, Machovský). Rozhodčí: Jeřábek, Květoň – Gerát, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 590. Střely na branku: 35:27.

HC Energie Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Benda – Rachůnek, Černoch, Hladoník – Jiskra, Gríger, Beránek – Procházka, Kofroň, Zetterberg – Redlich, Přikryl, Koffer

HC VÍTKOVICE RIDERA: Machovský – Percy, Grman, J. Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík, Zeleňák – Zdráhal, Chlán, Mueller – Bukarts, Krieger, Půček – Fridrich, Přibyl, Vehovský – Lednický, Krejsa, Ślusarczyk