Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Základní informace

Datum publikování:

OSTRAVAR ARÉNA

Jedna z dominant Ostravy. Budova OSTRAVAR ARÉNY (do nedávna ČEZ ARÉNY, bývalého Paláce kultury a sportu) byla otevřena v roce 1986. V letech 2004 a 2015 se zde konalo IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji.

OSTRAVAR ARÉNA je dnes, vedle Multifunkční haly a Městského stadionu, jedním ze středisek v majetku společnosti VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. Do července 2015 nesla název ČEZ ARÉNA.

OSTRAVAR ARÉNA prošla v letech 2003 a 2004 rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, v rámci níž byla vybudována třípodlažní přístavba, byly rozšířeny šatny – nyní jich slouží 13 větších pro sportovce a 5 menších pro umělce.

Další velká rekonstrukce proběhla na jaře a v létě 2012. Došlo k výměně všech sedaček (kromě sektorů C1 a C2 jsou všechny polstrované), dále byly zvýšeny sklony tribun B6 – B8 a C1 a C2 pro zlepšení viditelnosti z těchto sektorů. Poslední velkou změnou byla výstavba čtyř kompletně nových zasunovacích tribun R v rozích spodní úrovně haly, při jejich vysunutí tak tribuny tvoří nově prstenec kolem celého kluziště.

Během léta 2018 došlo k dostavění skyboxů nad sektory A1, A5, B1, B5, čímž došlo ke snížení kapacity hlediště.

Nová kapacita hlediště pro hokejové zápasy je 9 833 sedících diváků.

 

Celková kapacita OSTRAVAR ARÉNY pro hokejová utkání – 9 833 míst (vše k sezení)

 

17 míst pro tělesně postižené návštěvníky na plošině bod sektorem B8.

OSTRAVAR ARÉNA disponuje nastavitelným rozměrem kluziště – 58×28 m (využívaným HC VÍTKOVICE RIDERA) a 60×30 m.

Kapacita haly je variabilní a nabízí mnoho variant podle druhu akce, při maximální variantě až 12.000 návštěvníků.
Pro větší pohodlí návštěvníků akcí v OSTRAVAR ARÉNĚ byla rozšířena sociální zařízení, vybudováno 6 bufetů a v přízemí 8 nových výčepů.

V horních patrech haly je 22 skyboxů s kapacitou 9 až 18 osob, všechny s připojením na telefon, fax, satelit, počítač, televizi, internet.

Pro invalidní návštěvníky jsou k dispozici WC s bezbariérovým přístupem, je pro ně připravena nájezdová plošina v sektoru C2 s kapacitou 17 míst. Dvě ze šaten jsou vybaveny tak, aby mohly být užívány také tělesně postiženými sportovci nebo účinkujícími.

Parkoviště nabízejí v přímém sousedství OSTRAVAR ARÉNY 886 míst pro osobní auta a 5 pro autobusy, pro desítky autobusů jsou místa na přilehlých plochách. Rozšířené obslužné komunikace nabízejí ideální přístup pro auta ze směrů od Prahy a Brna a od hlavních komunikací z Polska a Slovenska.

 

 

Návštěvní řád OSTRAVAR ARÉNY

 
 
 
 
  
  
(Pro větší rozlišení klikněte na obrázek – plán je ve formátu pdf)

Jak se dostat do OSTRAVAR ARÉNY?

AUTEM

Z dálnice D1: Exit 354 směr SPORT ARÉNA (Zábřeh, Vítkovice), po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní – odbočit doleva směrem na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (SPORT ARÉNA)

Z centra Ostravy: Po ulici Místecká, kolem Dolní Oblasti Vítkovice (Vítkovice vysoké pece), první odbočka doprava – na ulici Halasova (směr Vítkovice, ČEZ ARÉNA), doprava na kruhový objezd, na kruhovém objezdu 3. výjezd. Na křžovatce s ulicí Rudná doprava, po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, odbočka doprava směr Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA (SPORT ARÉNA)

Z Poruby: 1) po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní. 2) po ulici Opavská, na křižovatce s ulicí Plzeňskou (u Vodárny v Nové Vsi) doprava, po ulici Plzeňská, sjezd doprava na Zábřeh, Výškovice a SPORT ARÉNA, na křižovatce doleva po ulici Výškovická, na křižovatce s ulicí Palkovského/Závodní doprava.

Ze směru Havířov: Po ulici Rudná až na křižovatku s ulicí Závodní, doprava na Městský Stadion a OSTRAVAR ARÉNA

MĚSTSKOU HROMADNOU DOPRAVOU

Z Hlavní nádraží Ostrava
tramvají číslo 2 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 22 minut.

Z Nádraží Ostrava – Svinov
tramvají číslo 7 na zastávku Sport aréna, cesta trvá cca 8 minut.

Z Nádraží Ostrava – střed (případně Ostrava Stodolní)
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Autobusové nádraží Ostrava
pěšky na zastávku Náměstí republiky (nebo Dr. Malého) nasednout na tramvaj číslo 2 k zastávce Sport aréna, cesta cca 11 (10) minut; ze zastávky Náměstí republiky lze nasednout také na tramvaj číslo 11, cesta trvá cca 15 minut.

Nádraží Ostrava – Vítkovice
tramvají číslo 11 na zastávku Sport aréna, cesta travá cca 4 minuty.

 

Vstupy do arény

 

 

 

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
1HC DYNAMO PARDUBICE4527846101
2HC VÍTKOVICE RIDERA452349986
3HC Sparta Praha4424521384
4HC Oceláři Třinec4420451573
5Bílí Tygři Liberec45157101369
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >