:

Rytíři Kladno0000Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA1124Výhra

12.2.2024 18:00 A tým 2023-2024 Tipsport Extraliga 16

KLA – VIT 0:4: Vítkovice na tripu stoprocentní! Klimeš v nervózním utkání vynuloval domácí střelce

Třetí utkání v jedenácti dnech, z toho druhé ve třech, čekalo na hokejisty Kladna a Vítkovic. I dnes začali vítkovičtí aktivně a chtěli udávat tempo zápasu od úvodních minut. Za svou aktivitu byli odměněni na konci první třetiny, kdy svou první branku od svého návratu do vítkovického dresu vstřelil Patrik Zdráhal. Na domácích byla po patnácti prohrách v řadě vidět deka, ale i tak se nevzdávali, jenže pokaždé narazili na skvělého Klimeše, který znovu deptal kladenské střelce. Nejvíce branek a taky vzruchu přinesla závěrečná třetina, ve které se prosadili Rihards Bukarts a Peter Krieger. K vidění byly hned tři tresty do konce utkání pro domácí hokejisty, kteří psychicky závěr utkání nezvládli a zapsali tak šestnáctou prohru v řadě.

Třetí vzájemný zápas Vítkovic s Kladnem v deseti dnech. Stejně jako v sobotu, také v pondělí se oba celky střetly na kladenském ledě. Ostravané před dvěma dny uspěli za tři body, ale až po vydřeném obratu. Že bude i tento duel náročný, to si hosté uvědomovali a na základě předchozí zkušenosti sáhli k úpravám složení jednotlivých útoku. V sobotu dvoubrankový Jakub Kotala se například přesunul do první formace.

Vítkovice začaly aktivně a od úvodní minuty tlačily domácí do defenzivy a Mitens musel zasahovat proti střele Raskoba. Do nadějné pozice se dostal Jonáš Peterek, ale Slováček mu v poslední chvíli dokázal lehce zablokovat hůl a jeho střela tak neměla potřebnou razanci. Také bekhendový pokus Šoustala z mezikruží byl nepříjemný, jenže Mitens zasáhl vyrážečkou. Vítkovická čtvrtá formace se dostala do přečíslení čtyř na dva, ale Rihards Bukarts, nakonec přišel o kotouč a jeho spoluhráči se museli rychle vracet zpátky do obranné třetiny. Zhruba od osmé minuty zápasu domácí zlepšili pohyb a dokázali tak hrát v útočné třetině s pukem, jenže vítkovičtí pozičně tlačili domácí do míst, ze kterých branky nepadají. Kombinaci první vítkovické formace zakončoval Raskob, který v mezikruží nastavil hůl na střílenou Lakatošovu přihrávku, ale puk jen prosvištěl těsně vedle tyče. Za největší šanci domácích v úvodní třetině se dá označit nahození Marteneta od modré čáry, které ale skončilo mimo. Za dlouhou přihrávkou vystartoval Roberts Bukarts, ten to ale měl k puku dál, než jeho krajan v brance Kladna. Puk ale zůstal ve hře a do odkryté branky mohl poté pálit Peterek, jehož pokus zablokoval Hejda. Vítkovičtí se radovali o chvíli později, Patrik Zdráhal nahodil kotouč do chumlu před kladenskou brankou, odkud se nešťastným odrazem jednoho z bránících hráčů dostal až za brankovou čáru – 0:1. Hned v následujícím střídání mohl vítkovické vedení navýšit Roberts Bukarts, který od modré čáry směroval na Mitense v samostatném úniku. Bukarts mířil do horního rohu, ale přestřelil. Záhy si před Mitense odvážně najel Peterek, ale ani jeho bekhendový pokus nebyl přesný.

Ve druhé třetině se brzy přerušila hra, protože ve středním pásmu zůstal po zásahu Marteneta ležet otřesený Petr Fridrich, přerušovalo se ale pouze z důvodu kladenské přihrávky rukou. Kladenští mohli využít situace, kdy musel Kotala z hloubi obranné třetiny zamířit bez helmy na střídačku, střela Frolíka nebyla přesná a Martenetovo nahození Klimeš bez problému chytil a nechal tak své spoluhráče dostřídat. První přesilovou hru zápasu si zahráli vítkovičtí poté, co Babka zasáhl vysokou holí Zdráhala a způsobil mu krvavé zranění. Nejprve se ke střele z mezikruží dostal Krieger, ale ten přestřelil. Zpoza branky se dokázal s pukem na holi vytočit Chlán, ale Mitens si prostor mezi betony pohlídal. Ve velké šanci se před brankou objevil osamocený Roberts Bukarts, ale Mitens byl znovu úspěšnější. Vítkovičtí pokračovali v tlaku, ale i se střelou Barinky na vzdálenější tyč si Mitens poradil. Vítkovicím se nakonec dlouhou přesilovou hru podařilo využít. Rychlý výpad Ridery po Zdráhalově přihrávce přesnou ranou zakončil Roberts Bukarts – 0:2. Domácí šli agresivně za snížením, ale gólové šance měli na svých holích vítkovičtí hokejisté. Nejprve se do úniku dostal Kotala, který ale z forhendu poslal puk těsně vedle tyče a o chvíli později usměrňoval střílenou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů. Přesilovou hru si zahráli i domácí, a to po faulu Prčíka, který svého soka poslal k ledu krosčekem. Klimeš musel čelit nahození Slováčka od modré čáry, se kterým si ale bez problémů poradil, stejně jako se střelou Tralmakse z levého kruhu. Prčík po svém návratu z trestné lavice doplnil v rychlém protiútoku Peterka, ale jeho skákavou přihrávku nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Jonáš Peterek se za malou chvíli dostal do další velké šance, když mu na střelu z první nabil Ro. Bukarts. Mitens se ale dokázal rychle přesunout a vyrazil puk držadlem hole. Kladno odpovědělo střelou Jarůška, který z pravého křídla mířil na vzdálenější tyč, k dorážce se dostal Frolík, ale jeho střelu do protipohybu lapil Klimeš. Další velkou šanci měl na holi Kotala, kterému prospěl přesun na křídlo první formace. Kotala zakončoval z první pod horní tyč, ale Mitens jeho pokus ramenem vytěsnil. Podruhé na trestnou lavici usedl Prčík, tentokrát za hákování, ale modro-bílí znovu svému soupeři nic nedovolili.

Individuálně se dokázal mezi vítkovickými hráči prosadit Frolík, ale jeho střela ztroskotala na Klimešově vyrážečce. Jen o malou chvíli později se Frolík objevil sám před Klimešem, ale ten jej vybruslil a střela z ostrého úhlu nebyla tak nebezpečná. Kladno začalo třetí třetinu skvěle, ale paradoxně se z branky radovali vítkovičtí hokejisté. Po přihrávce Claireauxe se mezi kruhy objevil osamocený Rihards Bukarts, který střelou k tyči překonal Mitense – 0:3. Čtvrtou branku mohl přidat Fridrich, který si forhendovou stahovačkou vylepšil svou pozici, ale z mezikruží Mitense neprostřelil. V jedenapadesáté minutě se před vítkovickou střídačkou semlela potyčka. Šoustal se provinil sekáním proti Ticháčkovi, který se po vítkovickém útočníkovi obratem ohnal hokejkou. Šoustal si to nenechal líbit a svému soupeři úder oplatil. V tu chvíli už se proti němu bez rukavic řítil domácí hromotluk Nemčík, který na Kladně ukazuje místo hokejového umění spíše své pěsti. Kladenský obránce překvapeného Šousatala povalil k ledu a následně s trestem do konce utkání právem zamířil do kabin. Šoustal byl potrestán za sekání dvouminutovým trestem, takže se dvě minuty pokračovalo ve čtyřech na obou stranách a následně měly mít Vítkovice přesilovou hru. Ve čtyřech měl velkou šanci Percy, položil si Mitense, ale ten dokázal i vleže zasáhnout svou lapačkou. Za malou chvíli byl navíc k vidění další nedovolený zákrok kladenských. Za Frolíkovo sekání na Raskoba by se nemusel stydět kdejaký dřevorubec, po zákroku takového kalibru musel logicky následovat trest do konce utkání a více než dvě minuty dlouhá dvojnásobná přesilová hra Vítkovic. Vítkovice měly tlak, domácí Sideroff navíc přišel o svou hůl, jenže i tak se dokázali domácí Rytíři ubránit. Na konci dvojnásobné přesilovky byl blízko brance Rihards Bukarts, který ale nadvakrát nedostal puk přes Mitensův beton. O chvíli později měl Rihards Bukarts ještě větší příležitost, ale ani tentokrát z toho branka nebyla, protože mu Veber v poslední chvíli zablokoval hůl. Nakonec se ale vítkovičtí dokázali prosadit. Do Lakatošovy střílené přihrávky vložil svou hůl Krieger, ale Mitens předvedl další pohotový zákrok. Puk se ale odrazil znovu na Kriegerovu hůl, ze které zamířil do pravé tyče a od zad Mitense za brankovou čáru – 0:4. Kladenští závěr utkání psychicky zcela neunesli. Za rozhodnutého stavu ve středním pásmu nastavil Bláha koleno Zdráhalovi, což se samozřejmě nelíbili Percymu, který se vydal svého spoluhráče mstít. Potyčka u kladenské střídačky nakonec nebyla tak vážná, jak se v první chvíli zdálo, překvapením však bylo, že trest inkasoval pouze vítkovický obránce. Pokračovalo se tedy ve čtyřech na obou stranách. Kdo ale čekal poklidný závěr utkání, ten se mýlil. Minutu a půl před koncem inkasoval trest do konce utkání domácí Babka, který před střídačkami napadl čárového rozhodčího. Domácí navíc stále neměli dost. Něco málo přes minutu zbývalo do závěrečné sirény, když Veber u mantinelu atakoval hlavu Petra Fridricha, za což inkasoval dvouminutový trest za hrubost.

Otakar Vejvoda (Rytíři Kladno): Myslím, že to pro Vítkovice zas tak těžké nebylo, možná první zápas jo. Měli jsme to tam udržet, když jsme dali na 2:1. Dnes myslím, že to tak těžké nebylo. Jediná šance něco s tím udělat byla na začátku třetí třetiny, kdy jsme měli dvě tři gólové šance. Nedali jsme je a soupeř dal z protiútoku na 0:3. To byl konec zápasu.

Jiří Veber (HC VÍTKOVICE RIDERA): Nebudu ani hodnotit výkon, ale chci ohodnotit to, že odsud vezeme šest bodů. To je pro nás super. Takový záměr jsme měli, ale věděli jsme, že to bude těžké. Těžké to samozřejmě bylo. Akorát v závěru se to trochu zvrtlo.

RYTÍŘI KLADNO – HC VÍTKOVICE RIDERA
0:4
(0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 19. Zdráhal (Kovář, Barinka), 28. Ro. Bukarts (Zdráhal), 44. Ri. Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík (KLA) 25 minut za bitku, Frolík (KLA) 25 minut za sekání a Babka (KLA) 20 minut za napadání rozhodčích. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 407. Střely na branku: 28:33.

RYTÍŘI KLADNO: Mitens – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber – Frolík, Jarůšek, Bláha – Sideroff, Melka, Tralmaks – Smoleňák, Babka, Procházka – Strnad, Vimmer

HC VÍTKOVICE RIDERA: Klimeš – Percy, Raskob, J. Mikuš, L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Kotala, Chlán, Lakatoš – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Ro. Bukarts, Krieger, Peterek – Ri. Bukarts, Claireaux, Šoustal