PREVIEW: Vítkovice – Třinec (22. 12., 17:30)

První derby sezony na ostravském ledě. Velký hokejový svátek těsně před vánočními svátky. Přímý boj o nejvyšší pozice v tabulce. A tradiční rivalita Vítkovice versus Třinec na ledě i v hledišti, které má ambici být vyprodané. Zápas 30. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec, hostí OSTRAVAR ARÉNA ve čtvrtek 22. prosince od 17:30 hodin. Posledních zhruba 1 000 vstupenek na utkání bude v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Oceláři Třinec
čtvrtek 22. 12., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Vstupenky jsou! Navzdory tomu, že online prodej hlásí „VYPRODÁNO“, je na čtvrteční derby k dispozici zhruba tisícovka vstupenek, která půjde do prodeje ve čtvrtek ráno jak online, tak na pokladně OSTRAVAR ARÉNY.

Soupeř: HC Oceláři Třinec

Třineckým Ocelářům se nepovedl vstup do sezony a v první čtvrtině se drželi na pozicích ve spodní části tabulky. To se ale ve druhé čtvrtině změnilo a Slezský rival se tak trochu nenápadně vydrápal na čtvrtou pozici, ze které na druhé Vítkovice ztrácí jedenáct bodů. Třinec momentálně prožívá povedené období. Po třech prohrách v řadě, kdy Motákovi svěřenci nestačili na Plzeň, Spartu a Olomouc, přišly čtyři utkání zakončená bodovým ziskem, ve dvou případech byl výkon Třince umocněn bezchybným Markem Mazancem, který vynuloval střelce Mladé Boleslavi a Pardubic. Ani tyto zlepšené výkony ale nedokáží přilákat fanoušky do ochozů Werk Arény, jen ve čtyřech městech chodí na hokej méně fanoušků. O góly Třince se v letošní sezoně stará zejména trojice útočníků Růžička – Daňo – Hudáček, kteří mají společně na svědomí více než polovinu gólové produkce Ocelářů. Bodově vyčnívá také Andrej Nestrašil, který je pro změnu s devatenácti asistencemi třetím nejlepším nahrávačem extraligy. Třinec tradičně vyniká v přesilových hrách, ve kterých jsou nejlepším týmem o necelých pět procent před Vítkovicemi. Ty jsou na tom o něco málo lépe v početní nevýhodě. Dá se předpokládat, že právě speciální formace by mohly rozhodovat.

Z kabiny Vítkovic

V derby vždy platí, že zápas nemá favorita. Toto rčení se ale spíše hodí, když je jeden tým nahoře a druhý dole. Ve třetím letošním derby se utkají týmy z užší špičky extraligy a současná forma obou týmů slibuje dobrou podívanou, navíc před výbornou kulisou. „Myslím si, že obě mužstva hrají dobře. My jsme k tomu měli trošku delší cestování a kratší odpočinek. Hrajeme ale doma, bude možná vyprodáno, my ale nesmíme za každou cenu obecenstvu podlehnout,“ konstatuje Miloš Holaň fakt, že Vítkovice požene kupředu plná hala.

Pokud započteme přípravná utkání, tak na sebe oba rivalové letos narazí již počtvrté a všechna letošní utkání dopadla lépe pro modro-bílé. „Máme svůj systém, víme, co na Třinec platí a s čím můžeme být úspěšní. Jeden z těch bodů je stoprocentně disciplína, protože Třinec má velice dobré přesilové hry a my je nesmíme do těchto situací pustit. Každý hráč si musí hrábnout na dno, jít možná až za hranu, protože je to prestižní souboj a každý v něm chce vyhrát. Věřím, že to bude boj chlapa proti chlapovi a se šťastným koncem pro nás,“ velí kouč Holaň.

Vítkovice o soupeři

I přesto, že jsou letos úspěšnějším týmem Vítkovice, zůstává Holaňova družina stát nohama pevně na zemi a respektuje sílu a přednosti svého čtvrtečního soupeře. „Silnou stránkou jsou stoprocentně přesilové hry, to je to gró, kdy oni dostanou dvě přesilovky a jsou schopni jednu nebo obě proměnit. Samotnou přesilovou hru mají vyspělou a mají tam hráče, kteří je umí proměnit. Je to mužstvo se systémem, které třikrát vyhrálo titul. Ta kvalita v tom jádru zůstala, začátek neměli tak kvalitní, jako poslední zápasy, kterými se vyšvihli na čtvrté místo. Systémově si myslím, že začínají kopírovat styl, který se tam hrával,“ uzavřel Holaň.

ČTVRTEK 22. PROSINCE, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Oceláři Třinec

A tým

Zápas 30. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Oceláři Třinec, hostí OSTRAVAR ARÉNA ve čtvrtek 22. prosince od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga 2022/2023 – po 29. kole

Někdy se stane, že hráč přijde k asistenci jako „slepý k houslím“, tedy že se někde lehce otře o kotouč a připíše si druhou asistenci ke gólu. Není výjimkou, že druhou asistenci získá hráč, který za brankou rozehraje akci a ze vstřeleného gólu se raduje už na střídačce. To ale není případ amerického centra Petera Kriegera. Ten v probíhající sezoně zaznamenal zatím čtrnáct gólových přihrávek a hned dvanáct z nich byly primární asistence. Nabízí se srovnání s nejlepším nahrávačem třineckých Ocelářů Andrejem Nestrašilem. Ten má na kontě sice 19 nahrávek, ale primárních jich bylo pouze devět. Na extraligových kluzištích nenajdete v tuto chvíli úspěšnějšího nahrávače než je vítkovický Peter Krieger.