PREVIEW: Vítkovice – Mountfield HK (27. 1., 17:30)

Jediný zápas tohoto týdne pro Vítkovice. Modro-bílí hrají doma a hostí Hradec Králové. Zápas 42. kola mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK, hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 27. ledna od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal a také na pokladně arény v den utkání od 9:00 hodin.

Tipsport Extraliga
HC VÍTKOVICE RIDERA – Mountfield HK
pátek 27. 1., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Soupeř: Mountfield HK

Hradecký Mountfield letos neprožívá povedenou sezonu. I když je s pětasedmdesáti body na osmém místě, a drží tak tedy postupovou příčku do předkola play off, musí se opatrně dívat také pod sebe, protože třinácté České Budějovice jsou pozadu jen o devět bodů. Na druhou stranu, Mountfieldu má odehráno o jedno utkání méně, než většina extraligové konkurence. Královéhradečtí se aktuálně musí vypořádat s početnou marodkou. Mountfield se tak na ledě musí obejít například bez zraněných útočníků Zachara, Okuliara a Smoleňáka, nebo nemocných McCormacka a Klímy. Reakcí tak bylo angažování čtyřiadvacetiletého útočníka Matěje Chalupy, který se tak oklikou vrátil na místo, ze kterého v roce 2020 zamířil do Chicaga. V jeho dresu se ale v NHL neprosadil a vrátil se zpátky do české extraligy, kde překvapivě neoblékl dres Hradce Králové, ale litvínovské Vervy. V letošní sezoně Chalupa oblékl dres již pěti týmů, ve který ne a ne navázat na formu, ze sezony před ochodem za Atlantik. Nicméně na východě Čech by se mohlo změnit, hned v premiérovém utkání se gólově prosadil. Dá se předpokládat, že při marodce dostane šanci i v přesilové hře. V té královéhradečtí atakují hranici dvaceti procentní úspěšnosti a v početní nevýhodě se přehoupli přes osmdesát procent. V obou činnostech tým spoléhá na ex-vítkovického útočníka Jakuba Lva, který je aktuálně nejlepším střelcem Východočechů a zároveň také nejproduktivnějším hráčem. V minulých týdnech na sebe upozornil i nehokejovým momentem, když byl hlavním aktérem hradeckého ničení hokejek soupeřům z Liberce.

Mountfield v lednu odehrál devět utkání a zajímavostí je, že hned pět z nich dospělo do prodloužení, ve kterém byl čtyřikrát úspěšnější soupeř. Nicméně obě letošní utkání Vítkovic na ledě Hradce Králové skončily remízou a následně se z extra bodu radoval Mountfield.

Z kabiny Vítkovic

Pro Vítkovice je páteční zápas s Hradcem jediným duelem tohoto týdne. Úterní zápas v Plzni si Ostravané už předehráli, původně nedělní duel s Třincem je po výměně pořadatelství přesunut na úterý. A tak modro-bílí stojí před jedinou výzvou, kterou je aktuálně osmý Mountfield.

„My máme před sebou další zápas doma. Máme za sebou jeden výsledkově možná nepovedený Litvínov, ale herně to nebylo tak špatné. Neproměňovali jsme šance. A to je i případ s Hradcem, že jsme s nimi nikdy nehráli velké výsledky. Každá šance, která se objeví, ať už v situaci dva na jednoho, nebo v samostatném úniku, proto musí být proměněna. To samé se týká přesilových her. Chceme prostě udržet si náš dům – náš hrad. Chceme těšit fanoušky nejenom hrou, ale hlavně výsledkem,“ míní otevřeně trenér Miloš Holaň.

Marodka ostravského mužstva se před týdnem značně vylidnila, zůstal na ní jen útočník Tobias Lindberg, který ovšem už s týmem trénuje a jeho návrat se blíží. Se zlomenou rukou je mimo obránce Daniel Krenželok, ale ten v této sezoně dosud spíše hrál za Porubu.

Vítkovice o soupeři

Mountfield přijíždí do Ostravy po úterním úspěchu 3:0 nad Karlovými Vary. Východočeši tím zastavili sérii porážek a stále si brousí zuby na vyšší příčky. Loňského vítěze základní části není radno podceňovat, což ví všichni Vítkovičtí v čele s jejich hlavním stratégem. „Měli jsme pauzu, tak jsme měli šanci se na ně podívat. Hráli doma, takže možná přijedou s trochu obměněnou taktikou na zápas venku, ale každopádně musíme být na pozoru. Je to bruslařské mužstvo. Týmové pojetí hry, kde jsou pořád v nějakém boxu pěti hráčů, který se pohybuje stejně po celém hřišti. Jsou dobří v oslabení, dobří v přesilových hrách. Opravdu komplexní tým.“

Nebezpečí vidí trenér Holaň i v případném nevyužití přesilových her, protože předesílá, že Hradec dokáže udeřit i ve vlastní nevýhodě. „Právě, že Hradec je nebezpečný i v oslabení, kdy hráči typu Perret umí vypíchnout kotouč, ujet, zakončit. Takže i na toto budeme hráče upozorňovat.“

PÁTEK 27. LEDNA, 17:30

HC VÍTKOVICE RIDERA - Mountfield HK