BK Mladá Boleslav1102Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA0134Výhra

2.2.2018 17:30 A tým 2017-2018 46

MBL – VIT 2:4: Vítkovice v Mladé Boleslavi otáčely třemi góly ve třetí třetině

Vítkovice s Mladou Boleslaví potvrdily stoprocentní bilanci. Ve městě automobilů to neměly snadné, ale úspěšný obrat utkání nakonec zajistil čtvrtou výhru nad Bruslaři v sezoně a hlavně tři body na tabulkové konto ostravského celku. Při premiéře se v dobrém světle předvedl Kanaďan Mahbod, Roman Szturc při svém 500. extraligovém utkání připsal asistenci u vítězného gólu Šimona Stránského.

BK Mladá BoleslavOstravané vyrazili do Mladé Boleslavi s kanadskou posilou Samsonem Mahbodem, nicméně vinou marodky a virózy ve značně redukované sestavě. I tak chtěli modro-bílí dotáhnout vzájemnou bilanci s Bruslaři ke čtvrtému triumfu v sezoně. Jubilejní nádech mělo utkání pro útočníka Romana Szturce, který nastoupil ke svému 500. extraligovému utkání. Začátek utkání se značně protáhl, na vině byly technické problémy v obou brankách, se kterými několik minut bojovali ledaři domácího týmu. Hned první šance Boleslavi skončila za zády Patrika Bartošáka. Dominik Pacovský šikovně vybojoval u mantinelu kotouč pro před bránu najetého a nikým nehlídaného Jakuba Klepiše, který z bezprostřední blízkosti doklepl puk do klece – 1:0. Pro hosty to byl hodně špatný start, který bylo nutné co nejdříve odčinit. V 5. minutě se protáhl do útočného pásma Kolouch a před bránou hledal Kucseru, jenže toho bránící hráči dobře pokryli. Příležitost pro modro-bílé přišla záhy s první přesilovkou, která pro krvavý šrám byla dokonce časově zdvojená. Jenže se jim vůbec nedařilo usadit se před brankářem Růžičkou a dokonce Valský dokázal v oslabení ohrozit Bartošáka hned dvakrát. Až v samotném závěru čtyřminutové výhody si Vítkovice vytvořily tlak, Marek Hrbas příklepem poslal volný kotouč na bránu, ale minul. To domácí byli ve své přesilovce pozičně nebezpečnější, i když vedení nenavýšili. Po chybě Emingera ve 12. minutě měl Jakub Lev před bránou na holi vyrovnání, ale Růžička jej vychytal. Vytáhl se ale i Patrik Bartošák, který dobrým přesunem vymanévroval střelu Jakuba Valského po úniku dvou proti jednomu. Vítkovický gólman podržel svůj mančaft i při průniku a důrazném zakončení Žejdla i po následné dorážce Orsavy.

Po rozkouskovaném začátku druhé periody si Vítkovičtí vypracovali šanci zásluhou čtvrté formace, konkrétně nováčka Samsona Mahboda, který rozjel kombinaci v útočném pásmu a po jeho pobídce pálil dvakrát Trška a do zajímavé pozice se dostal i jubilant Roman Szturc, kterému ale naneštěstí střela sjela. Každopádně modro-bílí se dostali do tempa a začali vytvářet na domácí stále větší tlak. Překážkou jim od tohoto momentu byly jen nepřesnosti v zakončení, protože Bruslaři byli v obranném pásmu neustále v permanenci a neměli příliš příležitostí na rozvíjení vlastních útočných akcí. Vítkovický blok se domácím podařilo prolomit na chvíli až ve 32. minutě, Orsava na kruhu měl ideální střeleckou pozici, ale Bartošák nemusel díky obětavému zákroku Krenželoka vůbec zasahovat. I tak ale byly Vítkovice stále aktivnější a ve 34. minutě se dočkaly srovnání. Před bránou hlídaný Daniel Kurovský se dokázal prosadit a i s bránícím hráčem na zádech se mu z otočky podařilo zasunout puk do klece – 1:1. A krátce na to mohl poslat Ostravany do vedení po vyjetí po kruhu a svižné střele Mahbod, ale tentokrát Růžička puk schoval v náručí. Herní sebevědomí hostů bylo na značné výši, jen sporadicky ztráceli puk z holí a nedávali tak Boleslavským vůbec šanci. Až vyloučení Marka Hrbase ulevilo domácím a nabídlo jim příležitost k ofenzivnější hře. A Bruslaři ji využili beze zbytku, po krátkém tlaku v útočném pásmu prostřelil hodně povedenou trefou Patrika Bartošáka z kruhu Dominik Pacovský – 2:1. Ve 38. minutě zahrozili Středočeši znovu, dokonce se po dorážce Lence už i radovali z puku v bráně, ale gól byl dosažen vysokou holí a nemohl být proto uznán. V poslední minutě prostřední části měla obrovskou příležitost ke druhému vyrovnání opět čtvrtá formace, jenže Růžička dokázal i se značným štěstím ustát kanonádu z bezprostřední blízkosti a do posledního dějství udržet vedení svého týmu.

Těsně před druhou přestávkou se faulem provinil domácí zadák Kotvan, což zajistilo Vítkovicím do úvodu třetí třetiny přesilovou hru. Jenže krátce po jejím rozehrání se při vyloučení Kucsery síly na ledě vyrovnaly. Hra čtyři na čtyři ale Ostravanům vůbec nedělala starosti, bohužel jejich akce i herní převaha opět narážely na neúspěšné zakončení. Ve 44. minutě chtěl Jan Hanzlík tělem zastavit průnik Samsona Mahboda, ale po souboji zasáhla Kanaďanova hůl obličej domácího kapitána a byl z toho čtyřminutový trest, což samozřejmě Vítkovickým moc do karet nenahrávalo. Realita hry přitom tolik pesimistická nebyla, Marek Hrbas dokázal s pukem ujet navzdory oslabení, jenže na Růžičku nevyzrál a neuspěl ani po následném buly Lev. Krátce na to se o únik pokusil i Kurovský, byl faulován a dlouhá početní výhoda domácích vzala za své. V rovnovážném stavu udávaly tempo opět Vítkovice. Ve 47. minutě vyslal do úniku dvou proti jednomu Ivan Baranka Radoslava Tybora, který zcela nesobecky přenechal puk pro zakončení nekompromisně pálícímu Jakubu Lvovi – 2:2. Navíc, po návratu z trestné lavice se do zakončení prodral Samy Mahbod, ale před prázdným prostorem netrefil kotouč ideálně. Boleslavští, jako by se začali strachovat i o vidinu možného bodu, stáhli se a do útoku vyráželi jen v ojedinělých případech. Utkání se změnilo v urputnou bitvu. V 55. minutě se po křídle uvolnil Šimon Stránský, kterého ne zcela důrazně hlídal domácí Nedomlel, vítkovický forvard využil prostoru a střelou mezi Růžičkovy betony poslal hosty poprvé v zápase do vedení – 2:3. Do gólové šance vyslal Stránského ve svém jubilejním 500. extraligovém zápase Roman Szturc a připsal si tak asistenci u vítězného gólu. Tři minuty před třetí sirénou museli jít hosté opět do čtyř a po oddechovém času šli domácí do hry bez brankáře a v poměru šesti proti čtyřem. Ostravané byli pod tlakem, ale dokázali si s tím poradit. Minutu a čtvrt před koncem zápasu dokázal Lukáš Kucsera trefit prázdnou boleslavskou klec a gólem v oslabení zpečetil vítkovickou výhru ve městě automobilů – 2:4.

Pavel Trnka (HC VÍTKOVICE RIDERA): Bylo to velice těžké utkání, zvlášť po nevydařeném vstupu do něj. Kluky jsme nabádali k trpělivosti a jsme rádi, že se náš výkon postupem času zlepšoval. Škoda té druhé třetiny, kde jsme si dokázali vytvořit nějaké šance, ale dali jsme jen jeden gól. Bylo to opravdu velice těžké utkání a jsme rádi, že jsme to s takhle těžkým soupeřem vybojovali.

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): Z našeho pohledu mohu určitě kladně hodnotit dobrý vstup do zápasu, vedli jsme 1:0. Bohužel jsme z toho nedokázali vytěžit víc. Měli jsme tam čtyřminutové oslabení a soupeř se dostal do hry a já, i s veškerým respektem k síle soupeře, musím říct, že já jsem z tohoto zápasu velice zklamaný. Mám pocit, že ten tým, který hrál v Plzni tam i zůstal. My hrajeme zápasy o bytí nebo nebytí, chceme se dostat do desítky a jsme všichni na jedné lodi. Ale zdá se mi, že je tam málo veslařů. Je tam hodně posádky, ale málo těch, kteří za to berou. A myslím si, že s takovým výkonem si nemůžeme na tu desítku vůbec myslet. Toto utkání nás i naši hru opět ukázalo v plné nahotě. Snažíme se, snažíme, ale s hokejem to nemělo nic společného. Jak říkám, velké zklamání.

BK Mladá Boleslav – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 2. Klepiš (Pacovský, Hanzlík), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) – 34. Kurovský (Hrbas), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Š. Stránský (Szturc), 59. Kucsera (Dej, Hrbas). Rozhodčí: Hodek, Petružálek – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3298. Střely na branku: 27:36

BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Dlapa, Eminger, Hanzlík, Nedomlel, Němeček, Říha, Kotvan – Žejdl, Nahodil, Orsava – Pacovský, V. Němec, Klepiš – Lenc, Musil, Pabiška – Valský, Urban, Kousal

HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Hrbas, Baranka, Urbanec, D. Krenželok, Výtisk, Trška – Olesz, Lev, Dej – Kurovský, Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Szturc, Mahbod, Š. Stránský – T. Jáchym