PREVIEW – příprava: Vítkovice – Olomouc (8. 8., 17:30)

První a také jediný domácí zápas v předsezonním období mají Vítkovice na programu v úterý! Na domácím vítkovickém ledě vyzvou v malém přípravném derby hanácké rivaly. Přípravné utkání předzávodního období 2023 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC Olomouc se hraje ve vítkovickém paláci v úterý 8. srpna od 17:30 hodin.

Majitelé permic aktivovaných na sezonu 2023/2024 mají vstup zdarma

Vstupenky jsou v prodeji online na serveru vstupenky.hc-vitkovice.cz. V den zápasu bude možné koupit vstupenky také na pokladně OSTRAVAR ARÉNY – pouze od ulice Závodní, od 16:00 hodin.

PŘÍPRAVA 2023
HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Olomouc
úterý 8. 8., 17:30
OSTRAVAR ARÉNA

Hokejové ticho končí. Nejde sice ještě o body či poháry, ale hokej se vrací s ním i Vítkovičtí zpět do akce. První přípravné utkání na novou sezonu 2023/2024 se rozehraje ve vítkovickém paláci v úterý od 17:30 hodin. Je to rovněž jediný přípravný duel, který modro-bílí odehrají na vlastním ledě. Soupeřem jim bude Olomouc. Atraktivní letní podívaná láká, počasí moc nepřeje pobytům u vody či mimo přístřešek, proto přijměte pozvání a přijďte do OSTRAVAR ARÉNY na letní porci extraligového hokeje!

Soupeř: HC Olomouc

Klasický hanácký rival ostravského týmu. Olomouc i pro novou sezonu buduje tým bojovníků, který bude především táhnout za jeden provaz.

Pro kohouty je to taktéž první prověrka nově se tvořícího mužstva. Co je o něm známo? Předně z něj odešlo další útočné eso. Jan Káňa po dlouhých šesti letech opustil hanáckou metropoli a zamířil, paradoxně, právě do Vítkovic. Takže lze očekávat, že v utkání nastoupí, jen ale v modro-bílých barvách. Kromě Káni opustili kádr také brankář Jan Lukáš (SaiPa, Finsko), obránce Tomáš Dujsík (Plzeň) a dva ostravští legionáři Petr Strapáč a Rostislav Olesz. Oba zatím bez angažmá.

Vítkovická stopa v olomouckém kádru tak opět oslabila, aktuálně v mužstvu už působí jen útočník Lukáš Klimek. Ofenzivu přišel rozšířit šampion Třince Aron Chmielewski. Do brány po boku Branislava Konráda se postaví Jakub Sedláček. Zajímavou posilou může být obránce Jakub Sirota, který se do Olomouce vrátil z americké univerzitní NCAA. Tým trenéra Jana Tomajka tak může být i letos štikou středu tabulky. Novou tváří, tentokrát v trenérském štábu, je slovenský kouč Róbert Petrovický.

Soupiska HC Olomouc – příprava 2023

Brankáři: Branislav Konrád, Jakub Sedláček

Obránci: Tomáš Černý, Tomáš Galvas, Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek, Alex Rašner, Adam Rutar, Dalibor Řezníček, Jakub Sirota, David Škůrek, Jan Švrček

Útočníci: Lukáš Anděl, Jan Bambula, Aron Chmielewski, Lukáš Klimek, Jan Knotek, Jan Kučera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Rok Macuh, Joshua Mácha, Matouš Menšík, Daniel Ministr, Pavel Musil, Lukáš Nahodil, Jakub Navrátil, Jakub Orsava, Matěj Tomajko, Michal Tomeček

Trenéři: Jan Tomajko a Róbert Petrovický

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice odstartovaly přípravu na ledě 24. července. Tedy více jak dva týdny se modro-bílí čistě jen tréninkově připravovali. Nyní zahajují další fázi přípravy, vstupují do zápasového tempa. Kádr je v Ostravě již v kompletním složení, tedy včetně posil – brankář Matěj Machovský (Hradec), obránci Stuart Percy (Budějovice) a Vojtech Zeleňák (Frýdek-Místek), útočníci Jan Káňa (Olomouc) a Valentin Claireaux (Rouen, Francie).

„Do zápasu půjdeme z plné zátěže. Dva týdny jsme pracovali spíše na kondici. Měli jsme samozřejmě i prostor k tomu se okrajově dotýkat taktiky a taktických věcí, ale znovu opakuji, že do toho jdeme z plné zátěže,“ prozradil hlavní trenér Vítkovic Miloš Holaň. Pokud jde o předpokládanou sestavu v utkání s Olomoucí, tak je jasné, že mimo ni určitě zůstanou ze zdravotních důvodů Peter Mueller a Jakub Kotala. Mueller doléčuje zranění z minulé sezony, Kotala si přivodil zranění během tréninků v minulém týdnu. „Chceme vyzkoušet hráče, kteří jsou tady noví, abychom je viděli v zápasovém zatížení. Potom už nás rovnou čeká zájezd do Švýcarska. Samozřejmě do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát a doufáme, že nás v domácím utkání přijdou povzbudit i naši fanoušci,“ dodal kouč.

Organizačně k utkání

Vstupenky

Majitelé aktivovaných permic na sezonu 2023/2024 mají vstup zdarma

– Dospělý