Banner Promo

PLAY OFF PREVIEW: Kometa – Vítkovice (ČF3, 21. 3, 17:00, ČT SPORT)

Datum publikování:

TŘETÍ ČTVRTFINÁLE. Série se přesouvá pod Špilberk a domácí výhoda na stranu Komety. Třetí zápas čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna TELH mezi HC Kometa Brno a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v brněnské Winning Group Aréně v úterý 21. března od 17:00 hodin. Fanclub HC VÍTKOVICE pořádá na utkání výjezd – více informací zde. Utkání vysílá přímým přenosem kanál ČT SPORT.

Generali Česká pojišťovna play off TELH
Čtvrtfinále
HC Kometa Brno – HC VÍTKOVICE RIDERA
úterý 21. 3., 17:00
Winning Group Aréna, Brno

Moravská hokejová bitva severu proti jihu se přesouvá na území Komety. Dva zápasy v Brně. Ten první je na programu v úterý od 17 hodin. Série je vyrovnaná 1:1.

Vývoj série

Dva zápasy na ostravském ledě a stav série je srovnaný. Vítkovice opanovaly první zápas. Dva rychlé góly v rozmezí 35 sekund mezi 14. a 15. minutou byly klíčem, vítěznou branku vstřelil Peter Mueller, když zvyšoval na 3:1 zkraje třetí třetiny. Kometa se snažila dotahovat, ale marně, největší šance v závěru třetí třetiny při power play pochytal výborný Stezka. Úvodní duel byl vzácně disciplinovaný, rozhodčí vyloučili celkem dva hráče, po jednom na každé straně. To druhý duel už byl o poznání hektičtější, ale až na střet Stezky s Raskobem za přispění Pospíšila a následnou šarvátku bez větších excesů. Ostravané pokračovali v aktivní hře a měli po většinu utkání převahu, jenže se neprosadili. Byl to duel o jednom gólu, byť to konečný výsledek 3:0 neprozrazuje. Brňané se dostali do vedení ve 38. minutě po nenápadné střele Horkého z mezikruží a pak už jen drželi vedení. Další dva góly padly do prázdné brány v 59. a 60. minutě při pokusu Vítkovic o power play.

 

Soupeř: HC Kometa Brno

Domácí výhoda jde na stranu Brna. Jakkoli mohlo být prostředí haly Rondo v základní části k hráčům Komety leckdy kritické, nyní je jasné, že celý téměř osmitisícový kotel bude stát na straně domácího klubu. Dominik Furch v bráně je jasným základním kamenem mužstva trenérů Patrika Martince a Jaroslava Modrého, ve druhém utkání nekapituloval ani jednou. „Byli jsme asi šťastnější, bylo to o tom, kdo dá první gól. Nás podržel gólman, měl tam spoustu skvělých zákroků a po tom, co se nám povedlo dát při hře ve čtyřech gól, tak už to bylo o té obětavosti našich hráčů a už jsme to dokázali ubránit,“ shrnul druhý zápas série trenér Martinec.

Brňané se v Ostravě prezentovali účelným hokejem, je otázkou, zda doma budou chtít vsadit na větší aktivitu. Každopádně ve vlastním hájemství chtějí být úspěšní. „Těšíme se na domácí fanoušky, už ve Vítkovicích jich bylo hodně a byli slyšet. Těším se na domácí atmosféru, která bude hodně bouřlivá a bude to mít náboj,“ zmínil střelec rozhodujícího gólu sobotního zápasu Luboš Horký.

 

Z kabiny Vítkovic

Vítkovice chtěly naplno využít domácího prostředí v úvodních dvou zápasech. Herně se jim to podařilo, výsledkově urvaly jeden ze dvou duelů. Každopádně do Brna míří Ostravané pozitivně a bojovně naladění. „V Brně bude, myslím, klíčové udržet emoce. Nic víc. Odehráli jsme výborné utkání v Ostravě, měli jsme spoustu zblokovaných střel, spoustu šancí. Je to o tom udržet emoce, předvést stejný výkon jako v Ostravě a věřit, že proměníme šance,“ prozradil kapitán Vítkovic Dominik Lakatoš.

„Myslím, že jsme byli jasně lepší, akorát jsme asi ten gól nedali, což se projevilo na tom výsledku. Bylo to o tom prvním gólu, kdo ho dá. Brno ho dalo, my jsme dneska to štěstí neměli. Je to ale zase jeden zápas, těžký soupeř, máme to za sebou a těšíme se na zápasy venku, které umíme hrát velice dobře,“ nechal se slyšet už v sobotu kouč Miloš Holaň.

Vítkovičtí v neděli a v pondělí pečlivě regenerovali i trénovali. Do Brna vyrazilo mužstvo v pondělí po obědě, s tím, že na brněnském ledě bude moci absolvovat předzápasový trénink.

 

 

 

Jak se hraje čtvrtfinále

Série na čtyři vítězné zápasy. Začíná se na ledě lépe postaveného týmu po základní části, proto se první dva zápasy hrály v Ostravě.

Do Brna se série přesune v úterý a ve středu. Už nyní je také jasné, že se boje vrátí do Ostravy k 5. utkání v sobotu. Případné zápasy číslo 6. a 7. se pak hrají už na přeskáčku, v pondělí 27. 3. v Brně a ve středu 29. 3 znovu v Ostravě.

Prodloužení a nájezdy v play off

V zápasech play off dochází k úpravě pravidel při nerozhodném výsledku po 60 minutách hrací doby. V případě remízy po základní hrací době následuje:

  • VŽDY 18minutová přestávka s úpravou ledu. Po ní následuje 20minutové prodloužení při hře 5 na 5
  • V ZÁPASECH 1. – 4. se v případě nerozhodného stavu po 20minutovém prodloužení přistupuje k samostatným nájezdům
  • V ZÁPASECH 5. – 7. se v případě nerozhodného stavu po 20minutovém prodloužení nepřistupuje k nájezdům, ale po další 18minutové přestávce s úpravou ledu následuje další 20minutové prodloužení, přičemž tento systém se opakuje do doby, kdy jedno z družstev nevstřelí vítěznou branku

 

3. ZÁPAS – ÚTERÝ 21. 3., 17:00, ČT SPORT

HC KOMETA BRNO - HC VÍTKOVICE RIDERA

Třetí zápas čtvrtfinále Generali Česká pojišťovna TELH mezi HC Kometa Brno a HC VÍTKOVICE RIDERA se hraje v brněnské Winning Group Aréně v úterý 21. března od 17:00 hodin. Fanclub HC VÍTKOVICE pořádá na utkání výjezd – více informací zde. Utkání vysílá přímým přenosem kanál ČT SPORT.

 

Další termíny zápasů série

4. zápas: středa 22. 3., 19:00, Winning Group Aréna Brno

5. zápas: sobota 25. 3., čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

případný 6. zápas: pondělí 27. 3., čas bude určen, Winning Group Aréna Brno

případný 7. zápas: středa 29. 3, čas bude určen, OSTRAVAR ARÉNA

 

Dosud odehrané zápasy v sérii

2. zápas – 18. 3.,  OSTRAVAR ARÉNA

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Stav série: 1:1

Branky: 38. Horký (Holík), 59. Flek (Vincour), 59. Stömberg (Holland). Rozhodčí: Kika, Veselý – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc Koch (VIT) a Pospíšil (KOM) oba 5 minut za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 725. Střely na branku: 33:19.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Jarůšek, Kotala, M. Kalus – L. Krenželok, Lindberg, Dej

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši – Okál, Holík, Horký – Pospíšil, Kollár, Flek – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, Ondráček, Zaťovič

 

1. zápas – 17. 3., OSTRAVAR ARÉNA

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Kometa Brno 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Stav série: 1:0

Branky: 14. Bukarts (Mueller, Raskob), 15. Kotala (Gewiese, Stehlík), 44. Mueller (Koch) – 30. Okál (Holík), 47. Hrbas (Flek, Kollár). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Ondráček, Zíka.
Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 593. Střely na branku: 22:28.

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – Bukarts, Krieger, Mueller – Fridrich, Chlán, Lakatoš – Jarůšek, Kotala, M. Kalus – L. Krenželok, Lindberg, Dej

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka, Gulaši – Okál, Holík, Horký – Zaťovič, Strömberg, Šalé – Flek, Kollár, Pospíšil – Vincour, Ondráček, Zbořil

 

HC Kometa Brno

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761