HC KOMETA BRNO1001Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA2024Výhra

21.3.2023 17:00 A tým 2022-2023 ČF3

ČF3: KOM – VIT 1:4: Vítkovice si berou zpět vedení v sérii

Vítkovice nevstoupily do utkání správnou nohou, protože hned po dvaceti vteřinách poslal Kometu do vedení přesnou dorážkou Okál. Jenže modro-bílí neztráceli naději a v desáté minutě vyrovnal Kotala. Zápas poznamenala dlouhá přestávka, kvůli nezpůsobilé hrací ploše. Hokej se začal hrát až skoro po hodině času a zdálo se, že dlouhá přestávka prospěla spíše Vítkovicím, které ještě do konce úvodní třetiny poslal do vedení Fridrich. O tom, že do vedení se v sérii vrátí znovu Vítkovice, rozhodla třetí třetina, ve které se prosadili Krenželok s Kalusem.

Čtvrtfinálová série mezi Vítkovicemi a Kometou se přesunula na brněnský led. Oba týmy dokázaly v Ostravě vyhrát, a tak všichni hořeli nedočkavostí, co nabídnou duely na jihu Moravy. Mimo dění na ledě to zase byla plná a bouřící hala rondo, natěšení fanoušci, mezi kterými se neztratila ani skupina z Ostravy. Vítkovice vyrukovaly na soupeře s určitými změnami v sestavě.

Hned úvodní střídání vítkovickým vůbec nevyšlo. Kundrátek dokázal vystřelit v pádu a s jeho pokusem si Stezka poradil a kotouč vyrazil, jenže v souboji s Muellerem byl důslednější Okál, který dorazil kotouč za Stezku – 1:0. Dravost ukázali záhy také vítkovičtí a po Kotalově průniku před Furchem vznikla první hromadná mela, po které na trestnou lavici zamířili Kalus s Koblížkem. Pokračovalo se tak ve čtyřech na obou stranách. Vzniklého volného prostoru chtěl na levém křídle využít Mueller a naopak podél pravého mantinelu to zkusil Jarůšek, ale ani on svou střelou na bližší tyč Furcha nenachytal. Odvážný výpad podél levého mantinelu ukázal Koch, který se natlačil až před Furcha, jenže bekhendem jej nepřekonal a ze souboje navíc odjel se zlomenou holí. Pobyt třetí vítkovické formace připomínal přesilovkový kolotoč, protože vítkovická pětice dlouho kroužila útočným pásmem a nepouštěla domácí k puku a po Gewieseho zpětné přihrávce mezi kruhy dokázal Furcha prostřelit Kotala – 1:1. Vedení mohl Kometě vrátit Pospíšil, který ale místo střely z mezikruží zvolil přihrávku na lépe postaveného Kollára, který minul branku. První třetina byla v patnácté minutě ukončena, pro nezpůsobilost hrací plochy. Jenže ani osmnáctiminutová přestávka k nápravě ledové plochy nepomohla. Pokračovalo se až téměř po hodinové přestávce, po které jako první zahrozil Jarůšek, jenž ale nevyzrál na Furcha. Vítkovičtí i nadále zůstali aktivnější. Po Gewieseho střele byl jako první u puku Lednický, jenž jej udržel proti přesile na své holi, aby puk následně přenechal Fridrichovi, který poslal Vítkovice do vedení – 1:2. Vedení mohli navýšit Lindberg s Kotalou, kteří přečíslili Kometu, ale nevyzráli na Furcha. V závěru první třetiny Grman u mantinelu nezastihl hbitého Okála a musel si tak pomoci držením, čímž daroval Kometě první přesilovou hru zápasu.

Po výměně stran se pokračovalo druhou třetinou a vítkovičtí se v početní nevýhodě bez problémů ubránili. Poté měl obrovskou šanci Mueller, který pálil bez přípravy, jenže nejspíš právě proto puk zamířil jen doprostřed branky, kde si s ním Furch poradil a zasáhl vyrážečkou. Podobnou situaci si vypracovali také domácí, když Okál obstřeloval blokujícího Grmana a minul odkrytou vítkovickou branku. Kometa pokračovala v tlaku, který ukončil Lindberg krosčekem, za který inkasoval dvouminutový trest. Brněnská přesilová hra ale trvala třiačtyřicet vteřin, když si u mantinelu Kundrátek vyšlápl na Grmana a zasáhl jej ramenem do obličeje. Ale ani vítkovičtí nebyli v následné zkrácené přesilové hře úspěšní. Nebezpečná byla Ščotkova střela z levého kruhu, protože ji Stezka neudržel ve své výstroji, ale naštěstí se nikdo z brněnských nedostal k dorážce. Stezka svůj tým podržel i o chvíli později proti dvojité střele Holíkova. Na tlak, který si vypracovala dvojice Fridrich – Lednický dokázala zareagovat o chvíli později také Kometa, ale ani v tomto případě z toho branka nebyla. Jenže poté, co se Koch u mantinelu ohnal po Okálovi, dostala Kometa možnost udeřit v přesilové hře. V té měl po buly obrovskou šanci Zaťovič, ale z mezikruží minul branku, což byla také jediná šance domácích v této početní výhodě.

Úvod třetí třetiny byl opatrný, ani jeden z týmů rozhodně nestál o chybu ve svém pásmu. Ta nakonec opravdu přišla a vybral si ji dosud dobře chytající Furch. Velmi dobrý výpad předvedl Krenželok, který si ze středu kluziště nabruslil k levému mantinelu, odkud svou střelou překvapil brněnského brankáře – 1:3. Další hřebíček do brněnské rakve mohl po Raskobově přihrávce zpoza branky přidat Lindberg, jenže ten v dobré pozici minul. Po jednom ze zákroků ve středním pásmu zůstal na ledové ploše ležet Peter Krieger, který se dlouho nezvedal a nakonec musel zamířit do kabiny. Zdálo se, že se jednalo spíše o nešťastnou shodu náhod nicméně, Kundrátek přijel do souboje Kriegera s Dvořákem jako třetí, a proto tento souboj Krieger neočekával. Jedinečnou šanci na snížení měl na holi Horký, který zůstal před brankou trestuhodně sám, ale minul. Vítkovice hrály v závěru utkání to, co jim stačilo. Tedy urputnou obranu středního pásma, a pokud se Kometa přece jen prokousala skrz modrou čáru, následovalo jednoduché vyhození puku do středního pásma. Kometa necelou minutu a půl před závěrečnou sirénou sáhla k oddechovému času a odvolání Furcha, i když se vhazovalo ve středním pásmu. Kotala vyhrál buly na Kaluse, který na nic nečekal a trefil prázdnou brněnskou branku – 1:4.

Čtvrtý zápas série je na programu hned ve středu, znovu na ledě brněnské Winning Group Areny, úvodní buly bude vhozeno v 19:00 hodin.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Pro nás ten začátek samozřejmě nebyl vůbec příjemný, když jsme ve dvacáté vteřině dostali hned gól, ale věřil jsem, že je dost času to napravit a to se taky stalo. Samozřejmě nepříjemná situace ohledně ledu, ale byla to stejná situace pro obě dvě mužstva. Dneska máme druhý bod, jsme za něj rádi, ale ta série samozřejmě pokračuje dále. Byl to vyrovnaný zápas, i ty předešlé zápasy. Rozhodují maličkosti a ty dnes stály na naší straně.

Patrik Martinec (HC Kometa Brno): Dneska mimo toho prvního střídání bylo všechno špatně. My jsme se na ten zápas těšili, vyprodaná hala, play off a místo oslavy hokeje se z toho stalo to, co se stalo. Půl hodiny se čeká kvůli nezpůsobilému hřišti a v tom zápase jsme vůbec nebyli, ten zápas jsme si vůbec neužili. To samozřejmě nesnižuje výborný výkon Vítkovic, které vyhrály naprosto zaslouženě. Já jen doufám, že zítra je nový den, nový zápas a my si ten zápas užijeme.

1:2

Branky: 1. Okál (Kundrátek) – 10. Kotala (Gewiese, Kalus), 17. Fridrich (Lednický, Gewiese), 45. Krenželok (Koch, Stezka), 59. Kalus (Kotala). Rozhodčí: Mrkva, Hradil – Šimánek, Hynek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700. Střely na branku: 25:22.

HC Kometa Brno: Furch – Ďaloga, Kundrátek, Kučeřík, Holland, Hrbas, Ščotka – Okál, Holík, Horký – Flek, Kollár, Pospíšil – Zbořil, Strömberg, Koblížek – Vincour, Dvořák, Zaťovič

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Grman, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Jarůšek, Krieger, Mueller – L. Krenželok, Dej, Lakatoš – Kotala, Lindberg, M. Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický