Zemřel bývalý hráč a funkcionář Oldřich Netolička

V den svých 90. narozenin zemřel v sobotu 15. října bývalý hráč a pozdější člen výboru hokejových Vítkovic Oldřich Netolička. HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje soustrast rodině a nejbližším.

Vítkovický tank, který uměl dávat góly. Řízný forvard Vítkovic druhé poloviny 50. a začátku 60. let a pozdější člen výboru hokejového klubu Oldřich Netolička. V sobotu 15. října měl oslavit své 90. narozeniny, bohužel přesně v tento den také navždy odešel.

Ostravský rodák, ale nikoli odchovanec Vítkovic, nýbrž Viktorie Zárubek (pozdějšího Baníku). Oldřich Netolička se do paměti ostravských fanoušků zapsal jako řízný centr vítkovického hokejového klubu, ale svou kariéru odstartoval v jiném ostravském oddíle. Byla to Viktoria Zárubek, ze které v roce 1952 direktivně udělali „všehornický“ Baník Ostrava OKD. Tam posbíral Oldřich Netolička první hokejové zkušenosti, dokonce si zahrál i na republikovém finále v roce 1953 a patřil k nejlepším hráčům druhého ostravského celku, který za vicemistrovskými Vítkovicemi vybojoval celkové páté místo.

Vojenskou službu absolvoval v jednom z tehdejších tří armádních prvoligových klubů. Nebylo náhodou, že dva roky strávil v celku Tankista Praha, však také na ledě v té době i později svou mohutnou postavou opravdu jako tank působil. Uměl ale dávat i góly, a tak byl týmům prospěšný po všech stránkách.

Po návratu z vojny už zamířil do Vítkovic. V jejich dresu v roce 1958 zaznamenal svůj první a také jediný medailový úspěch, když se mužstvo umístilo na konečné třetí příčce.

S Vítkovicemi zažil Oldřich Netolička radosti i starosti, v roce 1960 neúspěšný pokus o udržení nejvyšší soutěže, v sezoně 1960/1961 zase triumfální návrat na scénu právě na úkor svého mateřského Baníku. Deset let na hokejové scéně byla v té době obvyklá hranice konce aktivní kariéry. Oldřich Netolička ale zůstal věrný Vítkovicím a v pozdějších letech jako tajemník TJ Vítkovice měl na starosti organizační chod klubu a v této pozice také mohl slavit mistrovský titul v roce 1981. V 90. letech pak vedl tiskové konference po domácích zápasech Vítkovic. V pozdějším věku už sice pro klub nepracoval, ale nadále byl jeho velkým fanouškem a až do covidových omezení pravidelně, často a rád chodil na domácí zápasy. Horní řada sektoru D4, přezdívaná samotnými bývalými hráči urnový háj, přišla o svého dalšího dlouholetého člena.

Čest jeho památce

HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje zármutek nad ztrátou svého někdejšího hráče i funkcionáře a rodině a nejbližším upřímnou soustrast.