Zavřel jsem oči a padlo to tam, říká šťastný střelec Marek Kalus

Rtuťovitý útočník Marek Kalus byl dnes vidět. Nejprve zvedl fanoušky ze sedadel tvrdým hitem na mladoboleslavského Štibingra a následně svým čtvrtým letošním gólem, kterým nasměroval Vítkovice k tříbodové výhře. Při hodnocení utkání nebyl novináři ušetřen a musel čelit nepříjemnému dotazu na pískot fanoušků při přesilové hře Vítkovic.

Marku, dnes to trvalo a na branku se čekalo až do sedmačtyřicáté minuty, nakonec to tam ale spadlo. Jak moc se ti po gólu ulevilo?

Ulevilo se hodně. Já myslím, že Boleslav dnes hrála dobře, ještě když tady jeli až v den zápasu. Ty první dvě třetiny nebyly z naší strany nic moc. Oni nás trochu i přebruslovali, ale po druhé třetině jsme si řekli, že na ně musíme vlítnout a hrát, jako bychom hráli o život. Což vlastně jsme hráli o život, protože Boleslav je pod námi a myslím si, že kdybychom dnes ztratili body, tak by to nebylo vůbec příjemné. K tomu gólu, Laky to tam pěkně zavezl, dostal se jeden na jednoho přes hráče, ale nepadlo mu to tam. Naštěstí mu to tam namazal, nebo přesně teď nevím, jak to bylo, ale nahrál mi to a já už jsem jen zavřel oči, vystřelil na branku a naštěstí to tam padlo.

Říkáš, že musíte hrát o život, ale to i Mladá Boleslav. Ve třetí třetině vás přestříleli. Co tam hrálo roli, že nakonec odešli s nulou?

Zaprvé Klimson chytal výborně. Oni měli i té třetí třetině tutovky a Klimson nás podržel. K nám se dnes přiklonilo štěstí a pak už jsme si za tím šli. Ne, že bychom to dohrávali, ale hráli jsme zodpovědně, ať to ubojujeme.

Dlouho se zdálo, že to bude zápas, ve kterém se vylučovat nebude, hrálo to velkou roli?

Určitě. Oni tam vyhodili puk, ale nám ty přesilovky poslední dobou moc nejdou. Musíme na tom pracovat na tréninku a doufat, že to tam spadne co nejdříve. A to naše vyloučení? To je prostě hokej. Nemyslím si, že to Kovy udělal naschvál. Ke konci se už bojuje o každý metr ledu a to se prostě stane, že je někdo vyloučený. Naštěstí to tam nepadlo a ubojovali jsme to.

Při té vaší přesilovce přišel pískot z hlediště. Co to s vámi na ledě dělá? Jak moc to je nepříjemné ve chvíli, kdy naopak potřebujete podpořit?

Samozřejmě pískot z hlediště…co k tomu říct. Samozřejmě potřebujeme podpořit, ještě v těchto chvílích to není po fanouškovské stránce moc super, ale co se dá dělat. Pokud to tak cítí, že chtějí pískat, tak ať pískají. My se musíme soustředit hlavně na sebe a snad se ty přesilovky zlepší a diváci budou spokojení.

A tým
2024 Příprava