Za první formaci a důvěru jsem hodně vděčný, říká Petr Chlán

V sestavách extraligových týmů byste možná hledali marně překvapivější jméno na pozici prvního centra, než je vítkovický Petr Chlán. Třiadvacetiletý rodák z Ústí n. Labem, žijící v Teplicích, je sice překvapením, ale příjemným. Svou novou pozici zvládá výborně a je i produktivní.

V úterý jste po dlouhé době hráli venku. Na Kladně to nebylo snadné, ale utkání jste zvládli. Jaký to byl zápas?

Mě osobně přijde Kladno v domácím prostředí jako hrozně těžký soupeř. A je jedno, na jakém místě v tabulce je. Překvapilo mě, jak málo lidí přišlo. Čekal jsem plný barák. To by nám asi zápas i dost ztížilo. Jinak zápas, na začátku byli asi trochu lepší, ale pak jsme se srovnali, dostali se do tempa, srovnali jsme a pomohl nám ten gól na tři dva jednoznačně.

Ty sám jsi v Kladně skóroval, byl to už třetí zápas v řadě, kdy ses střelecky prosadil. Vypadá to, že jsi našel herní pohodu, souhlasíš?

Je to hodně tou první formací. Je to jiné, než když jste ve čtvrté, kde máte hrát na nula nula. V první se hraje úplně jinak. Dostal jsem více důvěry a jsem za to strašně rád, doufám, že to takhle bude i pokračovat.

Jak to tobě osobně zní, když se řekne, že jsi první centr druhého týmu extraligové tabulky?

Dva, tři roky zpátky by mi to znělo nepředstavitelně. Teď se to poslouchá hezky, ale pořád se nad tím nesnažím nějak zvlášť přemýšlet. Je to jeden ze splněných snů, ale tímhle to nekončí.

Vnímáš to tak, že jsi možná nejpřekvapivějším prvním centrem napříč celou extraligou?

Asi by to tak mohlo být. Moc mladších hráčů na téhle pozici v jiných týmech není. A o to víc jsem rád, že jsem tuhle šanci ve Vítkovicích dostal. I když pořád je to pro mě trošku překvapivé.

Tys dostal šanci v první lajně už v přípravě s Muellerem a Bukartsem ve formaci. Jaké to tehdy bylo?

Upřímně, nic moc. Hráli jsme v Porubě, na zimáku, kde se dlouhodobě necítím moc dobře, proti Trenčínu, což taky není úplně můj oblíbený soupeř a ještě první lajna s těmihle hráči. No, byl jsem nervózní. Ptal jsem se jich, jestli s nima mám hrát hokej, nebo jim dělat černou práci… Jsou to hráči, kteří jsou top v extralize a svého času i ve světovém hokeji. Bylo to neskutečné, ale tohle bylo z mé strany nervózní. Dvě třetiny jsem to nebyl já.

Jak se ti hraje a spolupracuje s Dominikem Lakatošem a Petrem Fridrichem?

Zezačátku jsem jim hrál spíše zadní vrátka. Takového centra dozadu. Jim stačilo dát puk, oni už to dokončili, dali gól a jeli jsme se radovat. Teď jsem rád, že to tam párkrát spadlo i mně a můžu i já pomoci touhle částí týmu. Hraje se mi s nimi skvěle.

Jak se to vše vyvinulo, že vaše formace je najednou první?

Už loni nás s Lakym a Frigem trenéři zkusili na pár třetin dát dohromady. Moc nám to tehdy nevyšlo. Já myslím, že trenéři hledali především složení pět na pět, protože i když se dařilo a šly přesilovky, tak pořád hledali funkční formaci na pět na pět. Dali nás k sobě. Nejdřív jsme hráli v pořadí ve druhé formaci, pak nás posunuli na první. Přisuzoval bych to ale tomu, že nám to spolu v pět na pět sedlo.

Více o pozici prvního centra ve Vítkovicích, ale také o tom, jak se třiadvacetiletému klukovi z Teplic žije v Ostravě a jak pomáhá bratrovi si můžete přečíst v pátečním vydání hokejového bulletinu Rytíř Vítek k utkání s Kometou Brno