Banner Promo

Za domácí výhry můžou i fanoušci a výborná atmosféra, chválí tříbodový Petr Fridrich

Datum publikování:

Mladý útočník Petr Fridrich v závěru loňské sezony okusil, jaké to je nosit reprezentační dres a i výkony v přípravě na letošní sezonu naznačovaly, že se vítkovičtí fanoušci mohou těšit na vzestupné výkony tohoto vítkovického odchovance. Úderná formace ve složení Fridrich, Lindberg a Bernovský se však vinou zranění brzy rozpadla a Fridrich tak musel budovat chemii s jinými spoluhráči. Fridrich v utkání s Litvínovem zaznamenal tři asistence a zdá se, že spolupráce s Chlánem (1+1) a Lakatošem (1+2) bude fungovat.

Petře, gratuluji k vítězství. Kde se podle tebe lámal zápas?

Zápas se podle mě lámal ve druhé třetině, kde se nám stejně jako v minulých zápasech doma podařilo dát dva rychlé góly, čímž jsme je asi trochu zaskočili a odskočili jsme do toho rozhodujícího náskoku, který jsme poté kontrolovali do konce.

Litvínov ale nehrál vůbec špatně, jak si to utkání vnímal ty?

S nimi je to vždy takový úporný boj, hrají jednoduše, protečují si kotouč do pásma, jdou si za nimi. Takže někdy jsme s tím třeba měli trochu problém, ale naše síla teď je, že dokážeme dát ty góly a tím překlopit ten zápas na naši stranu.

Vyhráli jste dosud všechny zápasy doma, čím to podle tebe je?

Zatím jich tolik nebylo, ale myslím si, že je to určitě i fanoušky, protože jich chodí letos hodně a je tady opravdu výborná atmosféra. Jsme zvyklí doma dávat góly, hrajeme poctivou hru, poctivě do obrany, jako jsme hráli i minulé sezony, ale ta nadstavba je, že dokážeme skórovat i rychlé góly za sebou a pak si dokážeme pohlídat i ten výsledek.

Dnes si prožil tříbodový večer. Vzpomeneš si, kolikátý to je ve tvé extraligové kariéře?

Bude to asi druhý, asi po roce a půl druhý tříbodový večer.

Čím byl pro tebe zvláštní?

Byl zvláštní asi tím, že v první třetině jsem částečně zavinil gól v oslabení, takže po první třetině ta nálada nebyla úplně dobrá. Ještě jsme koncem třetiny vyrovnali a potom se to otočilo. Dneska jsem se na ty tři body úplně nenadřel, což třeba v jiných zápasech bylo úplně naopak. Jsem rád, myslím, že jsem takový zápas potřeboval, aby mě to dál nastartovalo, a doufám, že ty body budou přicházet dále, jak ty osobní, tak týmové.

V závěru si navíc startoval i za gólem a k zemi tě srazil Sukeľ. Co se mu tam nelíbilo, že po tobě tak vystartoval? Zdálo se mu, že si to přifilmoval?

Jo, tak to byl takový klasický souboj, kdy mi tam dal hůl a zapáčil. Já jsem věděl, že musím za tím jít, že to bude buď faul, nebo mě bude muset pustit. Spadl jsem a samozřejmě se mu to nelíbilo, ale myslím si, že tam nebylo co řešit.

Vy jste doma prohrávali s Libercem a dnes i s Litvínovem. Ukazujete sílu mužstva, že nezabalíte a makáte dále?

Určitě ukazujeme, ale musíme si na to dávat pozor, protože určitě se nám to s některými týmy může stát osudným, že takto budeme prohrávat. Je to určitě naše síla, že ten zápas dokážeme otočit. Povedlo se nám i s Libercem i dnes dát góly snad během minuty nebo během dvou minut, což si myslím, že nás dostane na koně a pak dokážeme hrát naši hru a vyhrát.

V obou utkáních jste udeřili ve druhé třetině, tedy ve chvíli, kdy máte střídačku dále. To většinou hokejisté nemají rádi, vám to evidentně vyhovuje.

Je to možné, nevím, jestli je to tou druhou třetinou, ale otáčíme rychle hru, snažíme se jít rychle do protiútoku, rychle zaútočit a z toho udeřit.  

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761