Výroční zápas 3. února se Spartou! Objednejte si retro dres už nyní!

Fanshop HC Vítkovice spouští prodej retro fandresů k příležitosti 30. výročí finále 1993. Současný tým v rámci akce Hold Vladimíru Vůjtkovi s vicemistry 1993 odehraje zápas se spartou v replikách dresů SSK Vítkovice sezony 1992/1993.

Objednávky do 20. ledna budou vyřízeny tak, aby byly dresy doručeny včas pro utkání 3. 2.

Vítkovický hokejový klub chystá oslavu 30. výročí finále 1993, kdy měl asi dosud nejblíže k zisku třetího mistrovského titulu. V rámci akce Hold Vladimíru Vůjtkovi s vicemistry 1993 – na utkání se Spartou 3. února –  bude oceněna hráčská i trenérská legenda Vladimír Vůjtek, jeho dres s číslem 9 zamíří pod strop vítkovického paláce. Ale rovněž se na ledě sejdou hráči stříbrné party posledního federálního ročníku. Vladimír Vůjtek ono mužstvo tehdy trénoval.

Třicáté výročí finále 1993 je ideální příležitostí obléci současný tým do retro dresů – replik dresů SSK Vítkovice sezony 1992/1993. A retro dresy mohou obléci i fanoušci. Fanshop HC Vítkovice spouští jejich prodej.

Divoké devadesátky – divoké dresy

Ten dres se leckomu líbí, leckomu ne. Ale každého zaujme. Nedominuje mu sice klubové logo, ale dvě velká designová „V“. Konkrétně u bílé sady, kterou současný tým v připomínce 30. výročí stříbrné sezony oblékne, jde o menší narůžovělé „V“ vloženo do většího modrého „V“, na jehož levé straně je nápis VÍTKOVICE.

Ryzí devadesátá léta s divokým designem. To přesně je dres sezony 1992/1993. Druhá sada vítkovických dresů byla červená, menší „V“ bylo modré, větší bílé. Vzhledem k tomu, jak krásně syté barvy měla tmavší sada dresů se dá celkem úspěšně věřit teorii, že při výrobě bílé sady došlo k drobné chybě při určení barevných tónů. Proto má bílá sada narůžovělé prvky místo červených a světle modré místo tmavě modrých.

Tyto dresy také už jako jedny z prvních začaly zdobit reklamy sponzorů vítkovického hokeje. Postupně na dres přibývaly nášivky s logy partnerů, případně dokonce černou páskou přelepování jejich názvů, když podpora skončila ještě v průběhu sezony. Současný HC VÍTKOVICE RIDERA pro retro vzpomínku využil původní a čistý design dresů, bez reklam. Jedinou výjimkou je zachování nápisu VÍTKOVICE v levé části většího „V“ na přední straně dresu. Nápis původně reprezentoval leteckou společnost AIR VÍTKOVICE, pozdějším přelepením slovíčka AIR pak měl reprezentovat celý hutnický kombinát Vítkovických železáren.

Každopádně v takových dresech hokejisté tehdejšího SSK Vítkovice téměř ovládli celou Federální hokejovou ligu a byli blizoučko zisku třetího mistrovského titulu, ze kterého se ale nakonec jen těsně radovala pražská Sparta. Vicemistři však byli v Ostravě, a nejen tam, oslavováni jako šampióni. Minimálně morální.

Fandresy již v prodeji, hrané dresy půjdou do aukce

Fandové Vítkovic nebudou o tuto sadu retro dresů ochuzeni. Fanshop HC Vítkovice zahájil prodej retro dresů 1992/1993 s předstihem, aby bylo možné dresy ve fanverzi personifikovat.

OBJEDNÁVEJTE NA FANSHOP.HC-VITKOVICE.CZ

Originální hrané dresy, ve kterých hráči nastoupí k utkání se Spartou 3. února, pak po zápase půjdou do tradiční aukce. Takže si sběratelé budou moci pořídit autentické a hrané originály.

Součástí každého dresu – i fandresu – je štítek na vnitřní straně u průkrčníku s informacemi, kdy a k jaké příležitosti byl dres použit.

Stříbrné dresy dosloužily jako první extraligové

Zajímavé a v novodobé historii vítkovického hokeje také ojedinělé je, že dresy, ve kterých na jaře 1993 bojovali ostravští hokejisté o titul, přetrvaly i do sezony následující.

Premiérový ročník už samostatné české Extraligy oblékl Vítkovice do zcela totožných dresů. Výjimkou však bylo už klubové logo. Hokejový oddíl se v roce 1993 osamostatnil od všesportovní organizace SSK Vítkovice, vznikl HC Vítkovice jako samostatný subjekt. A získal nové logo, ono prakticky současné kruhové se třemi žlutými hokejkami. A tento znak byl na původní dresy 1992/1993 došit do menšího růžového „V“.

A tým
2024 Příprava