Banner Promo

Výhra v Chomutově? Nejlepší pozvánka na neděli, ví Bartošák

Datum publikování:

Dvoubodová výhra na ledě vedoucího a dosud neporaženého Chomutova začala znovu u výborně chytajícího Patrika Bartošáka. Pirátům dovolil jen jeden gól z 28 střel, po utkání hovořil o důležitosti výhry a také o sporném posunování branky.

 

Jak moc důležitá a hlavně náročná byla pro vás tato výhra v Chomutově?

Dost. Opravdu dost. Po celou dobu jsme věřili, že jsme lepší tým, že hrajeme lepší hokej. I v Chomutově se to potvrdilo. Bohužel sice až v prodloužení – měli jsme získat tři body, i když jsme hráli venku. Ale výhra je výhra, my i tyhle dva body bereme.

 

Chomutov vás sice přestřílel, ale opticky jste herně měli po většinu zápasu navrch vy. Jak jsi to viděl z branky?

Asi podobně. Minimálně v defenzivě máme jeden z nejlepších týmů v extralize. Když hrajeme zodpovědně dozadu, máme opravdu šanci přehrát každého, což se potvrdilo i tady v Chomutově.

 

Chomutov do utkání s vámi neprohrál, je vedoucím celkem. Čili jste první, kdo jej porazil a porazil první mužstvo tabulky. Co to pro vás znamená?

Šli jsme do zápasu s vědomím, že loni jsme byli první, kdo porazil Kometu. Letos jsme první, kdo dokázal porazit Chomutov. Máme nějaké sebevědomí do dalších zápasů. Výhra v Chomutově je podle mě hlavně nejlepší pozvánka pro fanoušky v Ostravě na neděli. Hrajeme s Boleslaví a chceme dosavadní výsledky potvrdit, slušná návštěva a dobrá atmosféra by tomu hodně slušela a pomohla.

 

Vraťme se ještě k zápasu. Ve druhé třetině jsi dostal dvouminutový trest za posunutí branky. To je v této sezoně už podruhé a celkově potřetí, kdy se řešilo, zda jsi posunul branku úmyslně, nebo ne. Jaký na to máš názor?

Tak, je těsně po zápase, takže se k tomu nechci a ani nemůžu vyjadřovat. Řeknu k tomu jenom jednu věc. Vím, že mě rozhodčí kvůli tomu sledují a upozorňují mě na to. Já ale nejsem zase tak blbý, abych to v té chvíli dělal schválně. Obzvlášť, když na mě kvůli tomu všichni hledí a hlídají si to. Jestli jim to přišlo jako úmyslné, tak se s tím nedá nic dělat. Je to jejich rozhodnutí a já ho musím respektovat.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761