Banner Promo

Vítkovičtí reprezentanti v únorové přestávce

Datum publikování:

Foto: Jan Beneš

Dva hráči v českém národním týmu pro Švédské hokejové hry, jeden hráč ve slovenském výběru pro dvojzápas s Německem a k tomu nadějný junior ve dvacítce. Také Vítkovice vyslaly pro únorovou přestávku své zástupce do reprezentací.

Únorová reprezentační přestávka. Poslední mezinárodní podnik před vyvrcholením klubových soutěží. Zatímco většina hráčů týmů dobíjí baterky, pro některé to znamená možnost reprezentovat svou zemi a posbírat hodně důležité zkušenosti.

Z pohledu českých fanoušků je samozřejmě nejvíce pozornosti věnováno třetímu podniku Euro Hockey Tour, tentokrát se týmy Česka, Finska, Švýcarska a Švédska sjedou do švédského Malmö na Beijer Hockey Games, tedy švédské hokejové hry. Kouč českého národního týmu Kari Jalonen povolal do svého výběru z Vítkovic opět brankáře Aleše Stezku a také konečně i jednoho z nejproduktivnějších hráčů týmu i celé extraligy Dominika Lakatoše.

Ačkoli se Slovensko neúčastní Euro hockey tour, i jeho reprezentace má v únoru na programu přípravná utkání, konkrétně domácí dvojzápas s Německem. Kanadský kouč Craig Ramsey pojal toto dvojutkání jako test pro mladší hráče do 25 let, proto z Vítkovic povolal pouze obránce Mário Grmana. Šestadvacetiletý zadák Patrik Koch, který obyčejně nechybí ve slovenském výběru, nespadá do věkového výběru, a tak tentokrát pozvánku nedostal.

Během této pauzy nezahálí ani juniorské reprezentační výběry. Rodí se nová česká dvacítka, která by měla mít za úkol navázat na lednový skvělý stříbrný úspěch předchůdců z mistrovství světa. První zkouškou nově se tvořícího mužstva je turnaj ve Švédsku, kam odcestoval také osmnáctiletý obránce Matěj Prčík. Ten právě v posledním extraligovém zápase před pauzou zaznamenal také svůj první gól v nejvyšší mužské soutěži.

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
OSTRAVAR ARÉNA

POSLEDNÍ ZÁPAS

A tým
2023-2024 Tipsport Extraliga
Home Credit Aréna Liberec

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec4922342076
8Mountfield HK49157111670
9HC VÍTKOVICE RIDERA4917572068
10HC Olomouc4917752167
11HC ŠKODA PLZEŇ4914642558