Vítkovice v pátek hostí Kometu: Očekávám bouřlivý zápas, míní Peter Mueller

Foto: Jan Kodeš

Vítkovice se po jednom utkání na venkovním kluzišti vracejí opět do domácího prostředí, kde se jím prozatím neskutečně dařilo. Jejich pátečním soupeřem bude brněnská Kometa a utkání slibuje opět napínavou a atraktivní podívanou.

Vítkovice jsou z pohledu úspěšnosti zápasů na domácím ledě široko-daleko nejlepším týmem celé extraligy. V dosavadních 11 zápasech nasbíraly na ostravském ledě 31 bodů. Logicky to znamená, že ztratily pouhé dva, a to v utkání s vedoucími Pardubicemi. I tak ale tehdy nezůstaly bez bodu, se suverénem letošní sezony dotáhly duel až do nájezdů. A navíc z pozice druhého celku ztrácejí na lídra pouhé tři bodíky.

V úterý se svěřencům trenéra Holaně podařilo vybojovat těžký zápas na Kladně. Bylo to pro ně první venkovní střetnutí od 2. listopadu. Další tři body jsou na kontě a Ostravané se už chystají na další domácí bitvu.

V pátek na jejich led dorazí Kometa Brno. A bude to opět atraktivní souboj s příchutí derby. Navíc Jihomoravané jsou na páté pozici a tudíž znovu půjde o střet dvou týmů z předních příček extraligové tabulky.

Ostře sledovaný bude zápas s Brnem především pro Petera Muellera. Americký kanonýr strávil poslední čtyři roky v Kometě a před touto sezonou odešel do Vítkovic. „Samozřejmě určitý vztah k Brnu mám, nejde to jinak, když jsem tam z posledních pěti let strávil čtyři. Ale po sportovní stránce už je to pro mě uzavřená kapitola. Vše se uzavřelo tím prvním zápasem, který jsme odehráli v Brně. Teď už to vnímám tak, že do naší arény dorazí těžký soupeř, jako každý jiný, a my víme, za jakým cílem v tomhle zápase chceme jít,“ velí vousatý snajpr.

První vzájemné měření sil mezi Vítkovicemi a Kometou na brněnském ledě v říjnu skončilo těsnou výhrou Jihomoravanů 2:1. Co Peter Mueller očekává od odvety v Ostravě? „Očekávám hlasitý, bouřlivý zápas. Máme tady ve Vítkovicích vynikající fanoušky, kteří chodí ve velkém počtu, jsou aktivní, hodně nás podporují. Moc si přeju nejen já, aby v pátek na zápas s Kometou přišla plná hala a byla bouřlivá atmosféra, která nás domácí požene dopředu.“

Návštěvnost, to je další příjemné vítkovické překvapení letošní sezony. Aktuálně jsou v rámci celé extraligy Ostravané na třetím místě s průměrem 6 379 diváků na zápas. Fantastické číslo, které se v případě vysoké návštěvy pátečního atraktivního zápasu s Kometou může ještě vylepšit.

Apropos, Kometa Brno, který v minulosti vládla tabulkám návštěvnosti, je v této sezoně až čtvrtá právě za Vítkovicemi s průměrem 6 138 diváků.

„Máme skvělé hlasité fanoušky,“ opakuje Peter Mueller. Srovnávat atmosféru vítkovického paláce s brněnským rondem až příliš nechce. „Ve Vítkovicích máme velkou, desetitisícovou halu. Myslím, že kdyby tady byla hala jako v Brně, je tady taky pořád vyprodáno a díky menšímu prostoru ještě bouřlivější atmosféra. Takže to srovnat moc nejde. A já bych to ani nerad srovnával. Jsme vděční za podporu, jakou v této sezoně od našich ostravských fanoušků máme. Když přicházíte na led a vidíte plné hlediště a to, že všichni fandí, je to pro vás pak na ledě mnohem snazší. A ze svého pohledu můžu říci, že cítím, že Ostrava naším hokejem žije, že nám fandí celé město a já jsem za to strašně rád a vážím si toho.“

VSTUPENKY NA UTKÁNÍ VÍTKOVICE – KOMETA JIŽ V PRODEJI ZDE

Tabulka A tým 2022/2023