Banner Promo

Vítkovice uspořádaly nábor v rámci projektu Pojď hrát hokej

Datum publikování:

Již tradiční náborová akce Pojď hrát hokej v rámci projektu Týden hokeje se nemohla vyhnout ani Multifunkční hale a Vítkovicím. Ostravský modro-bílý klub přivítal v pondělí na ledě na dvě desítky zcela nových adeptů, kteří zatím nikdy neokusili pravý lední hokej.

Dvě desítky zcela nových hokejových adeptů přivítali ve Vítkovicích v pondělí na náborové akci v rámci projektu Pojď hrát hokej. Kromě úplných noviců dorazili i ti, kteří už s hokejem přišli do styku, a tak se na ledě Multifunkční haly proháněla skoro stovka malých hokejových talentů, které snad v budoucnu budou moci oblékat i modro-bílý vítkovický dres.

Oproti minulým ročníkům byla účast o něco slabší, nicméně i tak byli ve Vítkovicích spokojení. „Možná se projevily covidové roky, možná se projevuje strach rodičů z toho, že by rodinný rozpočet nemusel hokej zvládnout. Nicméně i za ty úplné nováčky jsme rádi, je vidět, že mezi malými dětmi je o hokej pořád zájem,“ říká trenér přípravky HC VÍTKOVICE RIDERA Tomáš Kalandra, který měl na starost teorii a prezentaci projektu Pojď hrát hokej.

Nejen prezentace pro rodiče, ale i bohatý program pro děti, byl na programu. Po registraci všech účastníků, která se letos premiérově odbyla kompletně online, následovala již zmíněná prezentace. „Představili jsme nejen celý projekt Českého hokeje Pojď hrát hokej, ale také náš vítkovický klub. Seznámili jsme rodiče s tím, jak často děti v nejmenších kategoriích trénují, kolik trenérů se jim věnuje a také kolik hokej stojí. Myslím, že byli příjemně zaskočení, protože mezi lidmi stále panuje názor, že je hokej suverénně ze všech sportů a kroužků pro děti nejdražší, což není pravda,“ podotýká Kalandra, který ve vítkovické přípravce působí již třináct let.

Zatímco rodiče vstřebávali informace z prezentace, jejich ratolesti si již zkoušely herní dovednosti takzvaně na suchu, tedy mimo led. Slalom s míčkem, střelba na branku míčkem i pukem. To byla náplň prvního bloku pro děti. Druhý byl teoretický. Na led MFH jako první vyjeli hráči starší přípravky HC VÍTKOVICE RIDERA a předvedli svým mladším kolegům, jak velký je posun v hokejových dovednostech a jak probíhá skutečný hokejový trénink v jejich kategorii. Pak už na led vyrazili i nováčci a další účastníci projektu Pojď hrát hokej.

Aktivitu na ledě řídil další z trenérů přípravky Petr Tomis, který také vše doprovázel odborným komentářem pro děti i rodiče. Na šesti stanovištích pak probíhaly nácviky herních dovedností bruslení, střelby, jízdy s kotoučem i jednoduché hry na ledě. To vše pod dohledem vítkovických žákovských trenérů.

Hokejové nováčky přišli podpořit také hráči A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA, konkrétně na ledě Petr Fridrich, Jan Bernovský a Vojtěch Lednický a mimo led Aleš Stezka a Dominik Lakatoš.

 

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761