Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Vítkovice se nevzdávají! Jdou do boje se vztyčenou hlavou

Datum publikování:

Vítkovice i přes nečekanou komplikaci v podobě silné virózy neskládají zbraně. Celý tým táhne za jeden provaz a navzdory horečkám jdou hráči s odhodláním do bojů na olomouckém ledě.

Vítkovičtí po vlně silné virózy nejsou v optimálním stavu. Klub zkusil netradiční krok a požádal o odložení duelů na olomouckém ledě alespoň o jeden den, aby získal čas na doléčení. Žádosti ale nebylo ani ze strany soupeře, ani ze strany vedení extraligy vyhověno, a tak se zápasy hrají podle původního plánu. A ostravští hokejisté do nich jdou s odhodláním navzdory tomu, že nejsou fit.

„Jakmile bylo jasné, že naší žádosti o odložení nebude vyhověno, jsme svolali tým. Kdo mohl, přišel a všichni do jednoho se shodli, že se nevzdáváme a jdeme bojovat. Odhodlání mužstva je silné a mě to neskutečně těší, že hráči ukázali, jak veliké mají srdce pro náš klub. Chceme tuto sérii hrát se vztyčenou hlavou a zabojovat, nechtěli jsme se vydat cestou ostentativního postavení juniorů a sérii dohrát. Pokračujeme v boji a s kádrem, se kterým jsme hráli v sezoně. Kdo jen trochu může, jde hrát. Sice ne zcela fit, sice v některých případech s teplotami, pod prášky, ale jdeme bojovat,“ hlásí sportovní ředitel Roman Šimíček před pondělním zápasem na olomouckém ledě.

„Velký kredit našim hráčům. Nejsou v ideálním stavu, nejsou zdraví, ale všichni chtějí hrát. Ukázali, že jsou srdcaři, kteří předčasně neutíkají z boje. I díky tomu jsme mohli dát dohromady sestavu. Sice ne zcela kompletní, ale nechtěli jsme ze zápasu udělat frašku a přijet s juniory. Věříme, že síla našeho odhodlání může slavit úspěch,“ míní kouč Miloš Holaň.

 

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
3BK Mladá Boleslav9420316
4HC Olomouc8420216
5HC VÍTKOVICE RIDERA9412216
6HC Sparta Praha8312214
7HC KOMETA BRNO9320413
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >