Vítkovice se nevzdávají! Jdou do boje se vztyčenou hlavou

Vítkovice i přes nečekanou komplikaci v podobě silné virózy neskládají zbraně. Celý tým táhne za jeden provaz a navzdory horečkám jdou hráči s odhodláním do bojů na olomouckém ledě.

Vítkovičtí po vlně silné virózy nejsou v optimálním stavu. Klub zkusil netradiční krok a požádal o odložení duelů na olomouckém ledě alespoň o jeden den, aby získal čas na doléčení. Žádosti ale nebylo ani ze strany soupeře, ani ze strany vedení extraligy vyhověno, a tak se zápasy hrají podle původního plánu. A ostravští hokejisté do nich jdou s odhodláním navzdory tomu, že nejsou fit.

„Jakmile bylo jasné, že naší žádosti o odložení nebude vyhověno, jsme svolali tým. Kdo mohl, přišel a všichni do jednoho se shodli, že se nevzdáváme a jdeme bojovat. Odhodlání mužstva je silné a mě to neskutečně těší, že hráči ukázali, jak veliké mají srdce pro náš klub. Chceme tuto sérii hrát se vztyčenou hlavou a zabojovat, nechtěli jsme se vydat cestou ostentativního postavení juniorů a sérii dohrát. Pokračujeme v boji a s kádrem, se kterým jsme hráli v sezoně. Kdo jen trochu může, jde hrát. Sice ne zcela fit, sice v některých případech s teplotami, pod prášky, ale jdeme bojovat,“ hlásí sportovní ředitel Roman Šimíček před pondělním zápasem na olomouckém ledě.

„Velký kredit našim hráčům. Nejsou v ideálním stavu, nejsou zdraví, ale všichni chtějí hrát. Ukázali, že jsou srdcaři, kteří předčasně neutíkají z boje. I díky tomu jsme mohli dát dohromady sestavu. Sice ne zcela kompletní, ale nechtěli jsme ze zápasu udělat frašku a přijet s juniory. Věříme, že síla našeho odhodlání může slavit úspěch,“ míní kouč Miloš Holaň.

6HC ŠKODA PLZEŇ5624591891
7Bílí Tygři Liberec5625382089