Vítkovice přivádějí talentovaného útočníka Marcela Barinku

Poslední čtyři sezony sbíral zkušenosti v německé DEL a nyní se vypraví na svou první extraligovou štaci. HC VÍTKOVICE RIDERA přivádí do týmu dvaadvacetiletého středního útočníka Marcela Barinku.

Se zkušenostmi z DEL, z kanadské juniorky i z nejlepší hokejové akademie v Evropě míří do Vítkovic talentovaný útočník Marcel Barinka. Ostravský celek získal odchovance opavského hokeje a někdejšího mládežnického reprezentanta z německého celku Iserlohn Roosters.

„Jedná se o mladého a talentovaného hráče. Podepsal víceletou smlouvu, takže s ním počítáme v zapracování do budoucnosti vítkovického mužstva. Upřednostnil bych, že prošel mládežnickými reprezentacemi, ale zároveň poslední sezony už odehrál v nejvyšší německé soutěži, takže nasbíral i tolik potřebné zkušenosti v dospělém hokeji,“ uvedl k příchodu Marcela Barinky hlavní trenér Vítkovic Pavel Trnka.

„Jsme rádi, že se nám podařilo získat Marcela Barinku. Je to hráč s dobrým potenciálem a zároveň už má i něco odehráno. Těší nás, že má velký zájem u nás působit, důkazem toho je, že jsme se dohodli na víceletém kontraktu. Věříme, že Marcel rychle zapadne do našeho týmu a stane se jeho platnou součástí. Přejeme mu hodně štěstí v našem dresu,“ prozradil sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Marcel Barinka je sice rodákem z Prahy, ale odchovancem hokejové Opavy. Ve Slezanu působil do dorostu, poté se přesunul do pražské Sparty, kde strávil v mládeži tři sezony a získal dva tituly mistra v kategorii mladšího dorostu. Pak následovala cesta za zkušenostmi. Nejprve do nejlepší hokejové akademie v Evropě v Red Bull Salcburk. Od sezony 2018/2019 působil dva roky v kanadské juniorské QMJHL v dresu Halifax Mooseheads. V roce 2020 se vrátil do Evropy, ale využil svého druhého – německého – občanství a zamířil do DEL. Dva roky působil v Kolíně nad Rýnem, oblékal rovněž dres Eisbärenu Berlín, Augsburgeru Panther a letošní ročník zahájil v Iserlohn Roosters. Marcel Barinka má také bohatou reprezentační zkušenost, prošel všemi mládežnickými kategoriemi, na neoficiálním mistrovství světa do 17 let získal s českým týmem v roce 2018 bronz. Reprezentoval také na mistrovství světa do 18 let v roce 2019.

MARCEL BARINKA

Číslo dresu:
Post: útočník
Narozen: 23. března 2001 v Praze
Národnost: CZE / GER
Výška: 183 cm
Váha: 80 kg
Držení hole: pravá
Odchovanec: Slezan Opava
Předchozí kluby: Slezan Opava (do 2014), Sparta Praha (mládež, 2014 – 2017), Red Bull Salzburg (mládež, 2017/2018), Halifax Mooseheads (QMJHL, 2018 – 2020), Kölner Haie (DEL, 2020 – 2022), Eisbären Berlin (DEL, 2022/2023), Augsburger Panther (DEL, 2022/2023), Iserlohn Roosters (DEL, 2023/2024), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2023)

Reprezentace: Česko, účastník MS „18“ 2019. Účastník WHC „17“ 2018. U20, U19, U16.
Dosavadní úspěchy: Mistr Česka mladšího dorostu 2016 a 2017. Bronzový medailista WHC U17 2018. Nejproduktivnější hráč play off extraligy mladšího dorostu 2016.

A tým
2024 Příprava