Vítkovice jsou srdcová záležitost, říká po premiéře Patrik Zdráhal

Patrik Zdráhal se po téměř čtyřech letech představil ve vítkovickém dresu. Trenér Holaň jej zařadil na křídlo druhé formace a při premiéře z toho bylo rovnou vítězství Vítkovic a první kanadský bod za asistenci u Lakatošovy branky.

Patriku, jaké jsou tvé dojmy z prvního zápasu za Vítkovice?

Čekal jsem to horší. Dlouho jsem nehrál, moc zápasů ani minut jsem tam neodehrál a čekal jsem, že nebudu třeba stíhat fyzicky, ale od úvodní minuty jsem se cítil dobře. Zaplať pánbůh, že to vyšlo a vyhráli jsme tady.

Co ti pomohlo se dostat do zápasu?

Já myslím, že jako lajna jsme měli dobrý pohyb od začátku zápasu, nějaké šance jsme si tam vytvořili. Určitě je to všechno o pohybu, o té chuti hrát a pozitivním nastavení hlavy. Vždycky to může být lepší, ale myslím si, že na to, že jsem toho poslední dva měsíce moc neodehrál, tak jsem se sebou docela spokojený.

Po tvém působení v Litvínově se stále cítíš jako doma ve Vítkovicích?

Tak určitě. Litvínov ve mně zanechal stopu, jak lidskou tak hráčskou, jsou tam super lidi, ale od malička jsem vyrůstal v Ostravě, od čtyř let jsem chodíval s tátou a mámou na led v Ostravě, takže Vítkovice jsou srdcová záležitost a já jsem rád, že jsme se domluvili.

Nebyl zápas v Brně vhozením do vody?

Určitě, zápasy tady v Brně mají super atmosféru, Brno má kvalitní tým a dneska jsme ukázali, že máme velkou sílu.

Dnes jsi nastoupil vedle Dominika Lakatoše, ten bude asi lepší jako spoluhráč, než jako protihráč, je to tak?

Určitě. On je komplexní hráč, je hodně silový, má výbornou střelu, takže mně se s tím hraje výborně. Neměli jsme spolu ještě ani trénink, takže si myslím, že na to, že jsme spolu po dlouhé době hráli poprvé, tak to bylo dobré.

Důležité pro vývoj zápasy byly ty dva rychlé góly, je to tak?

Tak vždycky je důležité, se vrátit do zápasu a stáhnout to manko. To nám hodně pomohlo a rozhodla přesilovka ve třetí třetině.

Vítkovicím se nepovedl vstup do sezony, po tvém příchodu, i když jsi ještě nehrál, máte dvě výhry. Věříte, že budete stoupat tabulkou?

Musíme navázat na ty výkony, které jsme teď předvedli. Já myslím, že to bude dobré, tým je tady kvalitní. Já myslím, že když chytneme nějakou šňůru, tak se můžeme dostat nahoru.

Co říkáš na situaci, která se řešila na videu?

Viděl jsem to, ale moc jsem nevěřil, že to uznají. Jsme za to rádi a hlavně, že jsme vyhráli.

A tým
2024 Příprava