Vítězný víkend pro juniory i dorostence

Týmy vítkovické Akademie o víkendu slavily. Z vítězství se radovali jak junioři, kteří sestřelili v Havířově AZet, tak dorostenci, kteří doma uspěli proti Šumperku.

Na juniory i dorostence ale o víkendu čekal jen jeden zápas. Dorost nesehrál čtvrteční zápas v Přerově kvůli technickým problémům na straně soupeře a ze stejného důvodu, tedy na žádost oponenta, necestovali junioři v pátek do Třince. V sobotu ale do extraligových bojů šly oba celky. Juniorka hrála v Havířově, dorost doma se Šumperkem.

Junioři v zápase na ledě AZetu zapsali první tříbodovou výhru sezony. V zápase byli svěřenci trenérů Pavla Trnky a Romana Ryšánka lepší a jasně si šli za výhrou. Havířov vždy dokázal jen snížit. Přiblížit se ostravskému soupeři či dokonce srovnat, to se mu ale nepodařilo. Vítkovičtí vyhráli 5:1.

Dorostenci napsali už pátou výhru v řadě. Zůstávají stále bezchybní. Jejich souboj se Šumperkem byl zařazen mezi šlágry kola a bylo se opravdu nač dívat. Šumperk celkem překvapivě otevřel skóre už v první třetině a hubené vedení 1:0 držel až do 42. minuty. Pak Ostravané rozjeli brankový koncert, čtyřmi góly do 58. minuty jednoznačně zlomili jakýkoli odpor soupeře a ani z tohoto duelu neodcházeli jako poražení.

ZÁPASY DOROSTU HC VÍTKOVICE RIDERA

ZÁPASY JUNIORŮ HC VÍTKOVICE RIDERA