Víkend Akademie: Junioři poprvé padli, dorost ztrácí na čelo bod

Foto: Ronald Hansel

Ani první říjnový víkend se nemohl obejít bez zápasů mládeže. Týmy Akademie ČSLH Vítkovic odehrály po jednom utkání. Suverénní juniorka poprvé v sezoně prohrála, nicméně pořád drží vedení. Dorostenci brali za výhru v nájezdech v Brně 2 body a přiblížili se čelu tabulky.

Vítkovická juniorka vlétla do sezony jako uragán. Vyhrála osm úvodních zápasů, ztratila v nich pouhopouhé dva body. Úspěšnou šňůru bohužel na dvojciferný počet utkání bez porážky svěřenci trenéra Pavla Trnky nenatáhnou. V sobotu v regionálním derby podlehli doma těsně Třinci 2:3.

V utkání s Oceláři přitom vítkovičtí junioři rozhodně nebyli horším týmem, dokonce vedli, ale Třinec po obratu slavil tři body a jako první porazil modro-bílé v sezoně. Nutno podotknout, že tým trenéra Pavla Trnky a Romana Ryšánka nenastoupil ve svém nejsilnějším složení. „Ano, máme například Prčíka a Maciaśe v áčku, ale to rozhodně nebyl důvod naší porážky. V zápase jsme hráli dobře a dovolím si říct, že jsme si jej prohráli sami nevyužitými šancemi, které jsme měli,“ komentoval první sezonní porážku kouč. Oceláři nebyli lepším celkem, spíše šťastnějším.

I přes klopýtnutí v derby vedou nadále vítkovičtí junioři tabulku DHL Extraligy. Karlovy Vary jim ale dýchají na záda, rozdíl je bod. O vedoucím celku napoví více nadcházející víkend, kdy modro-bílí hrají venku, nejprve v pátek na ledě Litvínova a následně v sobotu právě na ledě aktuálně druhých Karlových Varů.

Dorostenci také pokračují v rozehrané sezoně. Tým trenérů Darka Stránského a Romana Mrázka čtvrteční výhrou 4:1 nad Zlínem dal zapomenout na předchozí nezdar v Třinci a zlepšený výkon potvrdili Vítkovičtí i v sobotu na ledě Komety, kde vyhráli 2:1 po nájezdech.

Přiblížili se tím čelu tabulky Extraligy dorostu na jeden bod. Dotáhli ještě nedávno vedoucí Porubu s 11 body. Skupinu vede aktuálně Třinec s 12 body. Ve druhém říjnovém víkendu čeká vítkovické dorostence nejprve ve čtvrtek domácí derby s Porubou (MFH, 16:00) a v sobotu se modro-bílí představí v Olomouci.