V pondělí A-tým zahájí přípravu na ledě

Dva týdny volna a individuální přípravy vystřídá tvrdý tréninkový dril na ledě. A-mužstvo HC VÍTKOVICE RIDERA se poprvé sejde v již kompletním složení včetně zahraničních hráčů a v pondělí 24. července zahájí přípravu na ledě. První utkání je na programu 8. srpna doma s Olomoucí.

Osm týdnů trvala suchá část letní přípravy. Hráči se rozešli v pátek 7. července a následovaly dva týdny volna a individuální přípravy. Nyní přichází druhá velká část předsezonního období, tím je zahájení přípravy na ledě. A-tým se poprvé sejde v kompletním složení k prvnímu oficiálnímu tréninku na ledě v pondělí 24. července.

„Začínáme s přípravou na ledě, sejdeme se už v kompletním složení, tedy i s hráči ze zahraničí, včetně těch ze zámoří. Tradičně budeme na úvod trénovat na dvě party obránci – útočníci a budeme se zaměřovat na kondici i herní věci. První dva týdny se budeme soustředit pouze na trénink na ledě v kombinaci s jednotkami i mimo led. Pak přijdou na řadu i zápasy,“ nastínil hlavní trenér Miloš Holaň s tím, že úvodním přípravným utkáním bude v úterý 8. srpna střetnutí s Olomoucí na ledě vítkovické OSTRAVAR ARÉNY.

HC VÍTKOVICE RIDERA – letní příprava 2023
širší kádr

Brankáři: Lukáš Klimeš, Matěj Machovský, Denis Irgl (J)

Obránci: Juraj Mikuš, Petr Gewiese, Willie Raskob, Stuart Percy, Mário Grman, Lukáš Kovář, Jakub Stehlík, Matěj Prčík, Vojtech Zeleňák, Šimon Bialy (J), Jakub Fibigr (J), Marek Chaloupka (J)