Už i mládež trénuje společně a na plné obrátky

Také společná příprava mládežnických týmů HC VÍTKOVICE RIDERA je v těchto týdnech v plném proudu. Tréninkové dávky na suchu polykají hráči mužstev Akademie i žákovských. Drobné změny doznalo trenérské složení, nováčkem mezi kouči vítkovické hokejové líhně je Marián Kacíř.

Uvolnění krizových opatření, v rámci zamezení šíření koronaviru, umožnilo po týdnech individuální přípravy začít se společnými tréninky i v mládeži HC VÍTKOVICE RIDERA.

Naplno již trénují společně jak týmy Akademie, tak žákovská družstva. Samozřejmě i nyní v trochu netradičním režimu. „Jsme rádi, že už mohou trénovat i naši mládežníci. Samozřejmě vše v intencích aktuálních možností. To znamená, že týmy nevyužívají zázemí, šaten, sprch. Pokud to je možné, upřednostňují tréninky venku, i když samozřejmě část přípravy, především u Akademie, probíhá v posilovně případně v atletické hale. Připomínám, že je to vše čistě na dobrovolné bázi. Rodiče hráčů dostali před nástupem k podpisu potvrzení, že souhlasí se zapojením svého dítěte do společné přípravy a zároveň potvrdili, že jejich dítě nemá příznaky onemocnění, případně nebylo pozitivně testováno na koronavirus,“ upozorňuje sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

I na trénincích mládeže je dostupná dezinfekce. Nejen hráči A-mužstva, ale i žáci a akademici vítkovické hokejové líhně využívají dodávky dezinfekce partnera klubu, chemické společnosti BorsodChem MCHZ. „Veškeré tréninky samozřejmě probíhají plně v souladu s nařízeními vlády týkajícími se dodržování hygienických podmínek během přípravy profesionálních sportovců. Například povinnost dezinfikovat si nejen ruce, ale i cvičební pomůcky, se podařilo zajistit díky dodávce dostatečného množství dezinfekčních prostředků od společnosti BorsodChem MCHZ, jednoho z oficiálních partnerů našeho klubu,“ těší prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA Petra Handla.

Zásilka dezinfekcí připravená v zázemí kabiny A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Dodavatelem je společnost BorschodChem MCHZ, oficiální partner vítkovického hokejového klubu

Mírné změny nastaly v trenérském složení mládeže. Po třech dekádách práce s mladými vítkovickými nadějemi odešel do trenérského důchodu v 67 letech Jaroslav Miksa, který má díky své výdrži v koučování mládežníků ve své sbírce řadu medailí, včetně dvou mistrovských titulů s juniorkou v letech 2009 a 2013. „Jarda Miksa byl jedním z našich nejzkušenějších trenérů, pro Vítkovice odvedl veliký kus dobré práce a vychoval řadu skvělých hokejistů. Za ty desítky let, kdy trénoval mládež ve Vítkovicích, mu patří velký dík,“ ví Roman Šimíček.

Naopak novou tváří v trenérském štábu mládeže vítkovického klubu je bývalý úspěšný reprezentant a bronzový medailista z MS 1998, pětačtyřicetiletý Marián Kacíř. „Marián byl výborný hokejista, jeho hráčská kariéra mluví sama za něj. V posledních letech se věnuje velice intenzivně trenéřině a jsem rád, že se nám ho podařilo do Vítkovic získat. Je plný nových nápadů a věřím, že do trenérského štábu mládeže výborně zapadne a bude i vítaným obohacením po stránce zkušeností a kvalit,“ míní vítkovický sportovní ředitel Šimíček.

Trenérské složení HC VÍTKOVICE RIDERA – mládež

Akademie Českého hokeje – vedoucí trenér Pavel Trnka

• juniorka: Pavel Trnka – Roman Ryšánek
  • dorost: Jan Vavrečka – Radek Philipp