Banner Promo
HC Vítkovice RideraHC Bílí Tygři LiberecHC Sparta PrahaBK Mladá BoleslavHC Škoda PlzeňHC Kometa BrnoHC OlomoucHC Mountfield HKHC Energie Karlovy VaryHC Berani ZlínHC Dynamo PardubiceHC Verva LitvínovHC Motor ČBHC Oceláři TřinecRytíři Kladno

Už i mládež trénuje společně a na plné obrátky

Datum publikování:

Také společná příprava mládežnických týmů HC VÍTKOVICE RIDERA je v těchto týdnech v plném proudu. Tréninkové dávky na suchu polykají hráči mužstev Akademie i žákovských. Drobné změny doznalo trenérské složení, nováčkem mezi kouči vítkovické hokejové líhně je Marián Kacíř.

Uvolnění krizových opatření, v rámci zamezení šíření koronaviru, umožnilo po týdnech individuální přípravy začít se společnými tréninky i v mládeži HC VÍTKOVICE RIDERA.

Naplno již trénují společně jak týmy Akademie, tak žákovská družstva. Samozřejmě i nyní v trochu netradičním režimu. „Jsme rádi, že už mohou trénovat i naši mládežníci. Samozřejmě vše v intencích aktuálních možností. To znamená, že týmy nevyužívají zázemí, šaten, sprch. Pokud to je možné, upřednostňují tréninky venku, i když samozřejmě část přípravy, především u Akademie, probíhá v posilovně případně v atletické hale. Připomínám, že je to vše čistě na dobrovolné bázi. Rodiče hráčů dostali před nástupem k podpisu potvrzení, že souhlasí se zapojením svého dítěte do společné přípravy a zároveň potvrdili, že jejich dítě nemá příznaky onemocnění, případně nebylo pozitivně testováno na koronavirus,“ upozorňuje sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

I na trénincích mládeže je dostupná dezinfekce. Nejen hráči A-mužstva, ale i žáci a akademici vítkovické hokejové líhně využívají dodávky dezinfekce partnera klubu, chemické společnosti BorsodChem MCHZ. „Veškeré tréninky samozřejmě probíhají plně v souladu s nařízeními vlády týkajícími se dodržování hygienických podmínek během přípravy profesionálních sportovců. Například povinnost dezinfikovat si nejen ruce, ale i cvičební pomůcky, se podařilo zajistit díky dodávce dostatečného množství dezinfekčních prostředků od společnosti BorsodChem MCHZ, jednoho z oficiálních partnerů našeho klubu,“ těší prezidenta HC VÍTKOVICE RIDERA Petra Handla.

Zásilka dezinfekcí připravená v zázemí kabiny A-mužstva HC VÍTKOVICE RIDERA. Dodavatelem je společnost BorschodChem MCHZ, oficiální partner vítkovického hokejového klubu

 

Mírné změny nastaly v trenérském složení mládeže. Po třech dekádách práce s mladými vítkovickými nadějemi odešel do trenérského důchodu v 67 letech Jaroslav Miksa, který má díky své výdrži v koučování mládežníků ve své sbírce řadu medailí, včetně dvou mistrovských titulů s juniorkou v letech 2009 a 2013. „Jarda Miksa byl jedním z našich nejzkušenějších trenérů, pro Vítkovice odvedl veliký kus dobré práce a vychoval řadu skvělých hokejistů. Za ty desítky let, kdy trénoval mládež ve Vítkovicích, mu patří velký dík,“ ví Roman Šimíček.

Naopak novou tváří v trenérském štábu mládeže vítkovického klubu je bývalý úspěšný reprezentant a bronzový medailista z MS 1998, pětačtyřicetiletý Marián Kacíř. „Marián byl výborný hokejista, jeho hráčská kariéra mluví sama za něj. V posledních letech se věnuje velice intenzivně trenéřině a jsem rád, že se nám ho podařilo do Vítkovic získat. Je plný nových nápadů a věřím, že do trenérského štábu mládeže výborně zapadne a bude i vítaným obohacením po stránce zkušeností a kvalit,“ míní vítkovický sportovní ředitel Šimíček.

 

 

Trenérské složení HC VÍTKOVICE RIDERA – mládež

 

Akademie Českého hokeje – vedoucí trenér Pavel Trnka

  • juniorka: Pavel Trnka – Roman Ryšánek
  • dorost: Jan Vavrečka – Radek Philipp

 

Žákovská družstva: 9. – 6. třída – vedoucí trenér Libor Pavliš

  • 9. třída: Luděk Krayzel – Martin Tomášek
  • 8. třída: Libor Pavliš – Lukáš Vnenk
  • 7. třída: Luděk Krayzel – Martin Tomášek
  • 6. třída: Libor Pavliš – Lukáš Vnenk

 

Žákovská družstva: 5. – 3. třída a přípravka – vedoucí trenér Marián Kacíř

  • 5. třída: Marián Kacíř – Petr Piecha
  • 4. třída: Marián Kacíř – Petr Piecha
  • 3. třída: Marián Kacíř – Libor Pavliš, Jan Dětský
  • přípravka: Marián Kacíř – Tomáš Kalandra, Rudolf Wolf, Jan Dětský, Šimon Bílý, Jakub Mrva

 

Trenéři brankářů mládeže HCVR: Martin Prusek a René Urbánek

Kustod mládeže: Radek Kuřidým

Tabulka A tým 2022/2023

PozTýmZVVPPPPB
3BK Mladá Boleslav9420316
4HC Olomouc8420216
5HC VÍTKOVICE RIDERA9412216
6HC Sparta Praha8312214
7HC KOMETA BRNO9320413
HC Vitkovice Ridera Logo Middle

Máte už permanentku?

Permanentky jsou již vprodeji! Zajistěte si své místo na stadionu. Více >