Banes Motor České Budějovice020002Prohra
HC VÍTKOVICE RIDERA110013Výhra

9.10.2022 17:00 A tým 2022-2023 09

CEB – VIT 2:3 SN: Nájezdové prokletí zlomeno, o bodech rozhodl Bukarts

Vítkovice zavítaly na led Českých Budějovic, které chtěly nechat zapomenout na pět utkání, ve kterých nepoznali chuť vítězství. Hned v úvodu mohli jít domácí do vedení, ale Stezka vychytal samostatný nájezd Gulaše. Jakoby to byl první náznak, že nedělní utkání bude především o soubojích těchto dvou hráčů. Právě kapitán domácích měl na svědomí obě branky Jihočechů. V samostatných nájezdech ale Stezku nepřekonal a díky přesné mušce Bukartse s Kriegerem míří dva body do Ostravy.

Vítkovice i v neděli pokračovaly na ledě soupeře. Jejich série venkovních utkání je tentokrát zavedla do Českých Budějovic. Oba soupeře, tedy třetí Ostravany a osmé Jihočechy, dělily před duelem tři body. Domácí se po dobrém startu sezony, ale následném výkonnostním útlumu, chtěli konečně zase chytnout a uspět. Hosté ze severu Moravy přijeli bojovat o další body a o udržení u čela tabulky, ale více museli bojovat hlavně s nepřízní v podobě marodky, nejen Mueller, Lukáš Krenželok, Grman nebo Půček, ale nově pro zlomeninu chyběl i Bernovský, také proto se po letech vrátil do modro-bílého dresu forvard Radim Toman, v současnosti člen kádru prvoligové Poruby.

Vítkovickým bylo na ledě Českých Budějovic horko již od úvodu. Necelé tři minuty po začátku třetiny ujel domácí obraně Pech a situaci musel faulem hasit Prčík. Bylo z toho trestné střílení pro domácí, které si vzal na starost Gulaš, který ale kličkou z forhendu nepřekonal Aleše Stezku. Následně byla po zákroku Lukáše Kováře k vidění první přesilová hra utkání. Hned v úvodu musel skvěle zasáhnout proti Pechově střele z předbrankového prostoru Stezka. Následně Gulaš střílenou přihrávkou vybídl k teči na hranici brankoviště Hanzla, ale Stezka přerušil hru. První přesilovou hru domácích ustáli vítkovičtí bez větších problémů. V plném počtu se nehrálo příliš dlouho, protože proti pravidlům zahrál Dzierkals a přesilovou hru dostali k dispozici také modro-bílí. Kupodivu to ale byli domácí, kteří zaznamenali velkou šanci, když Hanzl vyzval ke střele Tomečka. Jeho střela ale mířila pouze doprostřed branky, kde byl Stezka připraven zasáhnout. Na druhé straně nebezpečně střílel Lakatoš, ale Hrachovina zasáhl vyrážečkou. Po faulu Lakatoše, který v útočném pásmu podrazil Štencela byla k vidění druhá přesilová hra domácích. V té od modré čáry pálil Šenkeřík, ale Stezka si kotouč našel ve svém výhledu. Těsně po buly navíc Dej trefil svou hokejkou Gulaše a domácí tak znovu mohli udeřit v přesilové hře. V té ale Motor modro-bílé neohrozil. Nejnebezpečnější střela domácích přišla až s návratem Deje na led, kdy se kotouč odrazil od zadního mantinelu příhodně pro domácí, ale Strnad nezamířil přesně. Vítkovice se po dlouhé době strávené v defenzivě dostaly do útočného pásma a byla z toho úvodní branka. Fridrich zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál jej do druhé vlny na Lindberga. Jeho střelu dokázal ještě před Hrachovinou zpracovat Kalus, který po rychlé kličce poslal Vítkovice do vedení – 0:1. V závěru první třetiny se vítkovičtí sami špatnou rozehrávkou uzamkli v obranném pásmu. Štencel si to namířil rovnou k brance, ale jakmile na své výstroji ucítil hokejku Radima Tomana, šel k ochotně k zemi. Přesilovou hru si domácí přenesli také do druhé třetiny.

Po Dzierkalsově střele v závěru přesilové hry se kotouč potloukal před Stezkou, ale vítkovičtí dokázali puk odpálit do bezpečí. Do šance se dostala čtvrtá řada Vítkovic, která střelou Maciaśe prověřila Hrachovinu. Obrovskou šanci na vyrovnání měl po Gulašově přihrávce Pech, ale Stezka se neskutečně vrhl tygřím skokem proti jeho střeleckému pokusu a dokázal jej zneškodnit. Poté, co unikajícího Deje přidržel Hovorka, hrály přesilovku také Vítkovice. V té se ale faulem provinil Bukarts, takže síly na ledě se brzy vyrovnaly. Na konci přesilovkové kombinace Motoru byl Hanzl, ale nezamířil přesně. V závěru přesilové hry se ale přece jen domácí prosadili, když Milan Gulaš střelou z první propálil obranný blok Vítkovic – 1:1. Vítkovice se vinou vyloučení ne a ne dostat do tempa. Hrálo se na obě strany a k vidění nebyly jasné gólové šance. Přece jen se ale domácím podařilo přidat druhou branku. Prsty v tom měl opět domácí kapitán, jehož střílenou přihrávku uklidil za Stezkovy záda nešťastnou tečí Tobias Lindberg – 2:1. Vítkovice mohly okamžitě zareagovat. Lakatoš si ve střední třetině počíhal na Vráblíka a tvrdým bodyčekem jej poslal k zemi, českobudějovický obránce pak chyběl v defenzivě, ale Dejovi se nepodařilo dostat kotouč na Lakatoše, který jej v tomto přečíslení doplnil. Vítkovice v závěru druhé třetiny dokázaly uzamknout soupeře v pásmu, dvakrát pálil Bukarts, po faulu na Lednického měli možnost pokračovat v tomto tlaku v přesilové hře. V té dvakrát pálil Lakatoš mimo, ale modro-bílým se přece jen povedlo skórovat. Šest vteřin před druhou sirénou Bukarts přiťukl kotouč na Kriegera, který v pádu zamířil přesně do horního rohu – 2:2.

V úvodu třetí periody prověřil Hrachovinu Marek Kalus a po faulu Dzierkalse v útočném pásmu hráli vítkovičtí přesilovku. Na vzdálenější tyč pálil Krieger, jeho střela ale nebyla přesná. Dobré parametry měla také Lakatošova střela, se kterou si ale Hrachovina dokázal poradit. Vítkovice tlačily, přečíslily svého soupeře, ale Krieger ani později Raskob nezamířili přesně. V dalším střídání vítkovické druhé formace dobře mířil Krieger na první tyč, ale Hrachovina u tyče nechal svůj levý beton. Doudera tvrdě srazil u mantinelu Chlána, ale byť rozhodčí nepískal faul, tak následně přerušil hru, aby se ubezpečil, že je vítkovický útočník v pořádku. Hra obou týmů byla opatrná, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Vítkovické útočné řady byly proházené, protože do hry se již nedostával Maciaś. Po buly v obranné třetině Vítkovic dvakrát tvrdě vypálil Gulaš, ale hattrick nezkompletoval. Na druhé straně po Lednického přihrávce o mantinel jen o kousek nedosáhl na kotouč Bukarts, ten následně ještě hledal Lednického před brankou, ale mladý útočník vinou lehkého faulu domácí obrany na puk nedosáhl. Necelou minutu před koncem třetí třetiny byl signalizován faul domácím, ale nakonec se nevylučovalo, protože Lednického trefila do tváře hokejka jeho spoluhráče. O vítězi střetnutí tak musí rozhodnout prodloužení.

Dej v úvodu nezakončil ideálně, protože byl domácím obráncem sražen k zemi, na druhé straně byl v obrovské šanci Štencel, kterého skvěle obsadil Dej. Raskob s Kriegerem přečíslili domácího Hovorku, ale kotouč se nakonec k americkému útočníkovi nedostal. V závěru prodloužení mohl individuálně rozhodnout Fridrich, ale Hrachovina jej tváří v tvář dokázal vychytat i s přispěním dobře vracejícího se Pecha.\

0:0 – Jako první se rozjel Marosz a střelou na vyrážečku neprostřelil Hrachovinu.

0:0 – Hanzl si položil Stezku, ale forhendovou střelou trefil tyč.

0:0 – Fridrich zvolil bekhendovou kličku a trefil vyrážečku.

0:0 – Dzierkals zvolil forhendovou kličku a minul branku.

0:1Bukarts si položil Hrachovinu a se štěstím jej propálil nad beton.

0:0 – Gulaš zvolil bekhendovou kličku a Stezka zakročil příložníkem.

0:2Krieger překonal Hrachovinu, když naznačil střelu, ale nechal plynout puk v pohybu.

0:2 – Pech musel překonat Stezku, ale střelou mezi betony se mu to nepodařilo.

Jaroslav Modrý (HC Motor České Budějovice): Kluci do utkání výborně nastoupili a vytvářeli si šance. Soupeře držel gólman a dostali jsme hloupý gól. Ve druhé třetině se nám povedlo zápas otočit, ale čtyři vteřiny před přestávkou jsme dostali vyrovnávací gól. Tam nám chyběla větší zkušenost. Zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Pro nás jsou to zlaté body. Nebýt Stezky v brance, tak jsme mohli jet už po první třetině domů. Nebylo jsme na začátku zápasu vůbec koncentrovaní. Dali jsme šťastný gól, ale Motor má silné hráče a zápas otočil. Po tvrdých korekturách v sestavě před třetí třetinou jsme zápas dotlačili do prodloužení a nájezdů. Jsem i za kluky rád, že jsme je zvládli, protože předtím se nám to dvakrát nepovedlo.

2:3 SN
(0:1, 2:1, 0:0 – 0:0 – 0:1 )

Branky: 32. Gulaš (Šenkeřík, Dzierkals), 34. Gulaš – 17. Kalus (Lindberg, Fridrich), 40. Krieger (Bukarts, Lakatoš), rozhodující nájezd Bukarts. Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Frodl, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 276. Střely na branku: 36:21.

HC Motor České Budějovice: Hrachovina – Štencel, Vráblík, Bindulis, Hovorka, Šenkeřík, L. Doudera – Přikryl, Pech, Gulaš – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Vopelka, Tomeček – Chlubna, M. Toman, Karabáček

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – J. Mikuš, Prčík, Koch, Raskob, Gewiese, L. Kovář, J. Stehlík – Dej, Marosz, Lakatoš – Bukarts, Krieger, R. Toman – Fridrich, Lindberg, M. Kalus – Lednický, Chlán, Maciaś