HC VÍTKOVICE RIDERA0011Prohra

Datum Čas League Sezóna
15.8.2023 20:00 A tým 2023 Příprava

PŘÍPR: FRI – VIT 4:1: Vítkovice bojovaly, Gottéron měl však navrch

Vítkovičtí zahájili své turné ve Švýcarsku porážkou. Hvězdami našlapaný Fribourg byl nad jejich síly. V kombinované sestavě Ostravané favoritovi vzdorovali srdnatě, uznání i přes prohru zaslouží brankář Lukáš Klimeš i obětavá obrana. Čestný úspěch zaznamenal Peter Krieger.

Vítkovičtí odstartovali své herní soustředění ve Švýcarsku úterním zápasem. Na ledě Centre sportif ve středisku Vallée de Joux vyzvali HC Fribourg-Gottéron. Trenéři Miloš Holaň a Radek Philipp pro střetnutí dali volno útočníkům Dominiku Lakatošovi a Rastislavu Dejovi a obráncům Jakubu Stehlíkovi, Mário Grmanovi a Lukáši Kovářovi, do brány se postavil Lukáš Klimeš.

Utkání začalo s hodinovým zpožděním pro problémy Fribourgu na cestě do Vallée de Joux. Švýcaři do boje proti Vítkovicím s výjimkou Juliena Sprungera poslali všechny své hvězdy v čele se švédským reprezentačním útokem či švýcarským reprezentačním brankářem Retem Berrou.

Ostravané proti našlapané sestavě soupeře bojovali především srdcem. Lukáš Klimeš byl v permanenci, nicméně vzdoroval. Švýcaři neuspěli v přesilové hře. Vítkovičtí se po ubráněném oslabení dostali do tempa a také si více dovolili směrem dopředu, jenže pozorná defenziva Fribourgu nedovolila výraznější ohrožení Reta Berry v bráně. V 11. minutě se v podstatě domácí dostali do vedení, po brejkové situaci Marchona se středem prosadil švédský reprezentant Jacob De la Rose – 1:0. Fribourg měl opticky více ze hry, ale z první třetiny více nevytěžil. Ostravané se k výraznějšímu pokusu dostali v 17. minutě po střele Kriegera, kterou ale Berra kryl.

Druhou třetinu otevřel Fribourg výborným sólem Samuela Walsera po kterém musel Klimeš chtě-nechtě kapitulovat – 2:0. Ostravané se následně pokusil přitlačit soupeře a snažili se dostat se na dostřel. Zajímavý brejk předvedl Kalus, do úniku se dostal i Fridrich nebo nebojácně hrající Ślusarczyk. Na druhé straně defenziva Vítkovic odolávala stále většímu náporu hvězdných forvadů švýcarského celku. Lukáš Klimeš předváděl výborné zákroky. Modro-bílí ubránili i druhou přesilovku večera, ale do třetice se už jim to nepodařilo. V závěru druhé třetiny v početní výhodě operovali úspěšně v pásmu Vítkovic znovu švédští reprezentanti Lucas Wallmark a prakticky do prázdné brány dorážející Marcus Sörensen – 3:0.

Fribourg o své dominanci nedal pochybovat ani v úvodu třetí třetiny. Druhá využitá přesilová hra, tentokrát z hole Sandro Schmida – 4:0. Také Vítkovičtí si zahráli přesilovou hru, důrazně si před Berrou počínal Chlán a o průnik z křídla se pokusil Claireaux, bohužel bezvýsledně, stejně jako Fridrichův brejk. Až ve 48. minutě slavila útočná vlna Vítkovic konečně úspěch, Peter Krieger vymetl Berrovi levý růžek a ukázal, že se Ostravané nevzdávají – 4:1. Pozitivní energii po vstřelení branky přetavili modro-bílí v ubránění dvou po sobě jdoucích oslabení. V 55. minutě ostře sestřelil Lednického Marchon, což znamenalo 5minutový trest a stejně dlouhou přesilovku Vítkovic. Fribourg se pokusil hrát oslabení daleko od své brány a dobrým pozičním manévrováním se mu to v úvodu i dařilo a pohlídali si závěr zápasu.

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): Zápas s kvalitním soupeřem, který byl opět pro nás všechny velkou zkušeností, nejen pro mladé hráče, kteří tentokrát dostali příležitost. Určitě mě mrzí vyloučení po zbytečných chybách. Dali jsme tím soupeři řadu šancí, z nichž dvě využil. I přes čtyři inkasované góly nám velice slušně zachytal Lukáš Klimeš. Směrem do sezony to byl určitě poučný zápas a dobrá zkušenost pro nás všechny, jak už jsem řekl. Čeká nás tvrdá každodenní práce, abychom směrem do sezony náš výkon vyladili.

Hockeyades 2023

4:1
(1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 11. J. De la Rose (Marchon, Bertschy), 24. Walser (Streule, Sutter), 40. Sörensen (Wallmark, Borgman), 42. Schmid (Gunderson, DiDomenico) – 48. Krieger (Bukarts). Rozhodčí: Vyloučení: 1:6, navíc Marchon (FRI) 5 minut + do konce za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 2:0. Diváci: 1012. Střely na branku: X:X

HC Fribourg-Gottéron: Berra – Borgman, Diaz, Sutter, Seiler, Dufner, Gunderson, Streule – Jörg, Wallmark, Binias – Schmid, Bertschy, Sörensen – Marchon, J. De la Rose, Mottet – Bykov, Walser, DiDomenico

HC VÍTKOVICE RIDERA: Klimeš – Percy, Zeleňák, J. Mikuš, Raskob, Gewiese, Prčík – Bukarts, Claireaux, Fridrich – J. Káňa, Krieger, Ślusarczyk – Krejsa, Chlán, M. Kalus – Lednický, Přibyl, Půček