Draci PARS Šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA

28.8.2020 17:00 A tým 2020 Příprava

Report

SUM – VIT 2:4: Vítkovice v Šumperku potvrdily papírové předpoklady

Pod vrcholy jesenických kopců se z vítězství radoval extraligový celek. Vítkovická výhra se v Šumperku nerodila snadno, Draci kousali, ale Ostravané nakonec uspěli jak v 60 minutách, tak v následných doplňkových nájezdech.

První ryze přípravné utkání léta 2020 sehráli hokejisté Vítkovic na ledě Šumperka. Trenéři Trličík – Stránský – Svozil neměli v zápase u prvoligového nováčka k dispozici zdravotně indisponované obránce Poláka, Dudase a útočníka Irgla, jinak ovšem i s ohledem na to, že před časem udělali škrty v širším kádru, dostali příležitost hráči, se kterými se většinově počítá pro základ extraligového mužstva. Domácí Draci se na hokejový svátek snažili připravit co nejlépe, v jejich dresu se proti Ostravanům postavil mimo jiné i útočník Jozef Baláž, který do minulého týdne absolvoval přípravu právě ve Vítkovicích a až v posledních dnech byl do Šumperka uvolněn na hostování.

Šumperk se před sympaticky zaplněným hledištěm chtěl logicky předvést a extraligového soupeře rozhodně nešetřil. Od začátku ovšem herní převahu měli Vítkovičtí, což umocnila i přesilová hra, kterou využil Rostislav Marosz – 0:1. Domácí se však snažili, bruslili agresivně napadali, šli do střetů. Ostravanům nedělalo problém se přizpůsobit, střelecky převyšovali prvoligového soka, leč ve skóre se to v první periodě neprojevilo. Brankář Miroslav Svoboda nebyl úplně bez práce, zasahoval ale podstatně méně často, než jeho šumperský protějšek.

Po přestávce se Vítkovičtí usadili před brankou domácích a když ve 22. minutě vytvořený tlak zužitkoval Patrik Koch, zdálo se, že extraligový celek se vyhoupl do sedla utkání – 0:2. Šumperk se ovšem dočkal rychlého snížení, gól v síti ostravského týmu slavil Tadeáš Jaroš – 1:2. Ještě rychlejší byl atak hostů a navýšení opět z hole Patrika Kocha, který přidal svou druhou trefu jen 31 vteřin po Jarošově snížení – 1:3. Přestřelka ale nekončila, ve 24. minutě se prosadil domácí kapitán Petr Gewiesse – 2:3. Gólová přetahovaná rozproudila oběma týmům krev v žilách. Šumperk najednou cítil šanci na úspěch proti extraligovému celku, naopak Vítkovičtí nechtěli připustit případný nezdar. Dle plánu po polovině zápasu vystřídal brankáře Svobodu Daniel Dolejš.

Třetí perioda se rozjela v rychlém tempu, než ji ovšem přerušila ne tak častá událost. Střet Jana Schleisse s Petrem Gewiessem odneslo plexisklo a utkání muselo být na čas přerušeno. Hráči zamířili do kabin a naopak krušná chvilka nastala ledařům, kteří museli uklidit ledovou plochu a vyměnit rozbitý kus skleněného hrazení. Desetiminutovka opravy samozřejmě rozrušila nastavené tempo. Následně se o vše podstatné starala vyloučení a byli to Ostravané, kdo častěji pykal, následkem čeho byl Daniel Dolejš pod tlakem, ale zapotil se i domácí Altrichter, který nastoupil do poslední části. Vítkovičtí byli aktivní navzdory oslabením. Ostravské vedení se otřáslo v 54. minutě, kdy v závěru přesilovky Šumperk zatlačil do brány, byl to Patrik Demel, který na poslední chvíli odpálil kotouč z brankoviště mimo nebezpečí. Následná početní výhoda pojistila vedení hostů, v 58. minutě se trefil Jan Hruška – 2:4.

Po skončení utkání se ještě jely doplňkové nájezdy, v nich se z výhry 4:3 radovali rovněž Vítkovičtí.

Příprava 2020

Draci PARS Šumperk – HC VÍTKOVICE RIDERA 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 23. Jaroš (Spratek, Dosek), 24. Gewiese (Jaroš) – 4. Marosz (Mikyska), 22. Koch (Lakatoš), 23. Koch (Mikyska), 58. J. Hruška (Trška). Rozhodčí: Dufka, Markovský – Novotný, Bubela. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. Diváci: XXXX

Draci PARS Šumperk: Peksa (od 41. Altrichter) – Gewiese, Kabelka, Viktorín, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Ficek, Švec – Jaroš, Milfait, Baláž – Bernovský, Král, Kratochvíl – Uhlík, Spratek, Hroch – Kučera, Scheuter, Krejčiřík – Horký