Třinec to chtěl ubránit. Náš tlak byl extrémní, ví Rastislav Dej

Foto: Petr Kotala

Vítkovický útočník Rastislav Dej na ledě tradičně nedal soupeři metr ledu zdarma, ale byl to právě on, kdo nešťastným zákrokem daroval soupeři dvojnásobnou přesilovou hru. V té modro-bílí srdnatě vzdorovali, ale nakonec jednu vteřinu po návratu Deje zpět na ledovou plochu navýšil třinecké vedení Martin Růžička. Jak Dej, tak celý vítkovický se však po čtvrtém letošním derby nemají za co stydět.

Rasty, pojďme na úvod zhodnotit dnešní utkání.

Myslím si, že celé mužstvo předvedlo dobrý výkon a dneska se to rozhodlo díky speciálním týmům v přesilovkách. Třinec dal dva góly, my jeden. Musím ale říct, že dnes dobrý výkon od všech hráčů. Konečně jsme si doma vypracovali tlak. Bylo cítit, že jsme se na ně tlačili a hráli jsme hodně na puku. Je jen škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhý gól a vyrovnat, ale dneska musím říct, že všichni zodpovědně makali, dřeli, chtěli jsme to urvat na naší stranu, je to škoda. Jak říkám, zlomilo se to v přesilovkách a oslabeních. Nemáme se dnes vůbec za co stydět.

Ve třetí třetině jste měli obrovský tlak a Třinci jste dovolili pouze jednu střelu.

Takto se musíme doma prezentovat. Dneska to tak bylo už od začátku, ten tlak jsme si dokázali udělat v první i druhé třetině. V té třetí už to bylo extrémní. Možná to bylo tím, že se Třinec zatáhl, protože to chtěli ubránit. Oni to tak hrají, jsou tím známí. I přesto jsme si ale vypracovali šance, šli jsme do brány. Je jen škoda, že se to tam nepřeklopilo. Jak říkám, takto se musíme doma prezentovat.

Vy jste dnes Třinec přestříleli, ale kromě přesných střel, jste měli také spoustu zblokovaných pokusů, je to právě důvod toho třineckého vítězství?

Třinec je tím známý, že dokáže hodně střel zblokovat. Mohli jsme mít asi dvakrát tolik střel. Tak to oni hrají, takto oni vyhráli ty tituly. Když budeme stále takto tlačit, tak každou střelu nezblokují. Bohužel dneska tam ten druhý gól nepadl. Myslím si, že jsme si ho zasloužili, ale takový je hokej. Musíme se od toho výkonu odpíchnout a do příštího zápasu naskočit tak, jako jsme dnes končili.

Zápas zpestřila nefalšovaná bitka, co jste na ní na střídačce říkali?

Super, Kalousek to nastartoval hned na začátku. Patří to k hokeji, postavili se k tomu férově, takto by to mělo vypadat. Má za to velký kredit.

Byla to reakce na ten gól, že jste do zápasu nenastoupili tak, jak jste chtěli?

Nemyslím si. Možná se postrkali na buly nebo něco takového. Dostalo to do varu nás i fanoušky. Jak říkám, patří to k tomu.

Měli jste k dispozici dost přesilových her, ale využili jste jen jednu. Co tomu z vaší strany chybělo a co je potřeba do příštích zápasů vylepšit?

Bylo jich hodně, gól se nám z nich povedlo vstřelit. Pilujeme to na každém tréninku, protože v play off jsou to situace, které rozhodují. Co zlepšit? Třinec zblokoval hodně střel, ať už to bylo v oslabení nebo při hře pět na pět. V přesilovkách je to o tom, jak se to trefí, jak tam ten hráč stojí. Dneska to jednou vyšlo, mohlo i podruhé nebo potřetí, ale jak říkám. Třinec v tom byl dnes úspěšnější a doufám, že to příště budeme my.

A tým
2024 Příprava