Tři body jsme už potřebovali, říká hrdina zápasu Aleš Stezka

Aleš Stezka dostal podruhé v řadě v brance přednost před svým kolegou Danielem Dolejšem a vydatně pomohl k tomu, že Vítkovice porazily favorizované Dynamo 4:1 a zůstaly v kontaktu s první čtyřkou.

Aleši, jak jsi viděl z brankoviště dnešní zápas?

Z pohledu gólmana dobrý, vyhrálo se, hráli jsme zezadu, hráli jsme to, co jsme chtěli a dodržovali to od A do Z. Plán, který měli trenéři, jsme dodrželi, takže já můžu poděkovat klukům, za to jak mi pomohli, protože předbrankový prostor se snažili čistit. Byly tam nějaké šance, ale jsem tam od toho, abych něco chytil. Co bylo vyražené, to obránci rychle odpalovali, takže spolupráce na jedničku. Jsem rád, že jsme se z minulého zápasu poučili a hráli jsme zase tu naši hru, která nás zdobila skoro celou sezonu.

Inkasoval jsi pouze jednu branku, ale přesto měly Pardubice několik výborných šancí. Dokážeš vypíchnout, kdy ti bylo nejhůře?

Ve třetí třetině, když se tam vracel puk zpátky na střed, tak jsem to se štěstím chytil. Šel jsem pak už na tu pravou stranu s tím, že bude střílet. Když jsem viděl, že to přihrává zpátky, tak jsem se jen snažil tam jenom co nejrychleji skočit a díky bohu mě to trefilo do betonu a pak to spadlo pode mě, takže díky bohu i za takovýhle zákrok. Pomohlo mi to i na sebevědomí. Těch momentů, které jsou v tom předbrankovém prostoru, kdy se to tam mlátí o brusle a je to nebezpečné, je spousta. Důležité ale je zůstat pořád ve střehu a zůstat s pukem na ose a snažit se to chytit.

Zápas za tři body jste už potřebovali, je překvapení, že to vyšlo zrovna proti Pardubicím?

Je pravda, že zápas za tři body jsme už potřebovali, přece jenom ty zápasy, co chytal Dolík, jsme hráli dobře, s Kladnem jsme získali dva body škod zápasu v Hradci, kde jsme nedali gól, herně to nebylo špatné. Ve Zlíně bylo spoustu vyloučených a hra byla rozháraná, takže určitě jsme za tři body rádi. Musíme se od toho odrazit a pokračovat dál, přece jen je tam dost zápasů a potřebujeme ještě co nejvíce bodů nasbírat.

Máš v obraně dalšího ruského beka, jak probíhá komunikace, umíš už rusky?

Samozřejmě anglicky, ale tím, že je tady Ljocha (Solovjov), Buky (Bukarts), byl tady Guňa (Galvins), tak to jsou kluci, kteří mluví rusky, takže člověk něco pochytí a může občas zanadávat.

Jaký máš zatím pocit z nové posily Ruslana Pedana?

Já z něj mám výborný pocit. Ještě než přišel, tak jsem se ptal Ljochy, jaký typem hráče je a ten mi řekl, že je podobný jemu. Bruslení má výborné, věří si na holi, je vidět, že ten kluk hrál do teď KHL. Je velice šikovný, je super kluk do party, dá se s ním super povídat. Takže jsem rád, že tu může být a snad nám to pošlape dál.

Dnes jsi inkasoval pouze jednu branku. Vypadalo to, že jsi puk neviděl, je to tak?

Neviděl, bohužel, spadlo to tam. Měl jsem se spíše podívat z druhé strany. Neviděl jsem to, zase ponaučení pro příště, raději se podívat z obou stran, než spoléhat na tu jednu. Stalo se, ale díky bohu, kluci mi to parádně pomohli na konci ubránit a dopadlo to naštěstí dobře.

Poslední dvě minuty byly nicméně asi složité, že?

Tak samozřejmě, oni hráli nějaké dvě a půl minuty bez gólmana, nebo než jsme dali ten čtvrtý gól. Takže měli tlak, ale hráli jsme to, co jsme měli, to co nám trenér na střídačce říkal. Vlastně jsme je v tom powerplay do nějaké šance nepustili. Když byly nějaké střely, tak jsme je odmázli pryč, takže myslím si, že na konci to bylo od všech výborně zvládnuté.

Co jsi říkal na tu boxerskou vložku Dominika Lakatoše?

To je Laky no (směje se). Nedá se. Rozdal tam hit, nebo byla tam nějaká situace předtím, poštěkali se, chytli se, bylo to férové jeden na jednoho. Jsou i situace, kdy to tým dokáže nakopnout, když vidí, že ten chlap se za ten tým rve a povzbudí to určitě celou střídačku. Nebylo tam nic zákeřného, bylo to čistě, takže pro diváka určitě krásné na pohled, pro nás je důležité, že se všichni za tým klidně i serveme.

A tým
2024 Příprava