Tři body do tabulky? Velká úleva, říká střelec Marcel Barinka

Dvaadvacetiletý centr druhé vítkovické formace Marcel Barinka dnes stejně jako Martin Dočekal zazářil třemi kanadskými body. Svými dvěma přesilovkovými zářezy orámoval dnešní povedení utkání s Litvínovem a po svém nedávném příchodu do Vítkovic atakuje průměr bodu na zápas.

Marceli, Martin Dočekal mluvil o tom, že do kabiny vnesl klid. Byl ten jeho příchod cítit?

Tak samozřejmě, vždycky když přijde někdo nový, tak je to takový čerstvá krev do té kabiny. Kluci odehráli parádní zápas a všem jsme poděkovali, že to byl super výkon a jsme za to moc rádi.

Ty osobně jsi s Martinem spolupracovat na přesilovce, které se dnes dařily. Jaká byla z tvého pohledu ta souhra, která musela proběhnout asi hodně rychle, je to tak?

Jo, měli jsme vlastně jen jeden trénink, a to ranní rozbruslení, takže přesilovky jsme nacvičovali a spadlo to tam, takže nějaká sehranost tam asi je. Jsme rádi, že to tam spadlo.

Vy jste byli více než měsíc bez vítězství, to musí být pro tým hodně frustrující, jaké je to v tuto chvíli?

Je to samozřejmě velká úleva a super pocit, mít ty tři body, což je pro nás hrozně důležité v tabulce. Snažíme se vyhrabat zpátky nahoru. Musíme tak pokračovat, protože si myslím, že z naší strany to byl velmi dobrý zápas. I když ten začátek byl z naší strany takový kostrbatý, ale pak jsme se do toho dostali a takhle musíme jet dále.

Když fanoušci opustí tým, kterému se navíc nedaří, tak to musí být asi o to horší. Vás to ale dnes evidentně motivovalo, nebo mysleli jste dnes na to, že dnes tu podporu nemáte?

Tak samozřejmě je to vždycky rozhodnutí fanoušků, takže to musíme respektovat a tak to prostě je. Snažili jsme se hlavně soustředit na ten zápas a podat co nejlepší výkon.

A tým
2024 Příprava