Startují přípravné zápasy: Kádr uzavřený není, hlásí Roman Šimíček

Vítkovický A-tým už v rámci přípravy 2023 vstoupil také do zápasového tempa. Po úvodním duelu s Olomoucí čeká Ostravany herní soustředění ve Švýcarsku. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček prozradil, že bylo záměrem se do střediska Vallée de Joux vrátit i letos. Ke skladbě kádru řekl: „Hledáme ještě kvalitního útočníka, který bude vyloženě posilou!“

Období přípravných zápasů začíná, Vítkovice v něm hrají pouze jeden domácí zápas…

Je to tak. Ten program před startem sezony je letos díky naší účasti v Champions Hockey League o dva týdny kratší, proto jsme museli upravit počet přípravných utkání. Letos hrajeme jen jeden domácí přípravný zápas, a to s Olomoucí. Pak tým čeká týden herního soustředění ve Švýcarsku, velice kvalitního musím podotknout, a pak už jen odveta v Olomouci a jdeme 1. září do sezony. Já vím, že naše fanoušky zamrzelo, že toho v létě nehrajeme doma více, ale věřím, že to chápou a naopak moc dobře vědí, že i díky Lize mistrů je čeká v Ostravě v nadcházející sezoně mnohem větší hokejová podívaná.

Sám jste to zmínil, v příštím týdnu odcestuje A-tým do Švýcarska. Už loni se mužstvo připravovalo ve středisku Vallée de Joux. Bylo vaším cílem se sem po roce vrátit?

Ano. Už loni jsme tam odehráli skvělé zápasy a moc jsme si přáli se do Vallée de Joux vrátit. A myslím, že jsme zanechali dobrý dojem, protože se nám podařilo znovu vyjednat pozvání na místní hokejový turnaj, kterého se účastní špičkové švýcarské kluby. V souvislosti s tím bych rád poděkoval našemu kamarádovi a zároveň klubovému partneru Danu Kyselovi, který nám loni i letos pomáhá s realizací celého herního soustředění ve Švýcarsku a i díky němu se tam po roce můžeme opět vrátit.

Co přesně mužstvo ve Vallée de Joux čeká?

Především výborná konfrontace se silnými soupeři. Čekají nás týmy z nejvyšší švýcarské soutěže. Hrajeme s mistrovskou Ženevou. Bude to vynikající prověrka pro náš tým. Už loni nám to mnohé ukázalo, i samotným hráčům. Je to velká zkušenost po všech stránkách, navíc v krásném švýcarském prostředí. A pro nás je to letos dvojnásob důležité i směrem k přípravě na Ligu mistrů, která nás čeká.

„Řešíme to společně s Patrikem Rimmlem a samozřejmě s majitelem Alešem Pavlíkem, se kterým jsme se také dohodli na doplnění kádru kvalitním útočníkem, který bude opravdu posilou pro náš tým.“ Roman Šimíček, sportovní ředitel HCVR

V kádru máte řadu nových hráčů, kteří ve svých předešlých působištích měli klíčové role. Jak těžké bylo adekvátně nahradit hráče odcházející do NHL a doplnit tým tak, aby byl minimálně stejně silný, jako v minulé úspěšné sezoně?

Nikdy to není snadné, ale jsem hodně rád, že se nám to podařilo. Na jednu stranu odešli Aleš Stezka a Patrik Koch, ale oba zamířili do NHL a asi neexistuje nikdo, kdo by jim tento posun v kariéře nepřál. Já osobně mám z toho velkou radost. Je vidět, že z Vítkovic se dá dostat i do NHL. Pokud jde o nové hráče – Matěj Machovský, Stuart Percy, Honza Káňa, Valentin Claireaux… Už to zaznělo, všichni hráli ve svých týmech klíčové role a my máme velkou radost, že se nám podařilo je získat k nám. Je to výsledek svědomité práce celého klubu v čele s majitelem Alešem Pavlíkem a klubovými partnery, kteří nám dokázali vytvořit takové podmínky, že jsme schopní na trhu s hráči konkurovat. V neposlední řadě, a to bych zdůraznil, je to také vizitka klubu a předešlé sezony. Ukázali jsme, že ambice máme a chceme a zároveň můžeme dosáhnout na nejvyšší příčky. Vítkovice se zase staly atraktivním klubem i pro nejlepší hráče, řekl bych to zjednodušeně, že Vítkovice táhnou. A mám z toho obrovskou radost.

Do startu sezony, která začne prvním zápasem Ligy mistrů, už zbývá méně než měsíc. Je už kádr A-mužstva hotový, nebo stále ještě pracujete na nějaké posile?

Já vždycky říkám, že kádr nikdy není definitivně uzavřený, dokud neskončí přestupní období. A pro nás to nyní platí dvojnásob. Ano, na jedné straně jsme získali zajímavé posily a kvalitní nové hráče, ale pořád ještě pracujeme na posílení kádru. Řešíme to společně s Patrikem Rimmlem a samozřejmě s majitelem Alešem Pavlíkem, se kterým jsme se také dohodli na doplnění kádru kvalitním útočníkem, který bude opravdu posilou pro náš tým. Takže abych odpověděl přímo na otázku – ne, kádr ještě uzavřený není a ano, pracujeme na příchodu top forvarda.

A tým
2024 Příprava