Banner Promo

Stanovisko HC VÍTKOVICE RIDERA k ovlivnění 2. semifinále

Datum publikování:

Foto: ilustrační / Petr Kotala

 

HC VÍTKOVICE RIDERA vyjadřuje veřejně nesouhlas s tím, jakým způsobem byl veden 2. zápas semifinále Generali Česká pojišťovna play off TELH mezi celky Vítkovic a Hradce Králové, zvláště pak, jak byly posouzeny sporné situace před druhým a třetím gólem celku Mountfield HK.

 

Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA předně nezpochybňuje sportovní kvality semifinálového soupeře Mountfield HK ve vzájemné sérii a vítá, že tento souboj s sebou přináší emoce a vyhrocené situace, které jsou odjakživa kořením každé série play off. Současně ale vítkovický hokejový klub vyjadřuje důrazný veřejný nesouhlas s tím, jakým způsobem byl ze strany rozhodčích Oldřicha Hejduka, Jiřího Ondráčka, Jiřího Svobody a Daniela Hynka veden 2. zápas semifinálové série Generali Česká pojišťovna play off TELH mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a Mountfield HK. Především klub nesouhlasí s posouzením sporných situací předcházejících druhému a třetímu, tedy rozhodujícímu, gólu celku Mountfield HK.

K tomuto veřejnému nesouhlasu je níže připojeno také video k doložení oprávněného rozhořčení vítkovického klubu nad verdikty zmíněných rozhodčích.

Z videorozboru a zpomalených záběrů je zcela evidentní, že druhý gól Mountfieldu HK (v čase 56:10 – Graeme McCormack – srovnání na 2:2) padl poté, co bylo hráčem Okuliarem bráněno ve hře brankáři Aleši Stezkovi. Je evidentní, že mezi oběma hráči došlo v brankovišti ke kontaktu a hráčem Okuliarem k vychýlení brankáře Stezky a bránění v pohybu. Přitom rozhodnutí bylo zdůvodněno tak, že kontakt mezi Stezkou a Okuliarem nebyl veden tak, aby omezil Stezku v brankářském zákroku.

Další spornou situací je moment, po kterém padl 3. gól celku Mountfield HK (v prodloužení, v čase 61:59 – Patrik Miškář, vítězný gól hostujícího celku na 2:3). Z videa je více než patrné, že v brankovišti došlo ke kontaktu hokejky hráče Miškáře s lapačkou brankáře Stezky. Kotouč je poté kopnut bruslí do branky bruslí hráče Miškáře.

Obě situace výše zmínění rozhodčí delší čas zkoumali prostřednictvím videorozboru a obě situace posoudili jako platné góly, což je absolutně neakceptovatelné. Tato rozhodnutí ovlivnily výsledek druhého zápasu a mohou mít klíčovou roli v celkovém průběhu semifinálové série.

Z pohledu klubu je naprosto zbytečné řešit nastalou situaci běžnou cestou – tedy podnětem ke komisi rozhodčích, neboť případný následný trest pro sudí je zcela irelevantní vzhledem k významu a důležitosti jejich rozhodnutí směrem k vývoji zápasu i celé série play off.

Navíc je smutné, že celému zápasu přihlížejí nejvyšší představitelé komise rozhodčích v zastoupení předsedy komise rozhodčích Vladimíra Pešiny a člena komise rozhodčích Rudolfa Potsche, kteří byli přímo přítomni utkání. Závěrem Hokejový klub HC VÍTKOVICE RIDERA znovu zdůrazňuje, že výše popsané nemá za cíl nijak snižovat kvality celku Mountfield HK ani nijak snižovat sportovní úroveň celého semifinálového souboje. Zároveň vyjadřuje přání a víru v to, že všechna další utkání série budou ze strany úplně všech aktérů vedena čestně, férově a s jediným záměrem, a to aby se o vítězi série rozhodlo sportovní cestou na ledě mezi hokejisty.

 

HC VÍTKOVICE RIDERA

 

 

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761