Spojený tým starých gard Vítkovic a Třince na turné v Americe

Zástupci staré gardy Vítkovic na turné v severní Americe: zleva – Aleš Badal, Pavel Sikora, Martin Michalík, Miroslav Dětský, Lumír Kotala, Miloš Nachtman, Aleš Tomášek

Spojený tým hráčů starých gard Vítkovic a Třince vyrazil na turné po
severní Americe. Bývalí hokejisté dvou extraligových klubů z
Moravskoslezského kraje využili kontaktů z loňského turnaje starých gard
v Ostravě a využili pozvání týmu Toronto Ukes.

Na turné do Kanady a USA vyrazil spojený tým složený z hráčů celku Stará Garda Vítkovice a Old Boys Třinec. Bylo nutné, aby každý hráč splnil podmínku být starší 45 let. Oba týmy sáhly k vytvoření společného mužstva nejen vzhledem k věkové podmínce, ale také, aby zvýšily svou konkurenceschopnost a také uštřili náklady, neboť na turné do severní Ameriky dostaly pozvánku hned oba výběry bývalých hráčů.

Turné starých gard v severní Americe začalo 1. dubna. Ve slavné torontské Maple Leaf Gardens oblékli "sešívaný" modro-červený dres z bývalých vítkovických hráčů Aleš Tomášek, Aleš Badal, Miloš Nachtman, Martin Michalík, také Pavel Sikora a Miroslav Dětský a v neposlední řadě Lumír Kotala, který je také kapitánem celého vítkovicko-třineckého mužstva. V prvním utkání se společný výběr střetl s týmem Toronto Ukes a duel skončil remízou 6:6.

Včetně již odehraného utkání s Toronto Ukes čekají výběr Vítkovic a Třince tři zápasy, dalšími soupeři jsou Old Boys Toronto Icemen a Toronto BBC. Kromě vlastních utkání čeká českou výpravu zájezd k Niagarským vodopádům, sledování zápasu NHL v Pittsbourgu mezi Penguines a Carolina Hurricanes a v Buffalu mezi Buffalo Sabers a Toronto Maple Leafs a také návštěva slavné torontské CN Tower nebo návštěva zápasu basketbalové NBA mezi Toronto Raptors a Miami Heat.

Tabulka A tým 2022/2023