Soupiska A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA pro přípravné období 2024

Dva brankáři, deset obránců a sedmnáct útočníků, z toho čtyři hráči juniorského věku. Taková je aktuální podoba širšího kádru A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA pro letní přípravu na sezonu 2024/2025.

V pondělí A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA odstartoval suchou fázi letní přípravy na novou extraligovou sezonu. Aktuálně širší kádr čítá 29 jmen, včetně mladých hráčů juniorského věku.

Společná letní příprava Vítkovických aktuálně čítá 19 hráčů, mimo společné tréninky jsou aktuálně hráči s individuální přípravou – Juraj Mikuš, Jindřich Abdul, zámořští hráči Chad Yetman, Anthony Nellis, Stuart Percy, Willie Raskob. Samostatný režim mají aktuálně hráči, kteří budou hrát na mistrovství světa, a to konkrétně lotyšští reprezentanti Roberts Bukarts a Rihards Bukarts a francouzští reprezentanti Valentin Claireaux a Yohann Auvitu. Brankář Lukáš Klimeš má částečně odložený start letní přípravy, neboť byl do konce dubna v režimu přípravy českého národního týmu pro mistrovství světa.

„Do sezony jdeme s brankářskou dvojicí Lukáš Klimeš – Lukáš Pařík. Matěj Machovský je sice nadále stále pod smlouvou, ale do nové sezony s ním v kádru Vítkovic po vzájemné dohodě nepočítáme. Přejeme Matějovi hodně štěstí, ať si co nejdříve najde nové angažmá a ať se mu daří v osobním i hokejovém životě. Současně jsme do přípravy vzali i několik hráčů z naší juniorky,“ připomíná sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Přesně čtyři hráči juniorského věku aktuálně s A-týmem polykají tréninkové dávky. Jde ve všech případech současně o mládežnické reprezentanty, a to konkrétně o obránce Marka Chaloupku a Šimona Bialého a útočníky Maxima Vehovského a Šimona Fasnera.

„Všichni tito mladí hráči si pozvánku do širšího kádru A-týmu zasloužili svými výkony v minulé sezoně. Všichni to jsou hráči, kteří v minulé sezoně prošli mládežnickými reprezentacemi. Šimon Fasner prošel mladšími reprezentačními výběry. Šimon Bialy, Maxim Vehovský také byli v národním týmu, Marek Chaloupka prošel osmnáctkami. Všichni byli v uplynulé sezoně lídry juniorky Vítkovic. Výběr těchto juniorských hráčů do režimu A-týmu proběhl také po konzultaci s trenérem Darkem Stránským, který v uplynulé sezoně vedl juniorský tým. K tomu bych ještě dodal, že máme v týmu bronzové medailisty z mistrovství světa do dvaceti let Matěje Prčíka a Matěje Přibyla, kteří jsou nyní už plnohodnotnou součástí A-týmu,“ přidává poznatek asistent trenéra A-týmu Pavel Trnka, který v minulých sezonách rovněž vedl juniorský tým Vítkovic a působil i v trenérském štábu reprezentační dvacítky.

Aktuální sestava A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA – příprava 2024

Lukáš Klimeš, Lukáš Pařík

Obránci

Lukáš Kovář, Patrik Demel, Matěj Prčík, Patrik Marcel, Marek Chaloupka (J), Šimon Bialy (J), Juraj Mikuš (inidiv.), Stuart Percy (indiv.), Willie Raskob (indiv.), Yohann Auvitu (MS)