Banner Promo

Soupiska A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA pro přípravné období 2024

Datum publikování:

Dva brankáři, deset obránců a sedmnáct útočníků, z toho čtyři hráči juniorského věku. Taková je aktuální podoba širšího kádru A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA pro letní přípravu na sezonu 2024/2025.

V pondělí A-tým HC VÍTKOVICE RIDERA odstartoval suchou fázi letní přípravy na novou extraligovou sezonu. Aktuálně širší kádr čítá 29 jmen, včetně mladých hráčů juniorského věku.

Společná letní příprava Vítkovických aktuálně čítá 19 hráčů, mimo společné tréninky jsou aktuálně hráči s individuální přípravou – Juraj Mikuš, Jindřich Abdul, zámořští hráči Chad Yetman, Anthony Nellis, Stuart Percy, Willie Raskob. Samostatný režim mají aktuálně hráči, kteří budou hrát na mistrovství světa, a to konkrétně lotyšští reprezentanti Roberts Bukarts a Rihards Bukarts a francouzští reprezentanti Valentin Claireaux a Yohann Auvitu. Brankář Lukáš Klimeš má částečně odložený start letní přípravy, neboť byl do konce dubna v režimu přípravy českého národního týmu pro mistrovství světa.

„Do sezony jdeme s brankářskou dvojicí Lukáš Klimeš – Lukáš Pařík. Matěj Machovský je sice nadále stále pod smlouvou, ale do nové sezony s ním v kádru Vítkovic po vzájemné dohodě nepočítáme. Přejeme Matějovi hodně štěstí, ať si co nejdříve najde nové angažmá a ať se mu daří v osobním i hokejovém životě. Současně jsme do přípravy vzali i několik hráčů z naší juniorky,“ připomíná sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček.

Přesně čtyři hráči juniorského věku aktuálně s A-týmem polykají tréninkové dávky. Jde ve všech případech současně o mládežnické reprezentanty, a to konkrétně o obránce Marka Chaloupku a Šimona Bialého a útočníky Maxima Vehovského a Šimona Fasnera.

„Všichni tito mladí hráči si pozvánku do širšího kádru A-týmu zasloužili svými výkony v minulé sezoně. Všichni to jsou hráči, kteří v minulé sezoně prošli mládežnickými reprezentacemi. Šimon Fasner prošel mladšími reprezentačními výběry. Šimon Bialy, Maxim Vehovský také byli v národním týmu, Marek Chaloupka prošel osmnáctkami. Všichni byli v uplynulé sezoně lídry juniorky Vítkovic. Výběr těchto juniorských hráčů do režimu A-týmu proběhl také po konzultaci s trenérem Darkem Stránským, který v uplynulé sezoně vedl juniorský tým. K tomu bych ještě dodal, že máme v týmu bronzové medailisty z mistrovství světa do dvaceti let Matěje Prčíka a Matěje Přibyla, kteří jsou nyní už plnohodnotnou součástí A-týmu,“ přidává poznatek asistent trenéra A-týmu Pavel Trnka, který v minulých sezonách rovněž vedl juniorský tým Vítkovic a působil i v trenérském štábu reprezentační dvacítky.

 

 

Aktuální sestava A-týmu HC VÍTKOVICE RIDERA – příprava 2024

 

Brankáři

Lukáš Klimeš, Lukáš Pařík

 

Obránci

Lukáš Kovář, Patrik Demel, Matěj Prčík, Patrik Marcel, Marek Chaloupka (J), Šimon Bialy (J), Juraj Mikuš (inidiv.), Stuart Percy (indiv.), Willie Raskob (indiv.), Yohann Auvitu (MS)

 

Útočníci

Marek Kalus, Patrik Zdráhal, Marcel Barinka, Jan Hladonik, Vojtěch Lednický, Jan Bambula, Petr Hašek, Jonáš Peterek, Matěj Přibyl (J), Maxim Vehovský (J), Šimon Fasner (J), Jindřich Abdul (indiv.), Chad Yetman (indiv.), Anthony Nellis (indiv.), Roberts Bukarts (MS), Rihards Bukarts (MS), Valentin Claireaux (MS)

 

Pozn.: J – junior. Indiv. – individuální letní příprava. MS – účast na mistrovství světa

 

Realizační tým

Hlavní trenér: David Bruk

Asistenti trenéra: Vlastimil Wojnar, Pavel Trnka

Trenér brankářů: Martin Falter

Kondiční trenér: Tomáš Bystroň

Videotechnik a vedoucí mužstva: Denis Havel

Fyzioterapeut: Bc. Filip Němec

Masér: Jan Puškár

Kustod: Martin Cirkl

Lékaři: MUDr. Daniel Gavlíček, MUDr. David Čmelík, MUDr. Tomáš Kuča

 

NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS

POSLEDNÍ ZÁPAS

Tabulka A tým 2023/2024

PozTýmZVVPPPPB
7Bílí Tygři Liberec5224342182
8Mountfield HK52168111775
9HC VÍTKOVICE RIDERA5218582172
10HC Olomouc5216762368
11HC Energie Karlovy Vary5214832761