Snažíme se makat od začátku až do konce a vyplácí se, říká kapitán Lukáš Krenželok

Vítkovický kapitán Lukáš Krenželok se v minulém týdnu vrátil z marodky a konečně jej tak můžeme vidět na ledě. I přesto, že musí dohánět zápasovou praxi, šikovnost rukou se za dva měsíce nevytratila. Po Bernovského milimetrové přihrávce vystřihl rychlou kličku a poslal Vítkovice do vedení v zápase s Kometou. Pro něj osobně to byl první gól této sezony.

Lukáši, vstřelils první gól zápasu i svůj první v sezoně, tak jaký to byl z tvého pohledu zápas?

První gól super. Chtěli jsme na ně od začátku vletět. Povedlo se nám čtvrté střídání, kdy jsme dali gól. Začátek jsme si pohlídali, vyhráli jsme, takže dobrý zápas.

Kometě se ale záhy podařilo vyrovnat.

Vyrovnali no. Udělali jsme pár chyb a nepohlídali si backcheck toho středního pásma. Dali z toho gól, máme ale velkou sílu, otočili jsme to a dotáhli do vítězného konce.

V čem v tomhle utkání tkvěla síla vítkovického týmu?

Jdeme poctivou hrou, nevynecháme žádný puk, nenecháme tam nic ležet a snažíme se makat od začátku do konce a vyplácí se to.

Zápasy tradičně rozhodují přesilovky. Vy jste je ale dnes k výhře naštěstí nepotřebovali. Co tomu chybělo?

Přesilovky nevyšly no. Byly tam nějaké dobré momenty, ale… Napravíme to příští zápas!

Ty ses vrátil do sestavy po dvou měsících, jak se cítíš ve čtvrté lajně?

Jak se cítím…dva měsíce jsem nehrál hokej a předtím to bylo v létě. Nebylo to úplně příjemné, že takhle člověk jen trénuje, ale ten zápas je úplně něco jiného. Čtvrtá lajna? Beru všechno, ať se vyhrává. Můžu si tam zahrát s Rosťou a jsem rád za to, že hraju.

Jsi tedy po tak dlouhé přestávce stoprocentní?

Fyzicky už se to začíná hodně zlepšovat. Nebylo to nejhorší, ale aby se člověk dostal do nějakých minut, není to legrace.

Ruce ti ale zůstaly stejně rychlé, alespoň to tak vypadalo z tvé gólové kličky, je to tak?

Kluci to parádně udělali. Berny mi to dal, byl jsem sám a moc tam jiná varianta nebyla, než udělat tu kličku, protože jsem byl moc blízko. Děkuju jim, jsem rád, že to vyšlo, pomůže to určitě i psychicky.

Jaké to bylo pozorovat tu skvělou vítkovickou sérii?

Je to dobrý, když se vyhrává, tak se to dobře sleduje, to jsem málokdy zažil. To se mi líbilo, že vždycky se šlo vyhrát, nebo alespoň tak to z hlediště vypadalo. Jsem za to rád a je to super.

Neměl jsi obavy, že se nebudeš mít kam vrátit?

Určitě, taky to tak dopadlo (směje se). Člověk musí pracovat a jde se za týmovým úspěchem. Přece jen nejsem už nejmladší.

Jak se jde do zápasu, když tady každý soupeře jede s motivací přerušit vaši sérii?

Já jsem to říkal už na začátku sezony. Tady je to nastavené tak, že se jde zápas od zápasu. Teď zapomeneme na to, že jsme vyhráli a jdeme se chystat na další zápas. Jedeme do Liberce a jedeme podat stejný výkon a věřím, že to zase dokážeme. V hokeji je možné všechno, ale taky se dá i pořád vyhrávat.

Dnešním vítězstvím jste se dotáhli na lídra soutěže, je to příjemné?

Tak příjemné no, je lepší být nahoře, než dole.

Určitě jsi na konci zápasu zaznamenal tu dýmovnici v sektoru hostů, co na to říkáš? Dalo se na ledě dýchat?

Bylo to nepříjemné no, trošku to tam štípalo v nose. Bylo to chvíli před koncem, tak jsme to vydrželi, ale bylo to nepříjemné. Nedělá se to.