Rastislav Dej: Škoda, že jsme si nepomohli přesilovkami

Útočník Rastislav Dej je letos hráčem, kterému se proti pardubickému Dynamu daří. V probíhající sezoně se proti tomuto týmu už radoval třikrát. Dnes se sice střelecky neprosadil, ale byl to právě on, kdo naservíroval puk na hůl Romana Půčka, před úvodní brankou zápasu.

Rasty, po té nepovedené první třetině se Pardubice dostaly nakonec na koně. Čím to podle tebe bylo?

Je to škoda. První třetina byla z naší strany dobrá. Byli jsme hodně aktivní, hráli jsme u nich v pásmu, dokázali jsme si vypracovat dost šancí a dali jsme z toho dva góly. Kde nastal zlom? Ve druhé třetině jsme vypadli z tempa, už od začátku to nebylo ono a oni se dostali trochu na koně a dali první gól. Do konce druhé třetiny tam za naší strany bylo dost taktických chyb. Nedrželi jsme se u nich v pásmu na puku, tím se oni cítili komfortněji a získávali půdu pod nohama a vyrovnali na 2:2. Je to škoda. Potom to už bylo takové vyrovnanější a škoda, že jsme si nepomohli přesilovkami. Měli jsme asi čtyři a z toho musíme v tom zápase dávat góly. Nějaké šance tam byly. Je to škoda. Ty zápasy s nimi jsou velmi vyrovnané, mají kvalitní tým. Musíme to hodit za hlavu, něco jsme si k tomu řekli, něco si ještě řekneme. Škoda, ve druhé třetině se to zlomilo, nenastoupili jsme optimálně.

Prosadila se pardubická nejnovější posila Lukáš Sedlák. Ukázalo se, že mají Pardubice ten tým kvalitně a široce poskládaný? Přece jen, jedná se o jednoho z největších kandidátů na titul.

Samozřejmě, vidíme to celou sezonu. Ještě to doplní dalšími hráči. Co k tomu říct. Musíme se na ně příští zápas připravit lépe. Teď musíme myslet i na další zápasy, neřešíme teď, jak hrají Pardubice. Ano, mají kvalitní tým. Hráči mají nějakou historii a ukazují tu kvalitu. Musíme o nich vědět, že jsou na ledě, vždycky se na ně připravujeme. Teď to ale musíme hodit za hlavu a připravit se na další zápasy.

Na druhou stranu Vítkovicím tři hráči chyběli, jiní chybí dlouhodobě. Je cítit, že síly ubývají a ta rotace není taková?

Ani bych neřekl. Ta situace je normální standardní situace v sezoně. Vždycky se stane, že má někdo zranění nebo drobné bolístky a vypadne. Vždycky se ten tým dá nějak doplnit. Jsou tady mladí hráči, musí na sebe brát zodpovědnost i jiní. V tom bych neviděl velký problém.