Šance na hattrick? Po těchto věcech nejdu, říká dvougólový Auvitu

Čtyřiatřicetiletý francouzský obránce se zkušenostmi z NHL neměl ve Vítkovicích jednoduchý začátek. Na jednom z prvních tréninků se zranil a nemohl tak svému novému týmu okamžitě pomoci. Do extraligového kolotoče naskočil v listopadu proti Olomouci a ihned se zařadil k nejvytěžovanějším hráčům vítkovického týmu. Auvitu útočil dokonce na hattrick, který mu ale skvělým zákrokem sebral Frodl. Auvitu tak v osmi utkáních zaznamenal pět kanadských bodů a směle může pokukovat po nominaci na šampionát, který se bude v květnu konat v České republice a kdy se francouzská reprezentace představí v Ostravě.

Yohanne, ty jsi dnes odehrál skvělé utkání, souhlasíš?

Ano, konečně jsme vyhráli, osobně se mi podařilo vstřelit dvě branky. Když tyto dvě věci zkombinujete, je to skvělé. Můžeme se od toho odrazit.

Ty ses dnes prosadil v české Extralize poprvé, jaký to byl pocit?

Nebudu lhát, byl to dobrý pocit. Trochu to trvalo, je za tím spousta práce. Stále je to ale jen začátek, sezona je ještě dlouhá, takže znovu říkám, pojďme se od toho odpíchnout.

Dnes to byl povedený výkon a po nějaké době znovu za tři body před domácími příznivci.

Abych byl upřímný, už zhruba dva týdny pozoruji, že se naše výkony zlepšují, defenzivně teď hrajeme mnohem lépe. Ještě nevidíme úplné výsledky naší práce, ale dnes to byl první krůček a doufám, že to bude pokračovat tímto směrem.

V závěru utkání jsi útočil dokonce na hattrick.

Měl jsem v závěru šanci, ale víte co, nepůjdu po těchto věcech. Jsem šťastný za to, co se dnes stalo a jdeme dále.

Jak blízko jsi ze svého pohledu byl té třetí brance?

Byla to velká šance. Musím říct, že brankář předvedl skvělý zákrok a zaslouží si kredit. Ale znovu říkám, zapomeňme na tyhle maličkosti, teď už na nich nezáleží.

V úterý na vás čeká odveta Champions Hockey League, jaká je vaše motivace do utkání?

Můžeme hrát proti Švédům, Finům, Švýcarům, je to jedno. Motivace je vždycky jen jedna, a to vyhrát. Máme šanci zvítězit a postoupit do další fáze. Vždycky jsem byl soutěživý, pokud máme šanci vyhrát a postoupit, tak pojďme vyhrát. Určitě máme motivaci. Máme potenciál, dobrý tým, budeme připraveni.

Tvůj start ve Vítkovicích byl těžký, protože ses rychle zranil. Je teď už konečně vše v pořádku?

Myslím, že v říjnu jsem bruslil asi tak čtyřikrát. Měl jsem problém s kotníkem a nakonec si to vzalo více času, než se předpokládalo. Víte, dlouho jsem nehrál, asi od března a tyhle věci potřebují čas, jít den po dni, krůček po krůčku. V tuto chvíli se už cítím zdravý, věřím, že už mě nic takového nepotká. Jsem připraven hrát a jsem rád za to, že jsem tady.

Příští šampionát se bude hrát tady v Ostravě. Je to pro tebe další motivace, aby se na něm objevil v dresu francouzské reprezentace?

Hrát tady by bylo skvělé a šampionát by tak byl pro mne speciální, ale teď na to nemyslím, soustředím se na svou práci tady ve Vítkovicích.

A tým
2024 Příprava