Samostatný nájezd jsem neprovedl ideálně, mrzí Petra Koloucha

V duelu s Plzní začínal za Vítkovice samostatnénájezdy Petr Kolouch a na gólmana Mensatora vytasil hodně nečekanou fintu. K úspěchusice nevedla, ale i podle střelce a brankáře k úspěšnému zakončení mocnechybělo.

Petře, když začnu od konce, tvůj samostatný nájezd byl hodněnečekaný a dá se říci troufalý. Jak jsi k němu přišel?

Já se často dívám na nějaká videa z NHL nebo KHL. Viděljsem to tam a moc se mi to líbilo. Zkoušel jsem to tedy párkrát na tréninku adocela mi to i vycházelo. Věřil jsem si na to i dnes v zápase, ale bohuželjsem to neprovedl úplně přesně, jak jsem chtěl.

Kde byla přesně chyba?

Najel jsem si málo do strany. A brankář taky nepovyjel úplněna stranu jak bych si představoval.

I brankář Mensator říkal, že kdyby puk jel blíže k tyči,že by jej asi nechytil. Myslíš si to samé?

Asi ano, ale jak už jsem říkal, nájezd nebyl z mé stranyúplně ideálně provedený. Poslal jsem to trochu více doprostřed brány a bohužel.

Bod ovšem máte a navíc se daří i vám osobě. Tengól se vaší formaci povedl…

My jsme si sedli s klukama. Jde nám to jak na ledě, taki v kabině si rozumíme. Jsme strašně rádi, že hrajeme spolu a dostávámetolik šancí. A k té akci, Erik mi to hodil dobře do křídla. Viděl jsem, žese odpoutal od bránícího hráče, tak jsem mu to hned hodil nazpět. Ten to pakparádně dal na Kučise a ten už to víceméně dával do prázdné brány. (úsměv)Mensator to sice chytil parádně hokejkou, ale já byl naštěstí hodně blízko, takjsem to dorazil.

Lukáš Kucsera říkal po duelu s Libercem k té vašíparádní souhře, že jste si ji dovolili za rozhodnutého stavu. Dnes jste si aledovolili více i když se bojovalo o body. Máte nyní větší sebevědomí?

Nám se v posledních zápasech daří, bodujeme praktickykaždý zápas. Tím nám roste sebevědomí a takovéto situace pak vznikají myslím sisamy od sebe. Určitě jsme za to strašně rádi, že nám to vychází a snad totakhle půjde i nadále.

Z utkání s Plzní máte tedy jeden bod. Je to provás málo nebo jej berete?

Určitě je pro nás každý bod zlatý. Hlavně s Plzní dvojnásob,protože jsme s nimi prohráli všechny čtyři předchozí duely. Musíme sbíratbody kde se dá a nedívat se na ostatní.