Roman Půček: První gól? Super pocit, ale tři body jsou důležitější

Foto: Petr Kotala

Útočník Roman Půček zvyšoval na ledě Olomouce na 4:1. Jeho první extraligová trefa byla důležitá, protože po následném snížení Hanáků dávala Vítkovicím prostor pro nadechnutí. Vsetínský rodák na Hané nejen skóroval, ale také předvedl povedený pěstní souboj s tvrďákem Švrčkem.

Romane, poslední extraligový zápas roku a tvá první extraligová branka. Pěkný příběh, nemyslíš?

Jo, tak je to super. Já jsem rád za celý tým, že jsme ten poslední zápas toho roku zvládli a věřím, že v novém roce na to budeme jen navazovat. Věřím, že tým na to určitě máme velmi zkušený. Věřím klukům, věřím našemu týmu, že si pro ty body budeme chodit každý zápas.

Tvůj gól byl možná trošku šťastný. Víš, kudy jsi ten puk procpal?

Brankář tam chybně rozehrál, já jsem se to pak snažil předložit spoluhráči. Nějak se mi to tam odrazilo zpátky, tak jsem to tam plácl a tuším, že mezi nohy mu to tam někde propadlo. Super pocit, ale hlavní jsou tři body do tabulky pro Vítkovice.

Nejen gól, ale také sis v zápase dal pěstní souboj s tvrďákem Švrčkem. Jak k tomu došlo?

Tam to nějak vyplynulo ze situace, ani nevím. Trošku jsme se tam popichovali a pak se to nějak semlelo. Já s tím asi nemám problém a nějak se to vyvrbilo, takže tak.

On tam fauloval Petra Chlána, takže si jej šel bránit?

Ano. Viděl jsem, jak tam klečí náš hráč a jsou tam nějaké rozepře, tak jsem takhle zakročil.

Zkušeného Švrčka se kdekdo bojí. Ty evidentně ne.

Já jsem tam popravdě ani nevěděl, s kým mám tu čest, ale jsem rád hlavně za tři body.

Měl více navrch?

Těžko říct, já jsem měl po pár úderech stažený dres, takže těžko říct, moc jsem z toho po pravdě ani neviděl.

Jaké jsou úkoly čtvrté řady na ledě? Máte být tou klasickou checking line?

Asi ano. Asi máme za úkol vybojovat buly v útočném pásmu, nějaké zblokované střely, černá práce pro tým. My se to snažíme plnit. Jestli to plníme dobře, to ať posoudí trenéři.

Jak jsi ty osobně viděl celý zápas. Bylo to střetnutí dvou týmů z čela extraligové tabulky…

Olomouc má houževnatý tým, to víme. Snažili jsme se na to připravit jak na videu, tak před zápasem, i trenéři nám k tomu řekli spoustu věcí. Já jsem pořád věřil, že to zvládneme a dotáhneme to do vítězného konce. I když jsme ztratili to čisté konto pro Klimsona, což je škoda, ale myslím si, že to rád vymění za tu týmovou výhru.

Vítkovice zatím jako jediné drží krok s Pardubicemi. V čem tkví kouzlo Vítkovic?

Máme určitě dobré lídry v týmu, je to dobře poskládané. To, že takhle proháníme Pardubice, nám dělá radost a věřím, že je budeme i porážet.

Ty zatím cestuješ mezi Vítkovicemi a prvoligovým Vsetínem. Jaká je sezona z tvého pohledu?

No, je to takové nahoru a dolů. Já jsem moc vděčný, že tady v tom týmu můžu být. Jak říkám, je to o každodenní prácí. Začátek sezony byl náročný, protože jsem se zranil v posledním přípravném zápase a to žádnému sportovci asi nepomůže, ale věřím, že už se to obejde bez zranění jak u mě, tak u kluků v týmu.