Rihards Bukarts: Byli jsme trpěliví, to bylo klíčové

Lotyšský reprezentační útočník Rihards Bukarts proti brněnské Kometě potvrdil svou střeleckou pohodu a poté, co v posledním zápase rozhodl prodloužení, zapsal vítěznou branku i proti Kometě. Pro osmadvacetiletého útočníka šlo o šestou a sedmou branku ve vítkovickém dresu.

Rihardsi, jak se po dnešním dvougólovém zápase cítíš?

Myslím, že to byla skvělá týmová práce. Dobře jsme bránili a čekali na svou příležitost. Tohle je play off hokej, na který se připravujeme, a myslím, že zejména v defenzivě jsme odvedli dobrou práci. Počkali jsme si na tu správnou chvíli a ta díky Bohu přišla.

Chtěl jsi svou střelou překvapit soupeřova brankáře?

Ne. Víte, pokud chcete dát gól, musíte mít dostatek střel a v jejich cestě je hned několik překážek. Pokud nevystřelíte, tak nemůžete dát gól. Takže jsem vystřelil, trefilo to pak jeho brusli a šlo do branky. Nezáleží na tom, jak gól padne, pořád je to gól a nám přinesl vedení.

Co bylo podle tebe pro tento zápas klíčové? Byla to defenziva?

Snažíme se připravit pro play off a v zápasech jsme trpěliví. Trpěliví v obraně a trpělivě čekáme na šanci. Těch jsme dnes měli dost včetně úniků. Právě tento styl hokeje byl podle mne klíčovým.

Co říkáš na tvou spolupráci s bratrem Robertsem?

Dlouho jsme spolu nehráli, myslím, že naposledy v reprezentaci v roce 2019. Chemie mezi námi je, ale vždycky to chce trochu času. V poslední době jsme měli hodně zápasů, takže se trochu přidala i únava. Myslím ale, že naše souhra bude s dalšími zápasy lepší a lepší. Myslím, že zatím to nebylo špatné, ale určitě je stále co zlepšovat.