Richard Jarůšek: Chci udělat úspěch a ve Vítkovicích k němu máme nakročeno

Nová vítkovická posila už se seznámila s kabinou a absolvovala první trénink. Jedenatřicetiletý útočník Richard Jarůšek se připojil k ostravskému týmu, těší se na působení v modro-bílých barvách a nemůže se dočkat premiéry v pátečním výročním utkání proti Spartě.

Richarde, vítej ve Vítkovicích, kam jsi přišel v poslední den přestupů. S jakými pocity a ambicemi jsi sem přišel?

Nakonec to bylo docela narychlo, protože tam byly ještě problémy v Rakousku s tím, aby mě klub pustil. Naštěstí to všechno dopadlo dobře a já jsem moc rád, že jsem se mohl připojit do týmu Vítkovic. Mám z toho velmi dobré pocity. Vracím se do extraligy, což je velmi kvalitní soutěž a jsem moc rád, že to vyšlo.

Bereš svůj návrat také jako určitý extraligový restart?

Spíš bych řekl, že jsem původně šel zkusit zahraničí, ať už teda jinou soutěž, ale také jiný život. Extraligu znám, hrál jsem ji dlouho, vím, co od ní můžu čekat. A co pro to musím udělat.

Trenéři už prozradili, že tě vnímají jako ideální posilu pro play off, jako silného hráče, který umí být nepříjemným soupeřem. Víš už, jakou roli bys měl mít a přijímáš ji?

S trenéry i vedením už jsem mluvil. Trenéři mi naznačili, jaké plány se mnou mají, ale samozřejmě to nemusí být definitivní a může se to vyvíjet. Samozřejmě jsem svou roli akceptoval a akceptuji. Narovinu jsem jim řekl, že přicházím s tím, abych týmu pomohl. Uvidíme, týmu se velmi dobře daří, druhé místo, vidím tam úspěch, který se tady může povést a doufám, že se také povede. Takže beru každou roli, která pomůže týmu a chci být stoprocentně platný pro tým.

Podle všeho o tebe měly zájem i jiné kluby, tak co převážilo ve prospěch Vítkovic? Byl to fakt, že hrají letos nahoře?

Já jsem sledoval extraligu, dokonce jsem si v Rakousku pouštěl přenosy, když jsem měl volno. Sledoval jsem různé týmy, různé zápasy. Vítkovice jsem viděl nahoře a byl jsem mile překvapen. A jak to proběhlo? Pár týmů z extraligy se ozvalo, i z ciziny. Ale největší zájem šel ze strany Vítkovic. A vlastně byly i prvním týmem, který se vůbec ozval. Právě to, že hrají nahoře a že se ozvaly jako první… a hlavně vidina toho úspěchu. Už jsem starší hráč, chci ještě udělat nějaký úspěch a myslím, že letos tady ve Vítkovicích k tomu máme velmi dobře našlápnuto.

Přicházíš z rakouské mezinárodní soutěže, jak probíhala dosavadní sezona?

Já jsem tam přišel poměrně pozdě, až v listopadu. Věděl jsem o té soutěži něco – hrál jsem ji deset let zpět. Takže vím, co se tam hrálo. Došel jsem do týmu, který byl nový a hrál to první rok. Bylo to znát, že je to první rok. Ať už šlo o zařizování, nebo budování týmu. Byli tam mladí hráči z univerzit z ciziny nebo mladí Rakušané. Bylo vidět, že rozpočet nebyl nějaký velký a podle toho ten tým vypadal. A bohužel jsme hráli tak, že jsme docela prohrávali. Ale je fakt, že v pár zápasech jsme překvapili. I Salcburk, jsme porazili. Některé zápasy byly dobré, ale většinu času jsme moc dobře nehráli. Jak jsem řekl, ten rozpočet nebyl moc velký a hráči byli v mužském dospělém hokeji nováčky.

A jak jsi byl spokojený se svými výkony?

Vždycky to může být lepší. Snažil jsem se plnit pokyny, které jsem měl od trenéra. Něco jsem odehrál, nějaké góly a nahrávky tam byly. Jsem rád za tuhle zkušenost.

První trénink ve Vítkovicích jsi již absolvoval, s kabinou ses seznámil. Jaké jsou první dojmy?

Samozřejmě jsem se seznámil s klukama. Některé znám, s některými jsem i hrál, s jinými jsem se zase potkával jako soupeř. Všechno proběhlo v pořádku. Dojmy super. Musím říct, že šatna, zázemí, všechno super. První trénink – mělo to náboj, mělo to tempo. Myslím, že se můžeme těšit na pátek a velký svátek. Vzdáváme hold panu Vůjtkovi, takže jsem to načasoval výborně. Moc se těším.

Navíc soupeřem je Sparta, ve které jsi v minulosti i působil…

Není čas, ztrácet čas. Hnedka proti Spartě. Doufám, že si to všichni užijeme s tou vítěznou tečkou na závěr.