Raději bych bral tři body, říká vítkovický rekordman Lukáš Krenželok

Lukáš Krenželok udeřil už v desáté vteřině, když Vítkovice využily pravidla o hybridním zakázaném uvolnění. Kapitán Vítkovic se postaral o nejrychlejší letošní extraligovou trefu a zároveň překonal klubový rekord Romana Kaděry, který ho držel dlouhých dvacet let. Zajímavostí je, že Kaděra svůj rekordní gól vstřelil také proti Litvínovu a že aktérem daného zápasu byl také tehdy devatenáctiletý Lukáš Krenželok.

Začněme tím tvým rekordním gólem. Jak ta situace vznikla, hbitým nadzvednutím hokejky?

Ne, hokejka nebyla nadzvednutá. Tam se to nahodilo do pásma, Maroni to hodil za bránu, Laky před bránu. Já jsem ho předskočil a plácl do toho, ještě než to dopadlo na zem. Ten bek to nestihl odhodit, já jsem ho předjel a dal gól.

Říká se, že s věkem člověk přichází o rychlost. U tebe to neplatí?

Tlačili jsme se do brány, tam to nebylo o rychlosti. Tam to bylo o síle, že jsem přetlačil toho obránce.

Co říkáš na to, že ses zapsal do klubové historie jako střelec nejrychlejšího gólu?

Dobře, zapsal jsem se, ale raději bych dneska bral tři body. Měli jsme slíbené volno, které teď nemáme.

Jaký byl dnešní zápas z tvého pohledu?

První třetina si myslím byla z naší strany výborná. Druhá se nám nevedla, ta byla hodně špatná. Tam jsme si říkali, že si to musíme hlídat, že hrají na brejky, ale pořád nám jezdili. Tam jsme to nezvládli, chtěli jsme jít po nich, ale oni jezdili na nás, to jsme měli velké problémy. Bylo dobré, že jsme ten výsledek drželi. Nedávali jsme góly v přesilovkách, jeden jsme dali, tam jsme si mohli pomoct. Byly tam nějaké šance, ale nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Dostali jsme dva góly a prohráli jsme na nájezdy.

Co říkáš na nájezdy?

Dost toho bylo. Gólmani dobře chytali. Co na to říkám? Dopadlo to pro nás špatně no.

Tvé nasazení bylo pro mnohé překvapivé. Jezdíš na tréninku nájezdy pravidelně?

Nevím, kdy jsem jel naposledy. Bylo to takové…není to moc příjemného, když tam člověk dlouho není a jede nájezd.

Už ses na to nemohl dívat a řekl sis o nájezd, nebo rozhodli trenéři?

Ne, Miloš chtěl zkusit leváka. No, a už zase dlouho jezdit nebudu, takže vyřešené. (směje se).