Pustevny v sobotu opět patřily Vítkovicím!

Vítkovické Pustevny! Hokejisté HC VÍTKOVICE RIDERA se svými fanoušky vyrazili v každoroční letní tradici na Pustevny a akce se znovu vydařila. Fanoušky v řádu stovek neodradila ani počáteční mlha, ani ne zcela příznivá předpověď. Příznivci ostravského celku mohli společně s hráči zdolat téměř šestikilometrovou trasu a odměnou za to jim byl jedinečný zážitek společně prožitého výšlapu a také v neposlední řadě ceněné podpisy a fotky.

Vítkovičtí na Pustevny vyrazili podvanácté. Tradice společných výšlapů hráčů s fanoušky začala v roce 2010, dva ročníky ale nedovolila opatření související s covidem. Loňský návrat k tradici byl mezi fanoušky velice vítán a také ročníku 2023 se z řad fanoušků a příznivců účastnilo výstupu na oblíbené poutní místo Beskyd několik stovek.

Fandy neodradila ani nepříznivá předpověď, ani počáteční mlha. V 9 hodin se vydal „vítkovický had“ vzhůru z Ráztoky. Cílem byla restaurace horní stanice lanové dráhy na Pustevny. Tam proběhla také autogramiáda všech zúčastněných hráčů a trenérů. Z aktuálního kádru chyběli jen zámořští hráči Mueller, Krieger, Percy a Raskob, také nová posila Claireaux. Ze zdravotních důvodů se omluvil brankář Machovský. Chyběl logicky i Lotyš Roberts Bukarts, který teprve nedávno ukončil sezonu při bronzovém mistrovství světa. Kdo naopak ale nechyběl, to byl slovenský reprezentant Mário Grman, který i navzdory pozdějšímu konci sezony si společnou akci s fanoušky nechtěl nechat ujít.

A tým
2024 Příprava