První gól byl důležitý, ví dvoubodový Rostislav Marosz

Rostislav Marosz i letos táhne vítkovickou ofenzivu a devětadvaceti body je nejproduktivnějším hráčem Vítkovic. Zejména při absenci dalších klíčových útočníků se jeho bodová produkce ukazuje jako klíčová. V posledních pěti utkáních si drží průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas a po dvoubodovém večeru proti Mladé Boleslavi byl právem zvolen nejlepším hráčem utkání. V pozápasovém rozhovoru s novináři byl stručný, podstatné ale je, že za sebe nechává hovořit své výkony na ledě.

Dlouho to byl vyrovnaný zápas bez větších šancí na obou stranách. Nakonec jste jej zlomili na svou stranu využitými přesilovými hrami ve třetí třetině.

Říkali jsme si, že to bude o jednom gólu. Naštěstí to tam spadlo nám. Tří bodů si vážíme a bereme je.

Na mladoboleslavských asi trochu byla vidět ta deka, pod kterou se díky nepovedeným zápasům v posledních dnech nachází. Cítili jste to tak i na ledě?

My se koukáme hlavně na sebe. Nám to v poslední době taky moc nešlo, takže jsme se soustředili na sebe a bereme tři body.

Proti Mladé Boleslavi se vám letos vůbec nedařilo. Čím to, že se to dnes povedlo zlomit?

Hráli jsme trpělivě a dali jsme ten první gól, který byl strašně důležitý, a nakonec jsme to zvládli.

A tým
2022-2023