Proti Olomouci je to vždycky těžké, říká Lukáš Kovář

Téměř dvoumetrový obránce Vítkovic Lukáš Kovář v posledním zápase roku 2023 překonal Dominika Hrachovinu a prosadil se po dvou celých sezónách. Na další branku nemusel čekat příliš dlouho, schoval si ji do domácího utkání a ve druhé třetině poslal Vítkovice do vedení. Po dlouhé době si tak poslechl i gólovou píseň, kterou pro něj má připravenou DJ Lumír Mořkovský.

Lukáši, jaké bylo to utkání z pohledu vítězného týmu?

Bylo hrozně těžké. Proti Olomouci je to vždycky těžké, ale věřili jsme, že vyhrajeme. Škoda, některé detaily tam byly. Bylo těžké se prosadit proti tomu jejich forčeku. Jsme rádi za dva body.

Olomouc měla dobré nástupy do druhé a třetí třetiny, kdy dokázala vždy brzy vyrovnat. Říkali vám k tomu pak něco trenéři?

Vstupy do druhé a třetí třetiny nám nevyšly. Museli jsme se z toho pak dostat a dva body bereme.

Prodloužení rozhodl skvělou individuální akcí obránce Auvitu. Co jste na to v kabině říkali? Předvádí takové parády i na tréninku, nebo to bylo překvapivé?

On má v repertoáru hodně věcí. Bylo to krásné a všichni jsme z toho měli radost. Je to výborný kluk a jsme rádi, že ho máme.

Dělá často tyto technické věci? Před gólem předvedl dvě stahovačky a pak tu kličku do bekhendu.

On pořád něco dělá, pořád se v něčem zlepšuje. Je to velký profík, zůstává po každém tréninku a stále něco trénuje. Myslím, že ještě něco ukáže.

Utkání bylo poměrně defenzivní a pro oko fanouška poměrně nezáživné. Souhlasíš?

Já myslím, že to bylo takové klasické utkání proti Olomouci. Takový fyzický hokej, těžké.

Ty ses prosadil nedávno v Českých Budějovicích, dnes proti Olomouci, chytil jsi střeleckou slinu?

Jo, teď to tak vyšlo. Možná mám trošku větší možnost útočit, od té doby co máme nové trenéry, tak jsem toho teď dvakrát využil.

Měl jsi zakázáno útočit?

Tak bych to přímo neřekl, ale trošku větší volnost máme.

Dnes Honza Káňa zaznamenal dvě asistence, asi se to dalo čekat, že? Často se stává, že se hráč proti bývalému týmu prosadí.

Přesně tak, stává se to často, že ti hráči chtějí dokázat, že tu kvalitu mají. Je to šikovný hráč, všem nám bylo líto, že mu to tady nevyšlo, protože je to dobrý kluk a výborný hráč.

Jak sis po gólu užil písničku?

Jo, Lumír mi to tady opakuje už dva roky, že ji má nachystanou. Už byla trochu zaprášená, ale slyšel jsem ji.

A tým
2024 Příprava