PŘÍPR: OLO – VIT 0:2: Vítkovice uspěly na Hané

Letní odvetné utkání mezi Vítkovicemi a Olomoucí, tentokrát na hanácké půdě patřilo znovu modro-bílým. Ostravané dobrou hrou nedali soupeři prakticky příležitost vypracovat si větší vyložené šance, navíc sami si v obraně Hanáků dokázali vynutit prostor pro úspěšné zakončení. Aleš Stezka byl základem úspěchu, na kterém Vítkovice postavily další úspěšný zápas v přípravném období, přestože nastoupily bez kanonýrů Muellera a Lakatoše.

HC OlomoucDruhý zápas tohoto týdne čekal Vítkovické na Hané. Ostravané přijeli do rozpálené středomoravské metropole po středečním ofenzivním představení na úkor Komety Brno. Pro hosty i domácí to bylo druhé vzájemné měření v rámci letošní přípravy. Modro-bílí tentokrát nominovali znovu částečně kombinovanou sestavu, aby vyzkoušeli všechny možné varianty, debutu v A-mužstvu se tak dočkal kapitán juniorského celku Alex Kotásek, zatímco Peter Mueller a Juraj Mikuš dostali volno, s nimi také Dominik Lakatoš a Peter Krieger, kteří doléčují menší zdravotní problémy.

Přestože zimní stadion v hanácké metropoli rozhodně nebyl zaplněný, přivítala oba celky velice slušná, na léto bouřlivá atmosféra. Do ochozů „plechárény“ si našli cestu i ostravští příznivci. Všichni na úvod utkání věnovali minutu ticha zesnulé zpěvačce Haně Zagorové. Po úvodním vhazování sice převzali bezprostředně iniciativu domácí, nicméně Vítkovičtí zachytili prvotní nápor a pak se ujali sami slova. Byla to opět druhá formace modro-bílých ve složení Fridrich – Lindberg – Bernovský, kdo poprvé ohrozil brankáře Konráda a následně to byli tito tři zmínění, kdo otevřel skóre utkání. V 6. minutě zavezl kotouč před olomouckou bránu Bernovský, střelu Fridricha Konrád vyrazil, ale dojíždějící Tobias Lindberg se z dorážky nemýlil – 0:1. Hanáky mohla inkasovaná branka dost mrzet, protože několik okamžiků před tím nevyzrál na lapačku Aleše Stezky zcela volný Lukáš Klimek. Ostravané se v závěru první dvacetiminutovky byli nuceni bránit dvojnásobné přesile, téměř minutu oslabení tří proti pěti ale ustáli.

Utkání bylo ve druhé třetině více o bojovnosti a urputnosti. Souboje a spíše brejky měly navrch nad kombinací a lehkostí. Ovšem to neznamenalo, že by hra ztratila na spádu nebo atraktivitě. Olomoučtí byli velice blízko srovnání ve 28. minutě v ponechané výhodě, křížný pas a zakončení do horní části branky ale Aleš Stezka i v přesunu dokázal zachytit a zneškodnit tak téměř jasný gól. Jeho spoluhráči pak srdnatým přístupem ubránili i následné oslabení, čímž dali základ k navýšení skóre. To přišlo ve 31. minutě, v útočném pásmu úřadovala první formace, Roberts Bukarts našel zpoza brány krásným pasem před bránou Rostislava Marosze, který v ideálním postavení nedal Konrádovi šanci – 0:2. Hanáci přitlačili opět v početní výhodě, ale zase bez gólového výsledku. Ve 35. minutě měl velkou šanci z mezikruží Strapáč, ale Stezka byl znovu na svém místě.

Hanáci vstoupili do třetí třetiny s evidentní snahou vlétnout na svého severomoravského soupeře a s nepříznivým výsledkem byť přípravného utkání něco udělat. Vítkovičtí ale nadále praktikovali důslednou hru, nebyli zatažení do obrany, ale defenzivní stránka byla základem jejich výkonu. Olomouc s přibývajícím časem stupňovala útočnou aktivitu, ale bezúspěšně. Konsolidovaná hra Ostravanů dozadu nedávala soupeři příležitost vytěžit cokoli ze zvýšené aktivity. Modro-bílí přitom sami produkovali slibné šance, třeba jako v 55. minutě Krenželokova formace, kdy Konrád snad jen se štěstím zabránil třetí inkasované brance. Na druhé straně se Stezka vyznamenal proti sólu Kunce. Olomouc marně dobývala vítkovické území, nepomohla ani hra v šesti. Ostravané dvakrát zkoušeli trefit prázdnou klec, ale skóre 2:0 v jejich prospěch zůstalo až do závěrečné sirény.

Další přípravné utkání hrají Vítkovičtí ve čtvrtek 1. září v Ostravě, ovšem netradičně na zimním stadionu Sareza v Ostravě-Porubě, kde přivítají slovenskou Duklu Trenčín.

Příprava 2022

HC Olomouc – HC VÍTKOVICE RIDERA 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 6. Lindberg (Fridrich, Bernovský), 31. Marosz (Bukarts). Rozhodčí: Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: XXXX. Střely na branku: X:X

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík, Groch – Orsava, Menšík, J. Káňa – Musil, Nahodil, Klimek – Kunc, Kolouch, Kucsera – Navrátil, Anděl, Strapáč

HC VÍTKOVICE RIDERA: Stezka – D. Krenželok, Grman, Gewiese, J. Stehlík, Koch, Raskob, L. Kovář – Bukarts, Marosz, Lednický – Fridrich, Lindberg, Bernovský – L. Krenželok, Dej, M. Kalus – A. Kotásek, Chlán, Půček