PREV: Naposledy doma – Vítkovice v pátek hostí Plzeň

Jediné domácí mezivánoční utkání hrají hokejisté Vítkovic hrají v pátek, do Ostravy dorazí Plzeň. Zápas 30. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC ŠKODA PLZEŇ hostí OSTRAVAR ARÉNA v pátek 28. prosince od 17:30 hodin.

HC Škoda Plzeň

Poslední domácí zápas ve výročním roce 2018. Po velkolepých oslavách z minulého týdne je tady jediný domácí zápas Vítkovic v mezivánočním období. Ostravané na svém ledě přivítají hodně slušně rozjetou Plzeň. Motivace je na obou stranách velká a zájem fandů o utkání taky. Domácí modro-bílí chtějí uspět, navzdory neoblíbenému a ještě navíc hvězdami posílenému soupeři. Bitva mezi Vítkovicemi a Plzní se rozhoří na ostravském ledě v pátek 28. prosince od 17:30 hodin.

Na Štěpána nevykoledovali nic

Motivace Vítkovic je pro páteční duel velká. Ostravané se na druhý svátek vánoční představili v Mladé Boleslavi, ale štěpánská koleda jim nenadělila nic moc. Domácí Bruslaři zlomili původně vyrovnané utkání dvěma góly ve třetí třetině. „Myslím si, že z naší strany to bylo úplně diametrálně odlišné utkání, než které jsme sehráli s Boleslaví v předehrávce u nás na začátku prosince. Oboustranně to byl atraktivní hokej. Vyzdvihl bych několik okamžiků z utkání – prvním bylo 8 minut v první třetině, kdy jsme se prezentovali pohyblivým hokejem, měli jsme šance, byly tam dvě tutovky. Ale vždycky to tak bývá, že to vánoční utkání domácí mužstvo nepodcení. My jsme to tak měli loni s Boleslaví taky. Ale samozřejmě, že když dáte první gól, tak toho domácího zneklidníte. Druhým okamžikem byla ta druhá třetina, kdy jsme se dostali do dlouhých přesilovek, dali jsme bohužel jen jednu branku a tam byl ten klíč k tomu úspěchu. Třetí – domácí dostali přesilovky a třetí branka v přesilovce je uklidnila a potom už jsme s tím zápasem nedokázali nic udělat. Gratulace domácím, kteří byli v těchto momentech lepší. Pak už si ten zápas v koncovce užívali a my už jsme se k ničemu nezmohli,“ shrnul obsáhle kouč Jakub Petr a společně se svým týmem spřádal plány na páteční bitvu už od časného čtvrtečního rána.

Škodovka Plzeň: Vítězná série i hvězdný Jan Kovář

Škodovka se po trochu komplikovanějším startu dostala do tempa a velice úspěšně dohání vedoucí šestku. Ve snažení jí pomáhá i zvučná hvězdná posila Jan Kovář, který po neúspěchu v NHL zamířil domů. Na vzestupu Západočechů má Kovář lví podíl. Je momentálně nejvytíženějším hráčem týmu a s ním se výkony zvedly. Plzeň z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři, vytěžila jedenáct bodů. Naposledy si ve středu vyšlápla na Spartu suverénně 5:2. Škodovka, to ale není jen Jan Kovář, který navíc prodloužil svou výpomoc až do konce sezony, ale také další významné individuality. Ať už jde o nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Milana Gulaše, střelce Vojtěcha Němce, nestárnoucího Ondřeje Kratěnu, či zadáky disponované jak pro tvrdou defenzivní hru, tak pro produktivní výkony, jakými jsou Jakub Kindl, Peter Čerešňák či Nick Jones s Lukášem Pulpánem. Možná v brankovišti po odchodu dvojice Hylák – Svoboda visel trochu otazník, ale Dominik Frodl naplnil pověst talentovaného brankáře. Svými výkony si jasně řekl o místo v brankovišti a běloruského kolegu Dmitrije Milčakova pouští do brány jen občasně. Za zmínku jistě stojí také zlý muž Conor Allen, který ve 25 zápase nasbíral už 82 trestných minut.

Na Plzeň s respektem, ale i odhodláním

Optimismus po vítězných oslavách se Spartou porážka z mladoboleslavského ledu ve Vítkovicích zase dost zmírnila. Vítkovičtí vědí, jaký soupeř proti nim nyní stojí, vědí moc dobře, že vzájemná bilance posledních duelů hovoří ve prospěch Indiánů, ale na druhé straně se nezříkají úkolu pro domácí tým, který je uspět. „Plzeň má hodně silné mužstvo, které navíc neuvěřitelně zvedl i příchod Jana Kováře. V potaz musíme brát i jejich současnou formu a vítěznou šňůru. O to více se musíme na tento zápas připravit, a to tak, aby se neopakovaly chyby z Mladé Boleslavi nejen v obranné fázi, ale také v útočné fázi. Musíme zlepšit střelbu, pohyb, osobní souboje. Pracujeme na tom. V při současné vyrovnanosti tabulky je každé zaváhání potrestáno,“ ví asistent trenéra Pavel Trnka.

Patronem utkání Mojmír Trličík a ocenění pro juniora měsíce

Vítkovice se v zápase s Plzní vracejí k tradičnímu formátu s jedním patronem utkání. Tentokrát jím bude trenér zatím posledních vítkovických vicemistrů z roku 2011 a v neposlední řadě také bronzový medailista z olympiády 2006 Mojmír Trličík. Jako aktuální trenér juniorky se sám dočká ocenění své práce, když před utkání předá cenu pro nejlepšího hráče DHL Extraligy juniorů za měsíc listopad svému svěřenci Petru Fridrichovi.

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC ŠKODA PLZEŇ

pátek 28. 12., 17:30, ostravar aréna, ostrava

Zápas 30. kola Tipsport Extraligy 2018/2019 mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC ŠKODA PLZEŇ, který je zároveň posledním domácím zápasem Vítkovic v roce 2018, hostí vítkovická OSTRAVAR ARÉNA  v pátek 28. prosince od 17:30 hodin. Vstupenky na utkání jsou v prodeji online v síti Ticketportal.cz, na pokladnách OSTRAVAR ARÉNY budou v prodeji v den utkání od 9:00 hodin.