Podpis pro budoucnost: Do Vítkovic přestupuje talentovaný Jan Láryš

Velký brankářský talent, na kterého měla spadeno spousta extraligových klubů, míří do Vítkovic. Modro-bílý klub získal do svých řad mládežnického reprezentanta Jana Láryše, který má obrovský potenciál.

Mládežnický reprezentant, který se už v 15 letech vyšvihl mezi nejlepší brankáře kategorie U17 u nás a v národním týmu do 16 let prokázal vysokou úroveň a kvalitu i na mezinárodní scéně. Šestnáctiletý Jan Láryš patří k největším talentům své generace a po povedených sezonách v mládeži mateřské Poruby o něj projevilo zájem hned několik špičkových extraligových klubů. Mladý ostravský rodák dal přednost Vítkovicím, pro které je podpis s talentovaným brankářem především podpisem pro budoucnost.

„Honza Láryš je velký brankářský příslib do budoucna, o který měly zájem velké české kluby z celé republiky a já jsem velice rád, že dal přednost nám. Už nyní ve svém věku má vysokou kvalitu, je to mládežnický reprezentant a je to typ hráče, se kterým chceme pracovat a naplno využít jeho potenciál i do budoucna,“ říká sportovní ředitel Roman Šimíček.

„Honzu jsme měli pod drobnohledem už delší dobu. Působil v nedaleké Porubě. Již v žákovských kategoriích se účastnil našich brankářských tréninků. Nyní se nám ho podařilo získat na přestup, z čehož já osobně mám velkou radost. Pro Porubu sehrál zásadní roli v bojích o setrvání v nejvyšší dorostenecké soutěži. V reprezentační šestnáctce odchytal největší porci zápasů ze svého ročníku a podařilo se mu zapsat starty také za reprezentaci do sedmnácti let, kde nastoupil jako underage. Jednoznačně zkvalitní a zvýší konkurenci v našich kategoriích dorostu a juniorů. Má velký potenciál se dále zlepšovat, už ve svých šestnácti letech měří 187 centimetrů. V hlavě to má vše srovnané a ví, za čím chce jít, ale také, že to bude obnášet ještě hodně práce a dřiny. Jsem přesvědčen, že právě v našem klubu bude mít ty nejlepší podmínky svůj talent nadále rozvíjet,“ vysvětluje přednosti nového mladého brankáře trenér gólmanů HC VÍTKOVICE RIDERA Martin Falter s tím, že výhodou pro Láryše je, že si pro svůj rozvoj vybral právě Vítkovice.

„Potřebuji se rozvíjet dál a jsem přesvědčený, že ve Vítkovicích k tomu mám ideální podmínky. Přestoupil jsem do top klubu a přitom zůstávám ve stejném městě a nemusím ani měnit školu. To pro mě bylo rozhodující. Znám tady zázemí i hráče. Velkým faktorem pro mě byl také trenér brankářů Martin Falter, kterého znám už delší čas, jeho tréninky jsou perfektní a vždy mě bavily,“ prozrazuje pozadí svého přestupu do Vítkovic sám Jan Láryš.

Jak už trenér Falter zdůraznil, mladého brankáře čeká ještě hodně práce, aby dostál svému talentu. On sám je na to ale připravený. „Těším se na všechny výzvy, které mě v modro-bílém dresu čekají a doufám, že se mi v něm bude dařit a potěším sebe, trenéry i ostatní,“ dodává šestnáctiletý gólman.

JAN LÁRYŠ

Číslo dresu:
Post:
brankář
Narozen:
14. února 2008 v Ostravě
Národnost: CZE
Výška:
186 cm
Váha:
70 kg
Držení hole:
levá
Odchovanec:
Poruba
Předchozí kluby:
Poruba (do 2024), HC VÍTKOVICE RIDERA (od 2024)

Reprezentace: ČR, U17, U16.

A tým
2024 Příprava